Piękno

Jak zrobić choker na szyi własnymi rękami (50 zdjęć) - Najlepsze pomysły na akcesoria mody

Pin
Send
Share
Send
Send


Pytanie „jak zrobić choker na szyi własnymi rękami” pytają prawdziwe kobiety mody. W końcu ta dekoracja, podkreślająca piękno kobiecej szyi, raczej nie wyjdzie z mody. W tym artykule opiszę szczegółowo, jak robić tatuaże, metalowe chokery, druty, koraliki, wstążki i aksamit.

Ten krótki naszyjnik ma tylko 35-40 cm długości i można go dziś oglądać zarówno na zwykłych modnych dziewczynach, jak i na divach ekranowych.

Choker po raz pierwszy pojawił się w Europie w epoce wiktoriańskiej

Jednak za specjalną łaską wkroczył królowa Anglii Aleksandra, która próbowała ukryć małą bliznę na szyi za pomocą pereł i ciemnego aksamitu.

Trochę historii

Ten krótki naszyjnik ma dziś zaledwie 35-40 cm długości i można go oglądać zarówno na zwykłych modnych dziewczynach, jak i na ekranowych divach. Choker po raz pierwszy pojawił się w Europie w epoce wiktoriańskiej. Jednak za specjalną łaską wkroczył królowa Anglii Aleksandra, która próbowała ukryć małą bliznę na szyi za pomocą pereł i ciemnego aksamitu. Taka dekoracja, podkreślająca biel delikatnej kobiecej skóry, niewątpliwie była w stylu ówczesnych kobiet. Tak więc dzięki Alexandrze chokery mają teraz ugruntowaną pozycję nie tylko w Europie, ale także w USA.

W XX wieku Coco Chanel wydała drugi oddech na ten ornament.

Chokery z jej kolekcji zostały wykonane nie tylko z aksamitu, ale także ze skórzanych lub jedwabnych wstążek i wysiadły z tabletem (wkładką) z metali szlachetnych.

Dzisiaj naszyjniki chokery mocno osadzone nie tylko na wybiegach, ale także w szafach wielu współczesnych kobiet.

W XX wieku Coco Chanel wydała drugi oddech na ten ornament. Chokery z jej kolekcji zostały wykonane nie tylko z aksamitu, ale także ze skórzanych lub jedwabnych wstążek i wysiadły z tabletem (wkładką) z metali szlachetnych.

[affegg id = 4]

Dzisiaj naszyjniki chokery mocno osadzone nie tylko na wybiegach, ale także w szafach wielu współczesnych kobiet. Na przykład księżna Diana wolała perłowe chokery z intarsjami dużych klejnotów. Nie można sobie wyobrazić wizerunków Matyldy z filmu Luca Bessona „Leon” lub Angeliny Jolie z „Turysty” bez czarnej wstęgi, która ciasno przylega do szyi.

Wskazówka! Możesz nosić ten naszyjnik z prawie każdą odzieżą. Na przykład projektant John Galliano uważa chokery za uniwersalną ozdobę, w pełni zgodną zarówno z dżinsami, jak i suknią wieczorową.

Rodzaje chokerów

Wszystkie chokery można podzielić na główne grupy:

 • mężczyźni: mieć minimum części i dekoracji;
 • tatuaże: wykonane przez tkanie z elastycznych nici lub linii dowolnego koloru, rozciągliwe, idealnie przylegające do skóry i na zewnątrz nie do odróżnienia od wzoru na skórze; można uzupełnić drobnymi ornamentami: koralikami, cyrkoniami itp .;

Chokery tatuażowe są wykonane przez tkanie z elastycznych nici lub drewna dowolnego koloru.

Koronka ze skóry choker

Dekoracja wstążki

Choker ze skóry w kształcie serca

 • dławiki na sznurku, wstążce lub łańcuchu, z zawieszeniem lub bez;
 • ozdoby plecione z drutu: w przeciwieństwie do dławików do tatuażu, są bardziej obszerne, mają większą liczbę ozdób (koraliki, koraliki, kamienie, łańcuchy lub kryształ górski);
 • Chokery wykonane z koralików lub koralików;
 • skóra obszyta sprzączkami lub metalową biżuterią;
 • wykonywane w postaci małej metalowej obręczy z drutu lub metalu szlachetnego;
 • wykonane w postaci szerokiego kołnierza z aksamitnych, koronkowych, wełnianych lub metalowych pasków;
 • Przędza z dzianiny: miękka i przytulna, to nie tylko ozdoba, ale także ochrona przed zimnem.

Skórzana koronkowa wiązana muszka

Szeroka aksamitna dekoracja

Możesz nosić wiele modeli jednocześnie.

