Piękno

Wszystkie sekrety odmalowywania od brunetki do blondynki - zdjęcia przed i po

Znacznie zmienić wygląd może nie tylko za pomocą chirurgii plastycznej. Najszybszą transformacją jest zmiana włosów - kolorowanie w innym kolorze. Szczególnie wielu, którzy chcą farbować włosy z brunetki na blond, zdjęcia takich przemian można znaleźć w Internecie w obfitości.

W domu, przy minimalnym ryzyku, tylko dziewczyny z jasnobrązowymi pasemkami mogą stać się blondynami. Brunetki powinny bardzo uważać, aby nie spalić loków i zamienić je w pozbawioną życia słomę.

Rozjaśnianie włosów odnosi się do jednej z najbardziej złożonych manipulacji.

W domu, przy minimalnym ryzyku, tylko dziewczyny z jasnobrązowymi pasemkami mogą stać się blondynami. Brunetki powinny bardzo uważać, aby nie spalić loków i zamienić je w pozbawioną życia słomę.

Co musisz wiedzieć podczas malowania?

Od razu po zneutralizowaniu pigmentu, który tworzy ciemny odcień włosów, nie zadziała.

 • Brunetki będą potrzebowały co najmniej trzech sesji zabiegów oświetleniowych. Im więcej procedur musisz przejść, tym więcej pasm staje się cieńszych i coraz więcej włosów wypada.
 • Aby zapobiec wystąpieniu reakcji alergicznych, należy najpierw przeprowadzić test przenośności rozjaśniającego roztworu.

Pomogą wyobrazić sobie, co się stanie, jeśli zmienisz kolory z brunetki na blondynkę z licznymi zdjęciami.

Od brunetki po blondynkę: zdjęcie przed i po

Wskazówka! Przy zmianie koloru włosów należy pamiętać, że aby zachować równomierny odcień, konieczne jest rozjaśnienie włosów u nasady raz w miesiącu.

Rozjaśnianie farbowanych włosów

W przypadku farbowania blond należy usunąć farbę z ciemnych pasm. Jeśli używasz roztworów chemicznych do płukania, przyczynia się to do przerzedzania i suszenia loków.

Wykorzystuje trzy opcje prania:

 • Głębokość jest wykonywana przez środki utleniające, które wytwarzają czterotonowe klarowanie w jednej procedurze. Jednocześnie używają silnych substancji chemicznych, które wnikają głęboko i wpływają na całą strukturę włosów.

W przypadku farbowania blond należy usunąć farbę z ciemnych pasm. Jeśli do płukania stosowane są roztwory chemiczne, przyczynia się to do przerzedzania i suszenia loków.

 • Wariant powierzchniowy jest produkowany przez środek do usuwania kwasu, który nie zawiera perhydrolu i amoniaku. Nici można rozjaśniać na dwa tony naraz. Po usunięciu sztucznego pigmentu i naturalnych pozostałości.
 • Naturalny zmywacz ma łagodniejszy wpływ na nici.

Wskazówka! Przeprowadzając oczyszczanie już farbowanych włosów, warto przygotować się na fakt, że końcówki będą musiały zostać obcięte.

Malowanie naturalnych loków

Nie mniej trudno odmalować blondynkę z naturalnej brunetki. Ciemne włosy charakteryzują się twardszą i grubszą strukturą. Jednocześnie usunięcie pigmentu zajmie około 3-4 etapów.

W jednej procedurze brunetka nie będzie w stanie zamienić się w blondynkę, zdjęcia przed i po wyraźnie pokazują uzyskany wynik. Przy pierwszym wyjaśnieniu możesz uzyskać miedziano-żółty kolor.

Nie mniej trudno odmalować blondynkę z naturalnej brunetki. Do usunięcia pigmentu potrzeba około 3-4 kroków.

Jeśli zauważalne jest, że nici źle reagują na rozjaśnienie, możesz zrobić sobie przerwę. Tydzień później warto spróbować ponownie.

Jeśli naturalna głowa włosa wyróżnia się zimnym odcieniem, to kolorowanie nie spowoduje żadnych szczególnych trudności. Jeśli oryginalny kolor to ciemny kasztan, pojawi się brzydka żółtość.

Wskazówka! Możesz użyć podświetlenia, które jest sposobem na płynne przejście od ciemnego tonu do jaśniejszego.

Metody barwienia

Do głównych technik kolorowania od brunetki po blondynkę należą:

 • Klasyczne barwienie obejmuje procedurę jednolitego nakładania substancji barwiących. Jednocześnie możliwe jest otrzymanie koloru monofonicznego.

