Piękno

Pasta cukrowa do shugowania w domu - Przepis, tajemnice użycia

Pin
Send
Share
Send
Send


Domowa pasta shugaring pomoże pozbyć się niechcianych włosów

Trudno znaleźć kobietę, która nie marzyłaby o pozbyciu się owłosienia ciała: shugaring paste at home, przepis, który znajdziesz w tym artykule, będzie przydatny dla wszystkich. Można długo argumentować, czy sensowne jest pozbycie się „dodatkowej” roślinności, jednak jedno jest oczywiste: nowoczesne społeczeństwo stawia wysokie wymagania na zewnątrz, co nie jest łatwe do spełnienia.

Shugaring - szybka i tania depilacja

Do którego tylko sztuczki dziewczyny nie uciekają się, aby uzyskać idealnie gładką skórę! Różne rodzaje kremów, maszynki do golenia, depilacja laserowa ... Wszystkie te metody pozwalają pozbyć się włosów, powodując podrażnienia skóry. Ponadto pieniądze na zakup wszystkiego, czego potrzebujesz do depilacji, zabierają sporo czasu. Istnieje jednak prosty, niedrogi sposób na szybkie pozbycie się owłosienia ciała. Chodzi o shugaring.

Trochę historii

Shugaring lub depilacja pastą cukrową została wynaleziona na wschodzie. Tak więc depilację przeprowadzały kobiety, które żyły w haremach sułtanów i wysokich rangą urzędników. Nawiasem mówiąc, to ciekawe, że dzięki shugaringowi ludzie nauczyli się robić takie przysmaki jak karmel.

Wskazówka! Szczególną uwagę na zmianę należy zwrócić na dziewczęta o wrażliwej skórze. Faktem jest, że ta procedura jest dość delikatna, co oznacza, że ​​unika podrażnień.

Podstawowe zasady procedury

Procedura shugowania polega na tym, że na obszarach skóry, z których należy usunąć włosy, nałożyć lepką pastę cukrową. Ta pasta jest raczej lepka, więc skutecznie chwyta włosy, nawet te najmniejsze. Po usunięciu pasty ze skóry ostrym ruchem włosy są wyciągane wraz z nią.

Procedura jest prosta, nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Wskazówka! Aby zapewnić dodatkowe odżywienie skóry podczas zabiegu, do mieszanki można dodać cytrynę, miód lub mleko. W rezultacie po usunięciu włosów skóra stanie się gładka, miękka i aksamitna.

Główne zalety shugowania

Główną zaletą depilacji cukru jest brak intensywnego bólu. Oczywiście istnieje pewien dyskomfort, ale nie można go porównać z bólem, który często towarzyszy np. Depilacji za pomocą elektrycznego depilatora.

Druga zaleta to długotrwały efekt. Jeśli musisz golić nogi maszyną prawie codziennie, po usunięciu włosów pastą cukrową potrzeba powtórzenia zabiegu następuje po dwóch lub trzech tygodniach.

Skóra podczas depilacji cukru nie jest uszkodzona, nie powoduje zaczerwienienia i podrażnienia. Ponadto pasta nie pozostawia oparzeń (chyba że, oczywiście, przestrzegasz wszystkich instrukcji bezpieczeństwa podczas procedury).

Warto również zauważyć, że procedura depilacji cukru jest dość budżetowa. Jeśli trzymasz go w domu, potrzebujesz tylko cukru, cytryny i wody!

Wskazówka!Jeśli masz długie włosy, podczas depilacji cukru, wskazane jest założenie bandaża na głowę lub warkocz warkocza. Włosy przyklejają się do masy cukrowej jest bardzo łatwe i istnieje ryzyko usunięcia włosów nie tylko z nóg lub pod pachami, ale także z głowy! Ponadto mycie włosów z pasty będzie dość trudne.

Skóra podczas depilacji cukru nie jest uszkodzona, nie powoduje zaczerwienienia i podrażnienia

Wady depilacji cukru

Należy zauważyć, że shugowanie ma pewne wady (choć bardzo nieliczne).

  • Przede wszystkim warto zauważyć, że musisz poświęcić trochę czasu na naukę tworzenia pasty cukrowej. Musi mieć pewną lepkość, inaczej nie będzie możliwe uchwycenie wszystkich włosów, które chcesz usunąć. Jeśli przesadzisz pastę w kąpieli wodnej lub zapomnisz dodać jakieś składniki, otrzymasz smaczny przysmak, który niestety nie może być używany zgodnie z jego przeznaczeniem.
  • Drugą wadą jest to, że proces usuwania włosów zajmuje dużo czasu. Usunięcie nadmiaru włosów może potrwać do godziny. Jednak ta wada jest zrekompensowana przez fakt, że konieczne będzie przeprowadzenie procedury raz na dwa do trzech tygodni.
  • Wiele kobiet nie lubi uczucia lepkości podczas depilacji. Niemniej jednak jest całkiem możliwe, aby przyzwyczaić się do pozornie nieprzyjemnych doznań na początku.
  • Wreszcie pasta cukrowa nie uchwyci włosów krótszych niż trzy milimetry. Będziemy musieli poczekać, aż włosy osiągną pożądaną długość. I nie wszystkie kobiety mogą „wyhodować” włosy na nogach.