Masywny produkt metalowy

Wskazówka! Choker powinien być główną atrakcją obrazu. Nie jest konieczne uzupełnianie go nadmierną ilością innych dekoracji.

Użyte materiały

Dzisiaj chokery nie muszą być biżuterią. Drewno, skóra, metal, kość, kamień, plastik, koraliki, koraliki, cyrkonie, kawałki futra, nici nitkowe, koronki, tkaniny, w tym aksamit itp. Są używane do ich wykonania i wykończenia.

Dzisiaj chokery nie muszą być biżuterią

Drewno, skóra, metal, kość, kamień, plastik, koraliki, koraliki, cyrkonie, kawałki futra, nici nitkowe, koronki, tkaniny, w tym aksamit itp. Są używane do ich wykonania i wykończenia.

Łatwo jest stworzyć taki prosty choker.

Technologia tkania chokerów jest prosta, więc nawet znakomita elegancka dekoracja może być wykonana samodzielnie. Można je wykonać w jednym lub kilku rzędach o dowolnej szerokości - być cienkie i miniaturowe lub mieć wygląd dość szerokiego paska otaczającego szyję. Ozdoby można nawlec na drut, żyłkę, elastan (elastyczna nić poliuretanowa), gumki.

Wskazówka! Zbyt szeroki choker wizualnie skróci szyję. Aby tego uniknąć, podnieś bluzkę lub sukienkę z wystarczająco długim dekoltem do tej dekoracji.

Choker do tatuażu

Stworzony z elastycznego materiału (żyłka z nici lub elastanu), naszyjnik przylegający do skóry wygląda jak tatuaż nałożony na skórę. Dlatego ta dekoracja i otrzymała taką nazwę.

Aby stworzyć taki choker, potrzebujemy:

 • żyłka lub nić elastyczna do tkania o długości 2,5 m;
 • koraliki do dekoracji (opcjonalnie);
 • lżejszy.

Choker do tatuażu wykonany jest z żyłki, elastycznej nici do tkania, a nawet okablowania ze starych słuchawek (patrz sekcja poniżej)

Konieczne jest zabezpieczenie gwintu i przymocowanie na nim swobodnych węzłów.

Przyszła dekoracja będzie składać się z wiązanych węzłów

Gotowy choker

Po pierwsze, żyłka lub nić powinny być wygięte na pół i zapięte na desce lub książce za pomocą klipsa. Następnie zaczynamy dziać naszyjnik, tworząc na przemian zwykłe węzły na przemian z lewej i prawej nitki. W razie potrzeby, w odpowiednim miejscu koraliki są nawleczone okresowo na nitkę.

Gdy długość choker jest wystarczająca i będzie równa 35-40 cm, nadmiar nitek zostanie odcięty. Do produkcji prostego zapięcia z jednej strony biżuterii są one połączone w pierścień za pomocą zapalniczki.

Podwójny tatuaż

Wskazówka! Z tego samego materiału możesz stworzyć cały zestaw składający się z choker, bransoletki i pary eleganckich loków.

Akcesoria ze starych słuchawek

Do wykonania tatuażu tatuażowego możliwe jest użycie długiego drutu o grubości 1 mm od ładowarki lub słuchawek. Aby uzyskać wysokiej jakości naszyjnik, nie używaj tylko zużytych i porysowanych słuchawek. Choker z płaskich drutów również będzie wyglądał nieatrakcyjnie - lepiej jest użyć okrągłych do produkcji.

Ten elegancki choker wykonany jest z przewodów ze starych słuchawek. Chcesz tego samego?

Przygotuj drut, klej, lakier do paznokci, złotą folię i pędzel

Wszystko, co musimy zrobić, to udekorować drut złotem.

Przenosimy folię na produkt

Z góry pokrywamy bezbarwnym lakierem

A choker jest gotowy. Nawet nie potrzebujesz zapięcia - można go przywiązać do łuku

Najtrudniejszym krokiem jest produkcja łącznika:

 • najprostszą opcją dla niej jest pozostawienie końców nici w celu związania ich na łuku lub węzełku, ale ta metoda jest odpowiednia tylko dla właścicieli długich włosów; jeśli masz krótką fryzurę, przyciągające cię druty przyciągną wzrok;
 • Można również wykonać łącznik, przekręcając przewody, ponieważ są one pozbawione uzwojenia i ściśle ze sobą splecione, tak że nie ma już małych końcówek, są one w stanie zaczepić się o ubrania;
 • możesz zrobić to z mikrofonu; Aby to zrobić, na końcach drutu są przymocowane węzły, które są wkładane do mikrofonu i zatrzaskiwane na miejscu.

