Piękno

Afrykańskie warkocze (50 zdjęć) - Tkactwo z egzotycznych krajów

Pin
Send
Share
Send
Send


Każda dziewczyna chce wyglądać jasno, stylowo i oryginalnie, a afrykańskie warkocze pomagają im w tym. Oczywiście, z każdym sezonem jest wiele nowych fryzur, ale z biegiem lat to afrykańskie warkocze nadal pewnie „trzymają” dłoń wśród najpopularniejszych i najbardziej kreatywnych fryzur. Ten typ stylizacji ma niezwykłą różnorodność opcji, wśród których nawet najbardziej kapryśna fashionistka będzie mogła wybrać idealną.

Do tkania afrykańskich warkoczy nie trzeba mieć długich lub grubych loków. Stylowa stylizacja jest łatwa do wykonania na krótkich włosach nie dłuższych niż 5 cm, po prostu specjalny materiał syntetyczny jest wpleciony w pasma.

Dzięki temu możesz wydłużać loki bez budowania

Afrykańskie warkocze to idealna opcja dla młodych i aktywnych dziewczyn, które chcą zapomnieć o długiej codziennej stylizacji przez 2-3 miesiące.

Najpopularniejsze typy

 • Klasyczne afrykańskie warkocze - najpopularniejsze i najbardziej znane. Dzięki temu tkaniu, końcówki pozostają gładkie, zapewniając siłę stylizacji i trwałość. Klasyczne tkactwo otwiera szerokie perspektywy dla fantazji i eksperymentów z różnymi sposobami oplatania.

Klasyczne afrykańskie warkocze

 • Warkocze w stylu kucyka - czubek warkocza około 15-20 cm pozostaje zwinięty. Ta fryzura ma swoją nazwę dzięki temu, że takie loki przypominają ogon kucyka.

Warkocze w stylu kucyka - końcówka warkoczyków około 15-20 cm pozostaje skręcona

 • Warkocze senegalskie - są wiciami, tkane z dwóch cienkich pasm. Wadą tej fryzury jest jej kruchość.

Warkocze senegalskie - są wiciami, tkane z dwóch cienkich pasm

 • „Zizi” - ta technologia polega na wpleceniu we włosy kobiety już gotowych, syntetycznych plecionek. Warkocze w stylu Zizi mogą być zarówno zwinięte, jak i idealnie gładkie.

„Zizi” - ta technologia polega na wplataniu we włosy kobiety już gotowych, syntetycznych plecionek

 • Dredy - ta fryzura wygląda bardzo stylowo i nietypowo. Jest to tkanie dużych plecionek, w które tkane są tkane nici.

Dredy to duże pigtaile tkane w wełniane nici.

 • Kręcone warkocze - dzięki takiemu układowi warkocze są tkane tylko w strefie korzeniowej, reszta pasm splata się ze specjalnym materiałem syntetycznym i wygląda w kształcie loki.
Zabawne warkocze kręcone

Afrykański splot warkocz

Do tej pory wiele salonów kosmetycznych oferuje dziewczętom usługi profesjonalnego tkania afrykańskich plecionek w różnych stylach. Ta procedura jest bardzo popularna. Zanim pójdziesz do fryzjera, powinieneś dowiedzieć się, jakie są zalety i wady takiej oryginalnej fryzury jak afrykańskie warkocze.

Często afrokosy dziewczęce warkocze przed wyjazdem do obozu, więc matka będzie spokojna, że ​​z lokami córki będzie w porządku

Zalety warkoczy afro:

Do tkania afrykańskich warkoczy nie trzeba mieć długich lub grubych loków. Stylowa stylizacja jest łatwa do wykonania na krótkich włosach nie dłuższych niż 5 cm, po prostu specjalny materiał syntetyczny jest wpleciony w pasma.

Krótkie afrkosichki

Z reguły w przypadku warkoczyków afrykańskich zaleca się mycie głowy nie częściej niż raz w tygodniu, więc jest to świetna opcja dla kobiet zawsze spieszących.

Istnieje ogromna liczba różnych opcji tkania warkocza, spośród których każda dziewczyna będzie mogła wybrać najbardziej odpowiedni dla niej, w pełni odpowiadający jej gustom i typowi włosów.

Nie mniej ważną zaletą modnych włosów jest trwałość i łatwość instalacji. Afrykańskie warkocze to idealna opcja dla młodych i aktywnych dziewczyn, które chcą zapomnieć o długiej codziennej stylizacji na 2-3 miesiące.

Dziecko z czystymi afrykańskimi warkoczami

W gorących krajach afrykańskie warkocze są dość popularnym rodzajem fryzury.

Znaczna oszczędność czasu przy częstym myciu szamponem. Z reguły w przypadku warkoczyków afrykańskich zaleca się mycie głowy nie częściej niż raz w tygodniu.