Wskazówka! Jeśli nie chcesz spędzać czasu na próbach wklejania się w shugier, możesz kupić gotową opcję w sklepie dla profesjonalnych kosmetyczek.

Ta pasta ma wszystkie niezbędne właściwości i umożliwia przeprowadzenie procedury salonowej w domu. To prawda, że ​​koszt makaronu wysokiej jakości może wydawać się imponujący.

Ponadto ważne jest, aby uważnie przeczytać skład zakupionej pasty: nie powinien zawierać konserwantów i substancji zapachowych. To ostatnie jest szczególnie ważne dla kobiet podatnych na reakcje alergiczne.

pasta cukrowa nie wychwytuje włosów krótszych niż trzy milimetry

Od czego zależą odczucia bólu?

Niektóre kobiety skarżą się, że odczuwają silny ból w procesie shugowania. Jednak metoda ta jest uważana za jedną z najbardziej bezbolesnych. Na czym polegają odczucia bólu podczas shugowania?

Najprostszą procedurę przenosi się wieczorem. Rano ból może być odczuwany bardziej intensywnie. Nie wykonuj procedury podczas miesiączki. Narzędzie musi być schłodzone do komfortowej temperatury. Wreszcie, nie dostosowuj się do faktu, że podczas depilacji doświadczysz nieznośnego bólu.

Wskazówka! Weź gorącą kąpiel przed rozpoczęciem shugowania. Skóra wyparuje, dzięki czemu depilacja będzie znacznie łatwiejsza. Ponadto ta technika pomoże zmniejszyć ból do minimum.

Jakie składniki będziesz potrzebować do przygotowania makaronu?

Przygotowanie mieszanki do depilacji cukru w ​​domu wymaga pewnych umiejętności. Być może będziesz musiał trenować, aby dostać rękę, ale wynik jest tego wart.

Głównym składnikiem shugaring past jest cukier

Do przygotowania mieszanki potrzebny jest cukier. Cukier powinien wybrać biały, niezawierający zanieczyszczeń. Ziarno powinno być mniej więcej tego samego rozmiaru. Ponadto potrzebujesz soku z jednej cytryny. Sok należy starannie filtrować, aby nie miał kości i miazgi. Ostatnim składnikiem jest woda.

Wskazówka! Jeśli nie masz cytryny, możesz użyć kwasu cytrynowego. Jednak w tym przypadku trzeba dodać więcej wody.

Najbardziej popularny przepis na makaron

Ten przepis na pastę do pieczenia jest najczęściej używany. Jeśli chcesz przeprowadzić „klasyczną shugaring”, będziesz potrzebować:

  • osiem łyżek granulowanego cukru;
  • dwie łyżki wody i taką samą ilość soku z cytryny.

Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki i rozpocznij gotowanie mieszanki na małym ogniu. Kiedy zauważysz, że mieszanina wrze, zmniejsz ciepło do minimum. Po ugotowaniu makaron powinien stać na piecu przez trzy minuty. Jeśli pasta nie jest wystarczająco zagęszczona, czas ten można zwiększyć. Karmel należy stale mieszać podczas gotowania.

Wskazówka! Do gotowania makaronu należy wybierać naczynia o grubym dnie. Z tego powodu mieszanina będzie się równomierniej rozgrzewać, cukier będzie równomiernie rozłożony i nie będzie się palił.

Jak ustalić, że mieszanka do shugowania jest gotowa?

Główne cechy określające gotowość mieszaniny to:

  • przezroczystość, złoty przyjemny odcień mieszanki;
  • mieszanka jest plastyczna, „rozciąga się” za łyżką i nie jest zbyt płynna;
  • smak karmelu.

Gotowa mieszanka do shugowania wygląda jak gęsty miód

Aby sprawdzić gotowość, wpisz małą łyżeczkę w łyżeczkę, ostudz ją i rzuć małą kulkę między palcami. Jeśli ci się to uda, pasta jest gotowa i możesz kontynuować depilację!

Wskazówka! Aby nauczyć się precyzyjnie określać, czy pasta jest gotowa do shugowania, konieczne jest przeprowadzenie pierwszej procedury u profesjonalisty w salonie piękności. Pozwoli to nie tylko zapamiętać, jak wygląda pasta, ale również przyjąć ruchy, które kosmetolog wykonuje w procesie usuwania włosów.