W razie potrzeby dekoracja może być pomalowana kolorową lub metaliczną farbą z puszki. Robienie tego przed tkaniem nie jest tego warte - w tym procesie można je usunąć.

Wszelkie druty mogą być nawleczone na drut.

Możesz zostawić przewód tak, aby można go było kilkakrotnie owinąć wokół szyi.

Wskazówka! Interesującą wersję naszyjnika można uzyskać z dwóch drutów o różnych kolorach, na przykład czarnego i różowego lub białego.

Metalowy naszyjnik

Ta oryginalna biżuteria doskonale łączy się z jeansową lub skórzaną odzieżą. Do jego produkcji można użyć wystarczająco mocnego drutu dekoracyjnego, który może utrzymać kształt, metalowe płytki do dekoracji z otworami w nich wykonanymi lub pierścienie druciane, nitowanie, koraliki itp.

Metalowy złoty naszyjnik wygląda jak kosztowna biżuteria

Produkty wykonane z metali szlachetnych, wykonane w warsztacie jubilerskim pod zamówienie, mogą być użyte jako dekoracja uzupełniająca strój wieczorowy

Bardzo ekstrawagancka biżuteria w formie talerza

Taki choker można wykonać po prostu zginając płytkę wzdłuż średnicy szyjki.

Produkty wykonane z metali szlachetnych, wykonane w warsztacie jubilerskim pod zamówienie, mogą być użyte jako ozdoba uzupełniająca strój wieczorowy.

Biżuteria w formie talerza, otwarte naszyjniki o nieregularnym kształcie z kamieniami lub kulkami na końcu lub skręcona metalowa biżuteria są bardzo ekstrawaganckie.

Wskazówka! Masywne wyroby metalowe mogą wizualnie skrócić szyję. Grube kobiety z małą szyją mają się lepiej.

Kołnierz wstążki

W przypadku tego typu biżuterii musisz wziąć:

 • satynowa lub aksamitna wstążka, jej długość powinna być wybrana z marginesem na fałdy;
 • pierścień do mocowania biżuterii;
 • wisiorek lub moneta z dziurą;
 • zapięcie (karabinek) na biżuterię;
 • klej;
 • nożyczki.

Zrób choker z aksamitnej wstążki

Z wyprzedzeniem kupuj specjalne elementy złączne

Dołącz je do taśmy

Super stylowy choker gotowy!

Wisior lub monety są wkręcone w mały pierścień przymocowany do wstążki. Aby naprawić dekorację, możesz delikatnie nacisnąć ją szczypcami lub przymocować kroplą kleju. Na ostatnim etapie pracy wygięte są końce taśmy, do nich wkładany jest łącznik, a następnie zszywana jest taśma.

Wskazówka! Na szyi można zamocować taki choker za pomocą małego łuku. Taśma musi być zakupiona z niewielkim marginesem.

Choker z aksamitu lub tkaniny

Kobiety od dawna zauważyły, że opatrunek wykonany z ciemnego aksamitu może korzystnie podkreślać biel i delikatność skóry. Aby stworzyć arystokratyczną dekorację, będziesz potrzebować:

 • aksamitny pasek o pożądanej szerokości około 50 cm;
 • wisior, medalion, broszka lub inne ozdoby do wykorzystania jako wisior;
 • żelazo;
 • maszyna do szycia;
 • nici;
 • nożyczki;
 • zapięcie.
Choker z szeroką szyjkąWytnij tkaninę o wymaganej długościDobrze ją wyprasowałemPrzyszyć lub przykleić zapięcia, na przykład rzepy

Zasada tworzenia takiej aksamitnej wstążki jest podobna do poprzedniej. Jedyną różnicą jest to, że aby tkanina nie marszczyła się i nie leżała wystarczająco płasko, musi być szyta na pół. Aby to zrobić, odetnij pasek o żądanym rozmiarze, zgnij go na pół wewnętrzną stroną, prasuj żelazkiem, zszyj, a następnie obróć tak, aby szew znajdował się wewnątrz choker. Na końcach zapięcia zapinanego na biżuterię.

Wskazówka! Aksamit doskonale komponuje się z koronką. Można ozdobić taki naszyjnik kwiatem z filcu lub taśmy wykończeniowej i cienkimi łańcuchami w tonacji.

Bead Choker

Stylowy tatuaż z biżuterii można wykonać z koralików. Początkujący powinni wybrać najprostszy system tkacki.

