Piękno

Oryginalny topograf stożków (50 zdjęć) - Mistrzowska klasa krok po kroku

Pin
Send
Share
Send
Send


Stylowa i modna dekoracja domu jest uważana za topowy stożek. Możesz zrobić to sam, co oznacza, że ​​możesz dać część swojej duszy, aby stworzyć komfort.
Okrągły kształt topiary jest znany od czasu stworzenia Ogrodów Semiramis, gdzie krzewy i drzewa otrzymywały fantazyjne okrągłe kształty. Rozwój ogrodników sztuki kontynuowano w ogrodach Japonii i Wersalu.

W naszych czasach drzewo europejskie lub drzewo szczęścia jest wykonane z różnych materiałów pochodzenia naturalnego i sztucznego.

Mogą to być ziarna kawy, żołędzie, kasztany, makaron, orzechy, laski cynamonu i inne. Jeśli chodzi o kształt, zależy to od wyobraźni producenta. Najczęstszą opcją jest piłka, ale stożek, serce, figura nie jest daleko.

Co to jest topiary

W naszych czasach drzewo europejskie lub drzewo szczęścia jest wykonane z różnych materiałów pochodzenia naturalnego i sztucznego. Mogą to być ziarna kawy, żołędzie, kasztany, makaron, orzechy, pałeczki cynamonu i inne. Jeśli chodzi o kształt, zależy to od fantazji producenta. Najczęstszą opcją jest piłka, ale stożek, serce, figura nie jest daleko.

Topiary z szyszek są uważane za jedne z najprostszych i najbardziej spektakularnych. Materiał do stworzenia elementu dekoracyjnego można znaleźć w każdym mieście, nawet w megalopolis. Nawet utalentowane dzieci poradzą sobie ze schematem produkcji. A struktura stożka zamienia dekorację w oryginalny krok projektowania. Bagażnik do topiary wykonany jest z gałązek, grubego drutu, kanalików lub kombinacji różnych materiałów.

Sos ananasowy jest uważany za jeden z najprostszych i najbardziej spektakularnych

Ozdobny topiary to sztuczne niskie drzewo, według legend, które może przyciągnąć do domu komfort, ciepło i dobre samopoczucie. Klasyczna dekoracja składa się z pięciu podstawowych elementów:

 • Piłka, która jest przymocowana do produktów koronowych. Wykonana jest z gazet, pianki, balonu lub pianki. W sklepach robótek ręcznych można kupić gotowe plastikowe półwyroby.
 • Korona, która jest uważana za główny element topiary. Wybór materiałów zależy od wyobraźni szwaczki. Mogą to być ziarna kawy, szyszki, żołędzie, bombki, a nawet słodycze.
 • Pień. Może być również wykonany niezależnie od kartonu, ołówka, gałązek. Najważniejsze jest, aby wyglądać jak drzewo.
 • Garnek. Drzewo szczęścia powinno być umocowane w garnku, szklance lub słoiku, aby nie spaść. Zależy to również od fantazji mistrza. Nawet zwykły plastikowy kubek można zamienić w dzieło sztuki.
 • Przedmioty dekoracyjne. Aby ukryć luki między głównymi materiałami i udekorować rzemiosło, użyj oryginalnego pięknego wystroju. Na przykład bagażnik można ozdobić wstążkami, a kulki, kwiaty, liście należy dodać do piłki.

Ozdobny topiary to sztuczne niskie drzewo, według legend, które może przyciągnąć do domu komfort, ciepło i dobre samopoczucie.

Regularnie czyść kurz z topiary, aby nie stał się odpylaczem

Topiary wymaga opieki, a także każdego elementu wnętrza. Jeśli tworzymy go własnymi rękami, jest to dla nas szczególnie kosztowne, więc postępuj zgodnie z zasadami działania:

 • trzymać się z dala od uszkodzeń mechanicznych (nie pozwól dziecku się bawić, nie upuszczać);
 • ukryć przed bezpośrednim światłem słonecznym, aby produkt nie wypalił się i nie stracił koloru;
 • czyścić kurz regularnie za pomocą miękkiej szczotki lub suszarki do włosów (nie dużej mocy);
 • nie zamaczaj, w przeciwnym razie klej nie będzie już trzymać elementów dekoracyjnych;
 • jeśli w projekcie zastosowano ziarna kawy, aby odkryć wspaniały aromat, można przetrzeć piłkę wilgotną szmatką;
 • nie przechowywać w pobliżu urządzeń grzewczych, aby nie przesuszać produktu, co prowadzi do jego kruchości.

Taki element wystroju zapewni komfort domowi.