Jak wspomniano powyżej, istnieje ogromna liczba różnych opcji tkania warkocza, spośród których każda dziewczyna będzie mogła wybrać najbardziej odpowiedni dla niej, w pełni odpowiadający jej gustom i typowi włosów.

Afrykańskie warkocze są idealne na lato i relaks nad morzem

Afrykańskie warkocze mogą radykalnie zmienić zwykły wizerunek kobiety

Jeśli nie zdecydujesz się na malowanie włosów w jasnych kolorach, możesz zaplecić Afrokos w różnorodne nici i nadać niepowtarzalny wygląd

Afrykańskie warkocze mogą radykalnie zmienić zwykły wizerunek kobiety. Za pomocą syntetycznych nici możesz wizualnie wydłużyć pasma, zwinąć lub zmienić kolor.

Wady afrokosicek:

Wielu fryzjerów specjalizujących się w tkaniu różnorodnych warkoczy twierdzi, że ta fryzura nie ma praktycznie żadnych wad. Ale w Internecie można znaleźć wiele recenzji kobiet noszących afrykańskie warkocze, które twierdzą, że jest odwrotnie. Do głównych wad oryginalnej stylizacji należą:

 • Proces mycia i późniejszego suszenia włosów jest raczej trudny. Pomimo wysiłków właściciela modnej fryzury, prawie niemożliwe jest całkowite umycie wszystkich pasm. A plecione włosy schną bardzo długo, co wymaga znacznej ilości czasu.

Afro-hamulce mają odwrotną stronę monety, na przykład po umyciu nici wysychają przez bardzo długi czas.

Również do minusów można przypisać ograniczoną liczbę fryzur z afrokosy

 • Jeśli master przesadzi z ilością materiału syntetycznego wplecionego w oplot, niekorzystnie wpływa na stan splotów. Pod ciężarem takiego „sąsiedztwa” mieszki włosowe zaczynają spadać. Dlatego zanim zrobisz stylową fryzurę, powinieneś zadbać o wstępną obróbkę i wzmocnienie włosów.
 • Liczba opakowań, które można wykonać na afrykańskich warkoczach, jest raczej ograniczona. Dlatego przez 2-3 miesiące kobieta będzie musiała korzystać z tych samych fryzur.
 • Niektóre kobiety skarżą się na dyskomfort podczas snu.
 • Po 2-3 miesiącach fryzura wymaga korekty od specjalisty. Kategorycznie nie zaleca się samodzielnego rozplatania plecionek - jest to nie tylko niezwykle trudne, ale może również uszkodzić strukturę włosów.

Afrykańskie warkocze wymagają korekty raz na dwa lub trzy miesiące, ale jest to powód, aby zmienić kolor nici, a tym samym zmienić styl i obraz

Średnio 200-300 plecionek jest splecionych dla afrykańskich fryzur

Tkanie afrykańskich warkoczy w salonie fryzjerskim jest zwykle wykonywane przez dwóch mistrzów. Wynika to ze złożoności i długości procedury, podczas której tkanych jest co najmniej 200-300 plecionek. Oczywiście, własne włosy do tkania takiej liczby plecionek po prostu nie wystarczają, dlatego fryzjerzy używają specjalnych materiałów syntetycznych. Najczęściej jest to Kanekalon. Ten materiał jest całkowicie bezpieczny dla loków i nie przynosi im najmniejszej szkody. Takie nici mogą być tkane na całej długości włosów lub tylko na końcówkach - wszystko zależy od początkowej długości pasm. Cała procedura tkania będzie musiała spędzić co najmniej 3-10 godzin.

Materiał Kanekalon jest używany jako nici syntetyczne.

Afrokos w domu

Istnieje przekonanie, że tkanie stylowych plecionek jest możliwe tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym. To jest całkowicie błędne - jeśli masz wystarczająco dużo czasu i cierpliwości, afrokosichki może zaplecić się w domu.

Warkocze afrykańskie można zaplatać samodzielnie w domu

Przed wyplataniem afrykańskie warkocze nie powinny być prane przez około 2-3 dni

Delikatnie przeczesz wszystkie włosy, rozczep je. Następnie podziel włosy na pasma o jednolitej grubości - to od nich będą plecione warkocze. Aby to zrobić, każde pasmo jest starannie uczesane, a syntetyczna nić jest tkana u podstawy zwijania

Wskazówka! Należy zauważyć, że niezwykle trudno jest przeprowadzić wszystkie etapy procesu fryzjerskiego samodzielnie, dlatego najlepiej poprosić o pomoc przyjaciela lub członka rodziny.