Bead Choker

Możesz zrobić taki choker z dużych i małych koralików:

 • przed rozpoczęciem pracy linia jest zapinana w oku zamku;
 • dwie igły są nawleczone po każdej stronie nici;
 • koraliki są umieszczane na żyłce za pomocą igły zgodnie z wybranym wzorem;
 • każdy koralik jest zawiązany drugą nitką, która również przechodzi przez otwór; tak więc koraliki są wspierane z dwóch stron przez dwa węzły;
 • po zakończeniu nici jest wiązany w oczku karabinka blokującego;
 • jeśli to konieczne, drugi rząd choker jest dziany, po włożeniu ostatniej kulki nić jest ponownie przymocowana do karabinu.

Wskazówka!Możesz ozdobić taki choker przy pomocy wisiorków. Nici koralików można owinąć w wiązki, tworząc w ten sposób bardziej złożony naszyjnik.

Zróbmy modny dżinsowy naszyjnik z koralikami

Potrzebujemy niepotrzebnych dżinsów

Ozdabiamy naszyjnik frędzlami z dżinsu

Frywolitki z chokerem

Ta technika opiera się na tkaniu koronek za pomocą węzłów. Głównymi elementami wzoru są pierścienie i łuki. Technika jest nieco podobna do szydełkowania. Jedyną różnicą jest sposób przewlekania węzłów.

Najprostszą metodą jest związanie gotowych pierścieni lub łuków z tworzywa sztucznego lub metalu za pomocą dwóch węzłów - bezpośredniego i odwrotnego. Ten, kto bliżej zna technikę frywolitek, może stosować bardziej złożone metody tkania.

Frywolit tkacki krok po kroku

Naszyjnik można uzupełnić kolczykami, tkanymi technikami frywolitkowymi oraz eleganckimi ażurowymi pierścieniami dopasowanymi do głównego produktu. Możesz ozdobić je koralikami z frędzlami.

Wskazówka! Przy wyborze choker powinien starannie rozważyć cały obraz. Elegancki naszyjnik w połączeniu z ciężkimi, masywnymi bransoletkami wygląda kompletnie śmiesznie. Szerokie chokery wyglądają obok eleganckich, lekkich broszek i kolczyków.

Co nosić?

Podczas noszenia tej biżuterii istnieją tylko dwa ograniczenia:

Choker nie jest całkowicie połączony ze stylem biznesowym: w biurze będzie wyglądał niewłaściwie

Ten naszyjnik ma na celu podkreślenie piękna i kształtu szyi, więc podczas noszenia musi być otwarty, w tym przypadku dekolt w kształcie litery V będzie najbardziej udany

Im głębszy taki dekolt, tym bardziej nieważki i pełen wdzięku będzie wyglądać dekoracja

 • Choker jest całkowicie niezgodny ze stylem biznesowym: w biurze będzie wyglądał nie na miejscu;
 • Ten naszyjnik został zaprojektowany, aby podkreślić piękno i kształt szyi, więc kiedy jest noszony, musi być otwarty, w tym przypadku dekolt w kształcie litery V będzie najbardziej udany; im głębszy taki dekolt, tym bardziej nieważki i pełen wdzięku będzie wyglądać dekoracja;
 • Casualowa odzież - koszulka, koszula w kratę - idealnie pasowałaby do prostej, a nie przeciążonej biżuterii. Dla miłośników odzieży zamszowej lub skórzanej, a także produktów wykonanych z grubego lnu, możesz wybrać jako ozdobne chokery z łańcuchów, kamieni lub muszli. Zarówno elegancki choker z koronki lub satyny, jak i produkt z dużą ilością łańcuchów i nitów w stylu punkowym lub rockowym będą pasować do dżinsów i tej samej bluzki.
 • Kobiecość eleganckiej sukienki lub bluzki jest lepiej podkreślona przez choker wykonany z tkaniny, koralików lub pereł z kontrastowym wisiorkiem lub wkładką-tabletem z kamieni naturalnych lub sztucznych. Mała czarna sukienka lub długa suknia wieczorowa „na podłogę” uzupełnią krótki naszyjnik ze złota lub srebra lub aksamitny naszyjnik z cennym wisiorkiem.

Kobiecość eleganckiej sukienki lub bluzki jest lepiej podkreślona chokerem z tkaniny, koralików lub pereł z kontrastowym wisiorkiem lub wkładką-tabletem z kamieni naturalnych lub sztucznych.

Nieformalna odzież - koszulka, koszula w kratę - idealnie pasowałaby do prostej, a nie przeciążonej biżuterii.

Elegancki czerwony naszyjnik wisiorek

Wskazówka! Choker powinien być jedyną ozdobą na szyi. Jedynym wyjątkiem są długie metalowe łańcuchy, które doskonale łączą się z tak krótkim naszyjnikiem.

Obejrzyj film: CHOKER DIY obroża, naszyjnik, zawieszka (Styczeń 2023).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send