Wskazówka! Korona drzewa szczęścia może być wykonana z dowolnych materiałów, poczynając od papierowych kwiatów, ozdób choinkowych, kończąc na pieniądzach, niciach i naturalnych materiałach. Nie bój się eksperymentować, aby stworzyć unikalną oryginalną kompozycję.

Prace przygotowawcze

W przeddzień świąt Nowego Roku ważne jest, aby ozdobić dom nie tylko ozdobami choinkowymi, ale także świeżymi pachnącymi szyszkami. Wybierając materiał do rzemiosła, zwróć uwagę na owoce sosny, świerka, cedru. Jednak produkty innych drzew iglastych będą również doskonałą dekoracją wnętrz.

W przeddzień świąt Nowego Roku ważne jest, aby ozdobić dom nie tylko ozdobami choinkowymi, ale także świeżymi pachnącymi szyszkami. Wybierając materiał do rzemiosła, zwróć uwagę na owoce sosny, świerka, cedru

Aby wykonać drzewo szczęścia, potrzebujesz takich materiałów:

 • szyszki dowolnego drzewa iglastego;
 • opalarka wyposażona w silikonowe sztyfty;
 • pianka do podłoża (piłka);
 • stare gazety;
 • ozdoby do pnia, garnka i piłki (wstążki, koraliki, guziki, mech, sztuczne lub suszone kwiaty);
 • gips lub alabaster (drugi schnie dłużej);
 • naczynia ceramiczne;
 • materiały do ​​stworzenia pnia (drewniany kij do 45 cm);
 • farba w sprayu;
 • wątek.

Aby drzewo szczęścia było zadbane, musisz posortować stożki, tak aby pozostał tylko ten sam rozmiar. Również świeżo zebrane szyszki nie zapominają spłukać wodą i dobrze wysuszyć w piekarniku przez 10-15 minut.

Temperatura piekarnika powinna wynosić 350 stopni. Sprawdź, czy nie ma owadów. Nie powinny być w owocach.

Aby drzewo szczęścia było zadbane, musisz posortować stożki, tak aby pozostał tylko ten sam rozmiar.

Jeśli używasz pianki polistyrenowej jako podstawy dla drzewa europejskiego, upewnij się, że pień jest ściśle z nią połączony. Ale lepiej jest wybrać stare gazety lub papier-mache. Papier należy rozkruszyć, włożyć do gorącej wody i dodać wiórki mydła do prania. Po pęcznieniu materiału łatwo jest z niego wyrzucić piłkę. To prawda, przed dekorowaniem musisz dobrze wysuszyć.

W przypadku bazy, która całkowicie utrzymuje gotową strukturę, zaleca się wybranie jednej z mieszanin instalacyjnych. Może to być zaprawa cementowo-piaskowa, gips, alabaster lub kit. Odpowiednia również pianka florystyczna lub pianka. Najlepszą opcją jest alabaster, ponieważ nie pęka, szybko i łatwo się rozwodzi, w obecności każdego sklepu ze sprzętem.

Aby napełnić jeden średni garnek alabastrem, należy dokładnie wymieszać 1 kg mieszanki z trzema szklankami wody. Gdy uzyskasz konsystencję gęstej śmietany, wlej mieszaninę do garnka. Beczka jest instalowana natychmiast, musi być trzymana w jednej pozycji przez 2-3 minuty. Wysusza substancję w ciągu 12-24 godzin. Tylko wtedy garnek może być ozdobiony tkaniną, koralikami i innymi dostępnymi materiałami.

Mały topiary bez nóg

Wskazówka! Aby poprawić kształt niechlujnej kuli gazety, owinąć ją wokół nici.

Szyszki topiary

Po zakończeniu procesu przygotowania i zebraniu wszystkich materiałów możesz rozpocząć projektowanie topiary. Jeśli zastosujesz się do instrukcji, możesz wybrać następujące kroki, aby wykonać element dekoracyjny:

