Zdrowie

Od kiedy test ciążowy wykazuje wiarygodny wynik?

Pin
Send
Share
Send
Send


Często kobiety, które marzą o zostaniu mamą, są tak chętne, aby dowiedzieć się, czy udało im się stworzyć długo oczekiwany cud, że nie zastanawiają się, jak długo test ciążowy pokazuje dokładny wynik i są podejmowane, aby przeprowadzić procedurę na długo przed opóźnieniem miesiączki. Powstaje jednak pytanie, czy mają szansę uzyskać poprawną odpowiedź od pierwszego razu, nie czekając na oczekiwaną datę kolejnej miesiączki. W końcu tradycyjnie pierwszy znak zapowiadający „interesującą pozycję” zawsze był uważany za jego brak.

Uzasadnione jest przeprowadzenie testu w trzecim dniu opóźnienia

Na co odpowiada test?

Aby zrozumieć, kiedy wskazane jest przeprowadzenie testu ciążowego i od kiedy pokazuje on dokładny wynik pozytywny, należy wiedzieć, jak działa, dzięki czemu „formułuje swoją odpowiedź”.

Jedynym celem, dla którego kobieta przeprowadza taki test, jest uzyskanie dokładnej odpowiedzi na pytanie o obecność / brak ciąży. Określenie jakiejkolwiek patologii lub innych zmian w ciele przy użyciu takich testów nie powiedzie się.

Każdy test, którego warianty są wypełnione każdą apteką, działa dzięki „programowaniu” w celu wykrycia podwyższonej zawartości krwi hormonu znanego wszystkim jako hCG (jego pełna nazwa brzmi „przewlekła ludzka gonadotropina”). Substancja jest akceptowana zarówno przez ludzi, jak iw praktyce medycznej, by nazywać się „hormonem ciąży”.

Każdy test działa z powodu jego „programowania” w celu wykrycia podwyższonego poziomu hormonu we krwi znanego każdemu jako hCG (jego pełna nazwa brzmi „przewlekła ludzka gonadotropina”)

W kobiecym ciele w stanie, w którym nie obserwuje się ciąży, szacuje się, że proporcja hCG mieści się w zakresie od 0 do 10 mU / ml. Takie stężenie we krwi jest zachowane w pierwszym tygodniu po tym, jak plemniki zdążyły zapłodnić jajo, osiągając górną granicę z określonego zakresu. Tylko test nadwrażliwości jest w stanie zareagować na górny próg (10 IU / ml) tej substancji, która nasyca krew.

Od okresu owulacji i przypuszczalnego zapłodnienia do ostatecznego przyłączenia zarodka do macicy wewnątrzmacicznej często trwa mniej niż siedem do dziesięciu dni. Z tego najbardziej cenionego momentu zawartość hCG we krwi zaczyna rosnąć. Najnowsze testy są w stanie rozpoznać wskaźnik 20 IU / ml lub nawet więcej. I on z kolei jest uzyskiwany we krwi nie wcześniej niż dwa tygodnie po zapłodnieniu żeńskiego jaja. Jeśli liczysz na cykl kalendarza, czas ten jest związany z okresem, w którym powinna rozpocząć się następna miesiączka. Jeśli nie przyjdzie, zwykle mówi się o opóźnieniu jako pierwszym dzwonku zapowiadającym, że nadszedł czas na wykonanie testu ciążowego.

„Hormon w ciąży” zazwyczaj pochodzi z kobiecego ciała w składzie moczu. Dlatego wszystkie domowe testy ciążowe opierają się na kontakcie z moczem żeńskim w celu określenia wyniku. Każdy pasek testowy jest traktowany specjalnym odczynnikiem, który czyni go wrażliwym na ten hormon.

„Hormon w ciąży” zazwyczaj pochodzi z kobiecego ciała w składzie moczu. Dlatego wszystkie domowe testy ciążowe opierają się na kontakcie z moczem żeńskim w celu określenia wyniku.

Wskazówka! Kobiety przeprowadzające test ciążowy powinny być ostrożne i starannie rozważyć wyniki uzyskane na pasku testowym. Czasami druga linia wydaje się ledwie widoczna. Zdarza się to często, gdy test przeprowadza się przed opóźnieniem miesiączki, a hCG występuje w organizmie w małej dawce.

Jakiego testu użyć?

Dzisiaj, jeśli chodzi o testy ciążowe, mamy na myśli specjalne urządzenia apteczne jednej z tych popularnych odmian:

 • pasek taśmy;
 • tabletka;
 • strumień;
 • cyfrowy.

Paski w paski są obecnie uważane za najbardziej „działającą” i tanią opcję szybkiego określania ciąży. Pokaż wynik, który są gotowe w ciągu pięciu minut po testowaniu. I jest to realizowane w ten sposób: porcja porannego moczu jest zbierana w zbiorniku, w którym pasek testowy jest zanurzony w oznaczonym limicie tylko na kilka sekund. Testy te odpowiadają stężeniu hormonu ciążowego nie mniejszym niż 20 IU / ml. I często jest nieco wyższy.