Przed wyplataniem afrykańskie warkocze nie powinny być prane przez około 2-3 dni. Delikatnie przeczesz wszystkie włosy, rozczep je. Następnie podziel włosy na pasma o jednolitej grubości - to od nich będą plecione warkocze. Aby to zrobić, każde pasmo jest starannie uczesane, a syntetyczna nić jest tkana u podstawy zwijania. Następnie możesz przejść do bezpośredniego tkania, dzieląc pasmo nitką na trzy równe części. Przenieś tkanie na końce pasma, upewnij się, że splotsz się z jakimś bardziej syntetycznym materiałem - jest to konieczne, aby uzyskać długi, schludny i jednolity warkocz o grubości.

Dla dzieci plecionki są lepsze do warkoczów z własnych włosów, bez użycia syntetycznych nici

Konstrukcja końcówki warkocza jest całkowicie zależna od upodobań i preferencji dziewczyny - można ją po prostu związać cienką elastyczną opaską lub przymocować specjalnym klejem do afrykańskich plecionek

W ten sposób wszystkie włosy są zakryte, od głowy do twarzy. Ostatni etap tkania - projektowe końcówki warkoczy. Opcja projektowania zależy wyłącznie od upodobań i upodobań dziewczyny - możesz po prostu związać ją cienką gumką lub przymocować specjalnym klejem do afrykańskich plecionek.

Wskazówka!Z tyłu głowy jest bardzo trudny do samodzielnego splatania loków, więc bez pomocy nie można tego zrobić.

Do samodzielnego tkania musisz mieć niesamowitą cierpliwość i pompowane ramiona.

Może być przyciągany przez tkanie rodziny i przyjaciół

Fryzury

Dredy można łączyć z odzieżą wieczorową

Afrykańskie warkocze, zebrane w dwie pęczki

Fryzura Bob Marley Style

Afrokosy to stylowa i oryginalna fryzura, ale po jakimś czasie każda monotonia nudzi i pragnie urozmaicić swój wizerunek. Aby to zrobić, idealnie dopasuj różnorodne fryzury dla afrykańskich warkoczyków, które pomogą każdego dnia wyglądać stylowo, jasno i nietypowo. Taka stylizacja jest dość prosta w wykonaniu, ale niezwykle spektakularna:

 • Wysoki lub niski ogon.
 • „Malvinka” z zebranymi górnymi i luźnymi dolnymi pasmami.
 • Elegancki pakiet, klasyczna „skorupa”.
 • Jeden lub dwa szerokie warkocze.

Na specjalne okazje można łączyć warkocze

Fryzury Afrocos

Małe plecionki można splatać w jeden duży warkocz

Również zwykłą fryzurę można łatwo urozmaicić za pomocą różnych akcesoriów do włosów - opasek na głowę, opasek na głowę, spinek do włosów lub gumek.

Wskazówka!Spektakularne i modne rozwiązanie - zastosowanie wieńców ze sztucznymi lub prawdziwymi pąkami kwiatowymi. Ta niezwykła dekoracja sprawi, że obraz będzie bardziej subtelny i bardziej romantyczny.

Najłatwiejsze opcje fryzur - luźne warkocze

Afrocos łuk fryzura

Malwinka z afrykańskich warkoczyków

Wysokie włosy z warkoczami

Pigtaile ze sznurkami

Wiele kobiet boi się używać syntetycznych nici do tkania afrykańskich warkoczy, wierząc, że może to znacznie uszkodzić strukturę włosów. Nowoczesne nici syntetyczne są wykonane z kanekalonu - lekkiego i bezpiecznego materiału, który nie powoduje, że loki są cięższe i nie powoduje najmniejszej szkody.

Konieczne jest przymocowanie syntetycznej nici jak najbliżej nasady włosów, nadając jej kształt folii - zapewnia to bardziej bezpieczne zakotwienie.

Na końcu pasma nić jest uszczelniona specjalnym klejem do afrykańskich plecionek, lub jest wiązana cienką elastyczną opaską. Jeśli procedura jest wykonywana w salonie fryzjerskim, końcówka warkocza jest „uszczelniona” specjalnym urządzeniem.

Technologia tkania plecionek za pomocą nici jest opisana powyżej. W tym procesie należy skupić się na dwóch ważnych punktach - zamocowaniu nici i jej zamocowaniu na czubku. Konieczne jest przymocowanie syntetycznej nici jak najbliżej nasady włosów, nadając jej kształt folii - zapewnia to bardziej bezpieczne zakotwienie. Na końcu pasma nić jest uszczelniona specjalnym klejem do afrykańskich plecionek, lub jest wiązana cienką elastyczną opaską. Jeśli procedura jest wykonywana w salonie fryzjerskim, końcówka warkocza jest „uszczelniona” specjalnym urządzeniem.