 1. Zrób drewniany kij z drewnianego patyka. Konieczne jest odcięcie żądanej wysokości, biorąc pod uwagę rozmiar doniczki i średnicę kuli. Może być malowany, zawijany wstążkami lub pozostawiony jako drzewo.
 2. Beczka musi być włożona do kuli i bezpiecznie przymocowana klejem. Jeśli u podstawy piany kulkowej, otwór na bagażnik musi być wykonany wcześniej.
 3. Pomaluj piłkę ciemnobrązową farbą, aby zamaskować szczeliny między stożkami.
 4. Garnek jest wypełniony alabastrem, aby nie sięgał 2–2,5 cm od górnej krawędzi pojemnika.
 5. Beczka musi być umieszczona na środku puli. Jeśli jesteś w alabastrze, poczekaj, aż wyschnie. Jeśli jest piana kwiatowa, czas spędza się znacznie mniej.
 6. Podgrzej opalarkę, umieść niewielką kroplę kleju na guzie i szybko przyklej wcześniej przygotowaną kulkę.
 7. Konsekwentnie powtarzaj procedurę i ostrożnie przymocuj guzek za guzem na podstawie. Staraj się nie zostawiać pustych miejsc, a klej nie jest widoczny pod stożkami. Jeśli mają różne rozmiary, spróbuj najpierw zabezpieczyć duże stożki, a następnie średnie i małe. W przypadku tego samego rozmiaru najlepiej jest umieścić wypukłości na zasadzie plastra miodu.
 8. Podstawa, w której przymocowany jest bagażnik, powinna być ozdobiona. Suchy mech jest świetny do tego. Aby utrzymać go zawsze na swoim miejscu, użyj gorącego kleju.
 9. Udekoruj topiary. Możesz użyć wstążek, koralików, farby w sprayu i innych akcesoriów.

Potrzebne będą: podstawka na kulki, stożki, pistolet do klejenia, doniczka, mech, oaza florystyczna, a także drewniany kij

Oaza florystyczna wypełnia garnek

Wkładamy do niego kij z podstawą kulową

Każdy guz musi być nałożony na szpikulec lub wykałaczkę.

Włóż wykałaczki stożkami w kulki

Udekoruj garnek mchem

Topier szyszek jest gotowy!

Proces tworzenia topiary własnymi rękami nie zajmuje dużo czasu. Ale będziesz ozdabiał wnętrze domu wyjątkową rzeczą autora. Dlatego zachęcamy do odwiedzenia stożka w najbliższym parku.

Wskazówka!Jako podstawa do topiariya możesz użyć szklanego słoika, filiżanki lub zwykłego szkła, ozdobionego szmatką.

Jesienny wystrój: oryginalne pomysły

Jesienią możesz użyć wielu naturalnych materiałów do rzemiosła i biżuterii, które możesz zrobić sam

Najpopularniejsze szyszki, żołędzie i sezonowe suszone jagody

Aby przynieść trochę ciepła do domu w zimnej porze roku, stwórz swój własny jesienny topiary

Jesienią można użyć wielu naturalnych materiałów do rzemiosła i biżuterii, które można wykonać niezależnie. Najbardziej popularne są szyszki, żołędzie i sezonowe suszone jagody. Aby przynieść trochę ciepła do domu w zimnej porze roku, stwórz swój własny jesienny topiary. Aby to zrobić, wykonaj instrukcje krok po kroku:

 1. Przygotuj materiały do ​​pracy. Będziesz potrzebować prostej gałęzi do tułowia, sznurka, koralików, pistoletu z klejem, stojaka i brązowej farby. Główne szczegóły to żołędzie z czapkami i stożkami.
 2. Zrób drzewo z plastiku piankowego lub papieru gazetowego.
 3. Do produkcji tułowia owinąć gałąź suchego sznurka.
 4. Połącz gotową piłkę gazetową i beczkę. Zainstaluj strukturę na stojaku.
 5. Przejdź do projektu korony drzewa. Aby to zrobić, naklej piękne szyszki i całe żołędzie na wcześniej przygotowaną piłkę.
 6. Po wyschnięciu kleju obrobić ozdobioną kulę farbą brązową.
 7. Umieść papier falisty między żołędziami i stożkami.
 8. Do kompozycji można dodać koraliki, ozdobne owoce i jesienne jagody.
 9. Garnek możesz udekorować suchym mchem lub piękną szmatką.

Przygotuj materiały do ​​pracy. Będziesz potrzebować prostej gałęzi do tułowia, sznurka, koralików, pistoletu z klejem, stojaka i brązowej farby

Udekoruj garnek płótnem

Weź gazetę lub wyjdź z gazety. Farba brązowa

Połóż piłkę na patyku

Za pomocą kleju skleić stożki na piłce

Przymocuj kij z topiary do garnka za pomocą kleju. Wlać mieszankę budowlaną

Doładuj klejem PVA

Podczas gdy klej nie jest zamrożony, włóż do niego koraliki, a także koraliki.

Topiary są gotowe!

Pamiętaj, że topiary nazywane są drzewem szczęścia. Przynosi do domu pokój i dobrobyt. Dlatego tworząc go, powinny być tylko jasne dobre myśli. Pozytywne nastawienie ładuje dekorację i nadaje jej szczególną moc.