Test typu tabletu jest podobny do pudełka zawierającego parę „okien”. W jednym z nich należy upuścić mocz, aw drugim w wyniku reakcji chemicznej będzie odpowiedź na cenione pytanie: jeden lub dwa paski. Dla wygody zajmują najwyższy stopień w porównaniu z poprzednią wersją i są w przybliżeniu równi pod względem czułości.

Test typu tabletu jest podobny do pudełka zawierającego parę „okien”. W jednym z nich należy upuścić mocz, aw drugiej w wyniku reakcji chemicznej pojawi się odpowiedź na cenione pytanie: jeden lub dwa paski

Testy atramentowe są bardziej czułe. Instrukcja dla nich mówi, że będą „pracować”, nawet jeśli w ciele szczęśliwej kobiety znajduje się hCG - przyszła matka na poziomie 10 IU / ml. Nie trzeba czekać na wczesny poranek, aby przeprowadzić procedurę. W każdej chwili, w dzień lub w nocy, umieszczając urządzenie pod strumieniem moczu, możesz być pewien (lub odwrotnie) w swoich założeniach dotyczących ciąży.

Dzięki postępowi nauki i technologii pojawiły się dziś precyzyjne testy cyfrowe, które mogą nie tylko powiedzieć jak najwięcej o obecności ciąży, ale także użyć specjalnego wskaźnika, aby wyraźnie wskazać okres, na który przyszła mama. Dokładność tego testu jest równoważna ultradźwiękom. Ale koszt takiej „przyjemności” jest wysoki.

Wskazówka! Wybierając test, musisz skupić się nie tylko na kosztach i wygodzie procedury, ale także na okresie, w którym zamierzasz ją przeprowadzić, w oparciu o możliwości i dokładność każdego rodzaju testu.

Kiedy więc przeprowadzić procedurę?

W tej kwestii należy skupić się na następujących kryteriach:

 • „zdolność” nabytego urządzenia testowego;
 • dzień cyklu miesiączkowego;
 • dobrze znana dynamika wzrostu stężenia „hormonu ciążowego” we krwi.

Dokładny czas opóźnienia testu menstruacyjnego wskazuje, że ciąża wystąpiła w wyniku instrukcji.

Tak więc, jeśli zaopatrzysz się w paski z paskami, testy tabletek, które są wrażliwe na zawartość hCG z 20 IU / ml, to wcześniej niż drugi dzień opóźnionej miesiączki nie powinny być wykonywane. Faktem jest, że, jak wspomniano powyżej, zaledwie dwa tygodnie po zapłodnieniu jaja poziom hormonu hCG osiąga taki próg, że test może go wykryć. Dokładniej, w jakim konkretnym okresie opóźnienia testu menstruacyjnego wykazuje występowanie ciąży, powie mu instrukcje.

Moment zapłodnienia można warunkowo określić jako dzień owulacji. Konwencjonalnie, ponieważ w ciele mogą występować różne zmiany, a sama owulacja i zapłodnienie nie występują „zgodnie z kalendarzem”. Dlatego też niemożliwe jest jednoznaczne określenie czasu, od którego liczy się opóźniona miesiączka. W związku z tym zaleca się cierpliwość, odczekaj parę, a najlepiej trzy dni od początku szacowanego opóźnienia, a następnie przejdź do testu. Im szybciej ciekawa kobieta go wyda, tym większe prawdopodobieństwo błędnego wyniku.

Testy atramentowe o czułości 10 mU / ml hCG można stosować w pierwszym tygodniu ciąży, nawet przed początkiem opóźnienia. Ale innowacyjne testy cyfrowe są uważane za najskuteczniejsze w uzyskiwaniu dokładnych wyników nawet pięć lub sześć dni przed oczekiwanymi następnymi miesiącami. Ustalono eksperymentalnie, że około 65% prawidłowych wyników za pomocą tych testów można uzyskać nawet cztery do pięciu dni przed spodziewaną miesiączką.

Innowacyjne testy cyfrowe są uważane za najskuteczniejsze w uzyskiwaniu dokładnych wyników nawet pięć do sześciu dni przed oczekiwanymi następnymi miesiącami.

Wskazówka! Jeśli cykl menstruacyjny kobiety jest nieregularny, w każdym razie nie warto testować przed opóźnieniem, ponieważ zadanie określenia nawet przybliżonego czasu owulacji, zapłodnienia i następnego oczekiwanego miesiąca jest trudniejsze. Każda kobieta zna zakres dni, w których jej cykl się często zmienia. Po maksymalnym okresie możesz zacząć działać.

Czy testy mogą oszukiwać?

Instrukcje dotyczące wskazanych testów i lekarze potwierdzają również, że wynik, który dają, jeśli są przeprowadzane prawidłowo, ma dokładność do 99 procent. Ale nadal jest 1 procent, w kategorii, która w taki czy inny sposób jest nadal przeznaczona dla kogoś. Dlaczego test jest błędny?