Przepis z kwasem cytrynowym

Jeśli gotujesz makaron z kwasem cytrynowym, będziesz potrzebował sześciu łyżek cukru, czterech łyżek wody i dwóch łyżeczek kwasu. Proces wytwarzania mieszanki jest taki sam, jak przy użyciu soku z cytryny.

Należy pamiętać, że ochładzanie pasty staje się bardziej gęste. Dlatego też mieszanina podczas wrzenia nie powinna być doprowadzana do wymaganej gęstości.

Wskazówka! Aby umyć naczynia, w których przygotowywano shugaring pastę, mocz je przez kilka godzin w wodzie z dodatkiem niewielkiej ilości detergentu. Próba usunięcia resztek makaronu za pomocą metalowych gąbek nie powinna być taka, aby ryzykować zepsucie naczyń.

Jak usunąć włosy za pomocą pasty?

Gdy uda ci się ugotować pastę o pożądanej konsystencji, możesz przejść do procedury usuwania włosów. Przede wszystkim schłódź pastę do komfortowej temperatury. Bardzo ważne: jeśli się pośpieszysz, gorąca pasta może spowodować poważne oparzenia, z których blizny będą trwać przez całe życie!

Usuń pastę ze skóry powinna być ostry ruch przeciwko wzrostowi włosów

Nałóż pastę na skórę w kierunku wzrostu włosów. Pozostaw na kilka minut, aby mieszanina lekko wyschła. Po tym, ostrym ruchem, usuń pastę przed porostem włosów.

Wskazówka! Stopniowo pasta zaczyna twardnieć. Dlatego przed każdą nową aplikacją lekko ugniataj ją między palcami.

Usuwanie włosów za pomocą aplikatorów

W sprzedaży można znaleźć specjalne aplikatory tkanin do shugowania. Znacznie ułatwiają proces depilacji. Po prostu nałóż pastę na skórę, przyklej na wierzch aplikatora, który należy starannie wygładzić rękami. Następnie aplikator jest usuwany ostrym ruchem w kierunku wzrostu włosów.

Ta technika jest najczęściej stosowana: najłatwiej jest użyć aplikatora tkanek do usunięcia pasty dla cukardyny z ciała.

Wskazówka!Przygotowaną mieszaninę najlepiej przechowywać do shugowania w lodówce, owijając folią spożywczą. Cóż, aby mieszanka była bardziej plastyczna, wystarczy podgrzać ją trochę w kąpieli wodnej.

W sprzedaży można znaleźć specjalne aplikatory tkanin do shugowania. Znacznie ułatwiają proces depilacji.

Shugaring pasta z dodatkami

Podczas zabiegu depilacja może jednocześnie odżywiać i nawilżać skórę. Aby to zrobić, dodaj do mieszanki do depilacji dodatkowe składniki. Na przykład można dodać łyżkę miodu do mieszanki. Miód doskonale odżywia skórę, chroni ją przed podrażnieniami i stanami zapalnymi.

Jeśli chcesz, aby twoje włosy rosły wolniej, dodaj do pasty nalewkę z orzechami zamiast wody. Wiadomo, że nakrętka niszczy mieszki włosowe, co oznacza, że ​​efekt procedury będzie trwał znacznie dłużej.

Wskazówka!Aby upewnić się, że mieszanka jest gotowa do shugowania, rozciągnij kulkę wykonaną z pasty. Powstała „nić” powinna być wystarczająco długa i mieć jasny perłowy odcień.

Jeśli chcesz, aby twoje włosy rosły wolniej, dodaj do pasty nalewkę z orzechami zamiast wody

Kiedy nie powinno się robić shugingu?

Shugaring jest dość bezpieczną procedurą, ale nawet ma przeciwwskazania. Nie możesz wykonać depilacji okolic bikini podczas ciąży: może to spowodować poronienie! Procedurę należy porzucić, jeśli cierpisz na przewlekłe choroby skóry.

Ponadto lepiej jest nie zmieniać, jeśli masz wysoką gorączkę lub jesteś zbyt wrażliwy na ból. W tym drugim przypadku pożądane jest wybranie maszynki do golenia, która, jak wiesz, nie powoduje najmniejszego dyskomfortu.

Wskazówka! Z pomocą pasty cukrowej możesz usunąć włosy z twarzy. Jednocześnie włosy na twarzy są raczej cienkie i krótkie, więc ich usunięcie jest prawie bezbolesne.

Usuwanie włosów z twarzy jest takie samo jak w przypadku innych części ciała: należy nałożyć pastę na wzrost włosów, poczekać i oderwać się od wzrostu.

Lepiej nie przesuwać, jeśli masz wysoką gorączkę lub jesteś zbyt wrażliwy na ból.

Zaraz po tym, jak przez tydzień zmienisz twarz, przestań odwiedzać solarium lub plażę: Twoja skóra stanie się dość wrażliwa, a ty ryzykujesz poparzenia lub plamy pigmentowe.

Pin
Send
Share
Send
Send