Wskazówka! Używając żołędzi do projektowania topiary, nie przesuszaj ich. W tym przypadku pękną, a fałsz zepsuje.

New Year Topiary - najlepsza dekoracja domu

Wybierając prezent dla przyjaciół na Nowy Rok, nie zapominaj, że najcenniejsze rzeczy są robione własnymi rękami. Utrzymują ciepło i czułość, z jaką tworzymy. Sos ananasowy nie jest wyjątkiem. Może być ozdobiony świątecznymi igłami, deszczem, bombkami i innymi elementami, które nadają świąteczny nastrój.

Wybierając prezent dla osób zbliżających się do Nowego Roku, nie zapominaj, że rzeczy wykonane własnymi rękami są najbardziej cenione.

Sos ananasowy nie jest wyjątkiem. Może być ozdobiony świątecznymi igłami, deszczem, bombkami i innymi elementami, które nadają świąteczny nastrój

Aby zaprojektować kompozycję, nie zapomnij zbierać szyszek sosnowych, przygotuj białą i złotą dyspersję wodną, ​​sizal, organzę, sintepon, duże perłowe koraliki, wykałaczki, nożyczki, szydło i chwost

Aby stworzyć topiary sylwestrowe, przygotuj z góry doniczki, niepotrzebne gazety, nici i plastikową rurkę. Klej powinien być dwóch rodzajów: PVA i Super (jeśli nie ma pistoletu). Aby naprawić konstrukcję, wybierz tynk gipsowy lub alabaster. Aby zaprojektować kompozycję, nie zapomnij zbierać szyszek sosnowych, przygotuj białą i złotą dyspersję wodną, ​​sizal, organzę, syntetyczny winterizer, duże perłowe koraliki, wykałaczki, nożyczki, szydło i chwost.

Nowy Rok Topiary. Szyszki są wybielone, jakby sproszkowane śniegiem.

Na bazie piłki na przemian przyklejając wszystkie nierówności

Po przyklejeniu wszystkich guzków można je spryskać puszką białej lub srebrnej farby.

Instrukcje krok po kroku:

 1. Aby stworzyć bazę topiary. Rozcieńczyć tynk gipsowy wodą do uzyskania konsystencji śmietany w specjalnym pojemniku. Napełnij doniczkę mieszanką i włóż plastikową rurkę jak beczkę. Maluj złotą farbą.
 2. Od starych gazet do zrobienia grudki i ciasno owinąć nici, aby uzyskać piłkę.
  Zrób dziurę w piłce do beczki, pij tam klej i wepchnij rurkę do kuli gazety.
 3. Zakryj piłkę wyściółką poliestrową i mocno zawiąż w podstawie.
 4. Aby posortować stożki, umyć, osuszyć i pomalować farbą dyspersyjną wodną. Po wysuszeniu ozdobić szyszki złotym połyskiem.
 5. Zrób dziury w podstawie stożków i umieść je na wykałaczkach za pomocą kleju.
 6. Naprawiaj również perłowe koraliki klejem na wykałaczkach.
 7. Pokroić organzę i sizal na kwadratowe kawałki. Od kul sizali.
 8. Rozpocznij dekorowanie piłki. W wolnym porządku zrób dziurki w szydełku i na przemian wstaw stożki, bzu czarnego, kulki sizalu. Złóż organzę kilka razy, a także użyj jako dekoracji.
 9. Potrząśnij garnkiem kawałek organzy, aby ukryć wypełniacz gipsowy.

Noworoczny topiary spodoba się jako prezent dla dorosłych i dzieci. Zwłaszcza jeśli dodasz do niego oryginalne elementy typu cukierków.

Wskazówka!Aby podnieść świąteczny nastrój, dodaj do balu jagody kaliny i świąteczną świecidełko.

Nowy kształt drzewa topiary

Przygotuj z góry stożki, stożkową podstawę, klej

Przykryj podstawę ściereczką. Tak więc nierówności będą się utrzymywać lepiej. Od dołu do góry przyklejaj na przemian stożki. Po tym można je osuszyć gąbką z farbą

Master class: miejscowe płatki grudkowe

Topiary w postaci drzewa płatków szyszek

Konieczne jest wcześniejsze cięcie płatków ze stożków

Przygotuj podstawę stożka. Pomaluj go na brązowo

Przyłóż jeden płatek do stożka, zaczynając od dolnego rzędu

Musisz być cierpliwy

Płatki szyszek można spryskiwać puszką farby przed lub po klejeniu

Po uszczelnieniu całego stożka, końcówki płatków można posmarować klejem i posypać blaskiem.

Pin
Send
Share
Send
Send