Istnieją dwa rodzaje fałszywych testów ciążowych: fałszywie dodatnie i fałszywie ujemne. Rozważ przyczyny każdego z nich.

Instrukcje do testów wskazują, że wynik, który dają, jeśli zostanie przeprowadzony prawidłowo, ma dokładność do 99 procent.

Błędny wynik negatywny jest najczęściej związany z wieloma okolicznościami:

 • test się pogorszył, upłynął jego okres ważności lub początkowo był źle produkowany;
 • procedura testowania nie została przeprowadzona zgodnie z zasadami i instrukcjami testu;
 • kobieta miała ciążę pozamaciczną lub płód zamarł;
 • kobieta, która przeprowadziła test, przyjęła leki moczopędne, co spowodowało uwolnienie nieskoncentrowanego moczu;
 • istnieje ryzyko potencjalnego poronienia we wczesnym terminie;
 • test wykonano przed opóźnieniem, a poziom hormonu ciąży we krwi był nadal normalny u kobiet nie będących w ciąży;
 • Hormon hCG jest wydzielany w niewłaściwych ilościach w organizmie kobiety z powodu problemów z nerkami lub układu sercowo-naczyniowego.

Mogą również wystąpić błędne pozytywne wyniki i są one związane z takimi przypadkami:

 • użycie zepsutego, wygasłego testu, bez czytania i zgodnie z instrukcjami;
 • test został przeprowadzony w procesie przyjmowania pewnych leków hormonalnych, które są w stanie wykazać ciążę;
 • test wykonano jeszcze przed opóźnieniem, a hCG aspirowało w kobiecym ciele do górnego progu normy dla kobiet nie będących w ciąży;
 • Test przeprowadzono w pierwszym miesiącu po przerwanej (naturalnej lub sztucznej) ciąży, gdy hormon hCG jest nadal obecny w dawkach resztkowych.

W przypadku pasków testowych i testów tabletek należy użyć porannego moczu, w którym hCG występuje w najwyższym stężeniu

Wskazówka! Jeśli istnieją wątpliwości co do poprawności wyniku, lekarze zalecają powtórzenie testu i, w zależności od odpowiedzi, skonsultuj się z lekarzem ginekologiem. Ponieważ w obecności patologii, które spowodowały błędny wynik, zdrowie i życie kobiety mogą być zagrożone.

Jak uzyskać właściwą odpowiedź?

Aby test dawał najbardziej „uczciwą” odpowiedź na pytanie o najgłębsze, a kobieta nie ukrywała niepotrzebnych bezpodstawnych iluzji lub nie rozpaczał przedwcześnie, powinna zrobić wszystko, co w jej mocy, aby uzyskać najdokładniejsze wyniki. Oczywiście obiektywne i subiektywne okoliczności wpływają na odczyty testu. Jeśli kobieta nie może w żaden sposób wpłynąć na sytuacje obiektywne (na przykład choroby, które nie zostały jeszcze zdiagnozowane, zamrożony płód itp.), Może całkowicie i całkowicie wykluczyć czynnik subiektywny.

Jakie zalecenia dają lekarze odnośnie domowego testu ciążowego?

 • Aby to zrobić w okresie zalecanym w instrukcji. Przecież to pochodzi z wrażliwości urządzenia.
 • W przypadku pasków testowych i testów tabletek konieczne jest użycie porannego moczu, w którym hCG występuje w najwyższym stężeniu.
 • Nie chodź do toalety na trzy godziny przed badaniem.
 • Nie przyjmuj leków moczopędnych i nie pij dużo płynów w ciągu dnia przed zabiegiem, aby mocz był skoncentrowany.
 • Odczekaj co najmniej pięć minut, aby wyciągnąć wnioski na temat końcowego wyniku. Ale nie więcej niż ten czas.
 • Używaj tylko świeżego moczu, który nie był wcześniej zbierany (na przykład poprzedniej nocy).
Test pokazuje wiarygodny wynik pięć minut po zabiegu z nim.

Wskazówka! Jeśli stwierdzisz, że naruszyłeś niektóre zasady lub wymagania instrukcji podczas procedury, nie powinieneś próbować naprawiać wszystkiego, natychmiast powtarzając swoje działania na użytym teście. Jest już bezużyteczny i powinien być usuwany.

Tak więc, w jakim okresie ciąży test z apteką na pewno pokaże poprawny wynik zależy od wielu czynników. Wśród nich są zarówno cechy pracy każdego kobiecego ciała, wzięte osobno, jak i rodzaj i wrażliwość samego testu. Urządzenia cyfrowe i atramentowe mogą „powiedzieć prawdę” jeszcze przed opóźnieniem. Ale większość kobiet woli tradycyjne bezpretensjonalne paski testowe, które są w stanie „wydać werdykt” dopiero od początku opóźnienia. Dlatego musisz być cierpliwy, poczekać na początek miesiączki dwa lub trzy dni od przewidywanej daty, a następnie działać.

Obejrzyj film: Kiedy i jak zrobić test ciążowy ? wasze pytania #02 (Może 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send