Do tej pory istnieje ponad 150 odcieni syntetycznych nici do tkania afrykańskich plecionek. W zależności od życzeń dziewczyny możesz podnieść nitkę naturalnego odcienia, powtarzając naturalny kolor włosów, lub wybrać kolorowe nici. Dzięki temu fryzura będzie jeszcze bardziej oryginalna i niezwykła.

Istnieje ponad 150 odcieni syntetycznych nici do tkania afrykańskich plecionek

Możesz podnieść nitkę naturalnego odcienia, powtarzając naturalny kolor włosów, lub wybrać kolorową przędzę

Po złożeniu należy pamiętać o kilku ważnych zasadach opieki nad afrykańskimi warkoczykami:

 • Zaleca się mycie włosów nie częściej niż raz w tygodniu. Nie musisz częściej myć włosów, ponieważ nitki puchną i fryzura traci swój kształt. Do mycia możesz użyć zwykłego szamponu.
 • Surowo zabrania się zakładania loków różnorodnych odżywek lub masek do włosów.
 • W przypadku użycia nici z materiału syntetycznego surowo zabrania się suszenia włosów, zwijania lokówki lub lokówek, a także spłaszczania ich żelazkiem. Również w czasie noszenia afrykańskich warkoczy będzie musiał odmówić wizyty w saunie, wannie lub solarium.
 • W żadnym przypadku nie zaleca się noszenia okularów dłużej niż czas określony przez kapitana. Z reguły w większości przypadków po 2-3 miesiącach musisz dostosować fryzurę. Jeśli tego nie zrobisz, struktura twoich włosów może być znacząco zmieniona.

Afrykańskie warkocze doskonale pasują do stylu królowej

Dredy byłyby odpowiednie w stylu hippisów.

Recenzje

W Internecie można znaleźć wiele recenzji dziewczyn o takiej stylowej i oryginalnej fryzurze, jak afrykańskie warkocze.

Anastasia, 19 lat: „Chodzę z afrykańskimi warkoczykami od około 3 lat. Bardzo mi się podoba - dzięki tej fryzurze zawsze jestem w centrum uwagi. Wielu mówi o niebezpieczeństwach takich plecionek dla włosów. Zdecydowanie się nie zgadzam - po noszeniu afro warkoczy moje włosy absolutnie się nie zmieniły, wyglądają dokładnie tak samo i wcześniej. ”

W przypadku użycia nici z materiału syntetycznego surowo zabrania się suszenia włosów, zwijania lokówki lub lokówek, a także spłaszczania ich żelazkiem

Catherine, 21 lat: „Zdecydowałem się na odważny eksperyment - tkanie afrykańskich warkoczy. Stworzyłem fryzurę u mistrza - wygląda to oczywiście bardzo modnie. Ale miesiąc później musiałem zrezygnować z tego piękna, ponieważ często miałem ból głowy z powodu obfitości syntetycznych nici, nie mogłem spać prawidłowo noce. ”

Olga, 18 lat: „Od dawna marzyłem o niezwykłej fryzurze, a afrykańskie warkocze stały się idealną opcją. Około rok temu postanowiłem spełnić swoje marzenie. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że podstawową zasadą tej stylizacji jest regularna korekta. Około 6-8 tygodni fryzura wyglądała pięknie, ale potem moje włosy zaczęły rosnąć - i cała ta schludność się skończyła.

Afrokos można łączyć z prostymi grzywkami

Margarita, 25 lat: „Podczas wakacji zrobiłem sobie afrykańskiego warkocza. Wygląda świetnie, oczywiście. A na wakacje jest to doskonała opcja - znika potrzeba codziennej stylizacji. Jedyne, co mi się nie podobało, to to, że po umyciu włosów suszonych przez kilka godzin, co nie jest zbyt wygodne”.

Elena, 20 lat: „Zawsze lubiłem jasne i kreatywne fryzury, dlatego nie miałem żadnych wątpliwości, zanim zrobiłem afrykańskie warkocze. Efekt był po prostu niesamowity - wiele uwagi i komplementów spodoba się każdej dziewczynie.

Olga, 27 lat: „Moje włosy z afrykańskimi warkoczami nie pasowały. Po zdjęciu włosów dosłownie wypadłam z pasm. Musiałam spędzić prawie rok na leczeniu i przywracaniu włosów”.

Victoria, 23 lata: „Zanim wyruszyłem nad morze, postanowiłem zrobić afrykańskie tkanie. Jest piękne, wygodne i uniwersalne. Ponadto znacznie oszczędza czas na stylizację. Minusem jest to, że po zdjęciu warkoczy końce włosów odłamują się i pękają strasznie. Wynika to z faktu, że przez kilka miesięcy nie mogłem się nimi właściwie zająć. Musiałem przyciąć włosy do ramion. ”

Pin
Send
Share
Send
Send