Piękno

Malachit - właściwości kamienia pragnień i zdjęcia pięknej biżuterii z niego

Pin
Send
Share
Send
Send


Trzeba tylko usłyszeć o malachicie, a obraz Mistress of Copper Mountain natychmiast wznosi się przed jego oczami. Pisarz Paweł Bażow niezwykle pięknie opisał strażnika podziemnych skarbów, dodając rosyjskie opowieści do obrazu mistycznego kamienia. Co kryje malachit?

Historia tego minerału nie zaczyna się na polu Ural, ale znacznie wcześniej, na gorących brzegach starożytnego Egiptu. Nawet wtedy ludzie bardzo cenili malachit i tworzyli biżuterię z jego użyciem. A piękne kobiety otrzymywały cienie i eyeliner z tłuczonego kamienia.

Ze względu na swój bogaty kolor i fascynujące wzory kamień zyskał miłość ludzi i bogów. Produkty wykonane z malachitu były przynoszone do świątyń jako ofiary, były zdobione ołtarzami i elementami wnętrz.

Co jest tak lubianego zielonego minerału dla ludzkości? Oprócz piękna zewnętrznego, malachit był obdarzony magicznymi i leczniczymi właściwościami. Jedną z najbardziej przyjemnych cech jest spełnienie pragnień. W różnych stuleciach ludzie wierzyli, że dekoracje i produkty wykonane z malachitu pomagają skoncentrować wolę i przyciągnąć wykonanie poczętych.

Z drugiej strony, malachit jest nazywany kamieniem żeńskim. Często jest on oddawany niezamężnym kobietom, aby ułatwić znalezienie wybranego.

Lecznicze właściwości malachitu są zróżnicowane. Grzebienie i spinki do włosów z tym minerałem służą do wzmocnienia włosów. Proszek kamienny eliminuje reakcje alergiczne i wysypkę. Zawieszka na biżuterię pomoże złagodzić i zmniejszyć liczbę ataków astmy. A to nie jest pełna lista dolegliwości, w których uzdrowiciele zwracają się o pomoc do zielonego kamienia.

Astrolodzy uważają, że produkty wykonane z malachitu są szczególnie odpowiednie dla następujących znaków zodiaku:

  • Wagi,
  • Byk
  • Baran,
  • Lew

Jeśli znajdziesz swój znak na liście, pomyśl, może nadszedł czas, aby zdobyć amulet z „kamienia spełnienia życzeń”?

Malachit stał się synonimem królewskiego luksusu. Produkty z niego zdobiły osobiste kolekcje rodziny cesarskiej i najwyższej arystokracji. Podczas wojny z Rosją Napoleon marzył o wniesieniu kolekcji malachitów. Na szczęście dla nas nie udało mu się.

W Ermitażu znajduje się Sala Malachitowa, w której reprezentowanych jest ponad 200 dzieł sztuki. Są wśród nich dekoracje, wazony, stoły, kolumny i wiele innych.

Malachit i nadal pozostaje silnym talizmanem i elegancką dekoracją, przy zachowaniu stosunkowo niskiej ceny. Być może nadszedł czas, aby dodać do twojego życia trochę jasnozielonej magii kamienia malachitowego?

Obejrzyj film: RODOKROSITA I MALACHIT OCZYSZCZA AURE (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send