Podświetlanie Kalifornii - alternatywny sposób na rozjaśnienie włosów

 • Podświetlenie pozwala nadać poszczególnym wątkom jaśniejszy ton.
 • Kolorowanie odbywa się bez doprecyzowania. Jednocześnie sploty są malowane w dowolnych wybranych odcieniach.
 • Balayazh nadaje włosom nowy wygląd dzięki malowaniu końcówek włosów.

Rozjaśnianie odbywa się za pomocą specjalnych rozwiązań.

Rozjaśnienie jest uważane za bardzo skomplikowaną procedurę. Zajmuje dużo czasu i wymaga profesjonalnego podejścia.

Można stosować następujące metody malowania:

 • Zastosowanie zmywacza do kwasów pozwala stopniowo przemalowywać nici od ciemności do lżejszych.
 • Aby wypalić naturalny pigment, stosuje się zwykły nadtlenek. Po wyjaśnieniu loki są przemalowywane w wybranym odcieniu. Jest to jeden ze szkodliwych sposobów, po których nici stają się ciemniejsze.

Aby wypalić naturalny pigment, stosuje się zwykły nadtlenek.

 • W domu możesz używać henny. Aby uzyskać jaśniejszy ton, do roztworu dodaje się napar z kwiatów rumianku. Procedura nie spowoduje szkody nawet przy częstym użyciu.

Wskazówka! Nie ma potrzeby farbowania włosów po uzyskaniu pozwolenia, ponieważ po tym mogą pojawić się plamy. Eksperci zalecają zmianę koloru włosów o 2-3 tony, a nie więcej. Więc będą zdrowsze.

Wybór narzędzi do kolorowania

Sklepy specjalistyczne oferują różnorodne produkty rozjaśniające, które można stosować w domu. Mogą to być farby w proszku, jak również kompozycje na bazie oleju.

Do barwienia w jaśniejszych naturalnych włosach stosuje się takie preparaty jak oksygenaty 6, 9 i 12%. Są przezroczystym białawym płynem, który wlewa się do dużych butelek. To rozwiązanie jest sprzedawane do butelkowania.

Sklepy specjalistyczne oferują różnorodne produkty rozjaśniające, które można stosować w domu. Mogą to być farby w proszku, jak również kompozycje na bazie oleju.

Ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup takiej butelki i proszku rozjaśniającego. Im wyższy procent leku, tym bardziej intensywny wpływ na nici.

Przy wyborze dziewięcioprocentowego rozwiązania konieczne jest ścisłe kontrolowanie czasu ekspozycji. Przy sześcioprocentowym składzie nie powinieneś także przesadzać z zalecanym czasem. Ale jednocześnie działa znacznie łagodniej.

Jednocześnie zalecane proporcje są dwa do jednego. Na łyżce proszku pobiera się dwie porcje tlenu. Kompozycję należy mieszać w plastikowym pojemniku.

Możesz farbować włosy farbą profesjonalną lub domową. Przy użyciu profesjonalnej farby konieczne jest osobne zakupienie tlenu do malowania w tonie lub tonie wyższym.

Farba kremowa jest sprzedawana w tubach z wygodnymi ograniczeniami wymiarowymi. Należy wybrać odpowiedni odcień. Zimne odcienie są popielate, perłowe lub różowe.

Rozjaśniające włosy powinny odbywać się w kilku etapach.

Przed nałożeniem farby głowę należy podzielić na osobne strefy. Jednocześnie używane są specjalne klipy. Zabarwienie wykonuje się z okolicy potylicznej. Wykonując klarowanie, musisz wycofać się z korzeni o 2 cm, a kompozycję nanosi się na całej długości. Stopniowo przetwarzane wszystkie strefy. Czas ekspozycji roztworu na włosy nie powinien przekraczać 30 minut.

Po ponownym wybarwieniu roztwór mieszaniny jest również stosowany na obszarze strefy korzeniowej. Procedura jest wykonywana podczas kilku wizyt, aby uzyskać pożądany odcień.

Po zabiegu stosuje się specjalny balsam do przywrócenia struktury włosów.

Po każdej procedurze musisz ocenić stopień utraty włosów.

Wskazówka! Podczas malowania konieczne jest użycie rękawic, ściereczki do przykrycia ramion i specjalnego pędzla.

Malowanie wnętrz

W przypadku farbowania włosów należy skontaktować się ze sprawdzonym mistrzem. Zapewnia to bezpieczeństwo procedury dla loków. W każdym przypadku profesjonalista zastosuje indywidualne podejście, które uwzględni stan włosów i głębokość oryginalnego odcienia.

W przypadku farbowania włosów należy skontaktować się ze sprawdzonym mistrzem. Zapewnia to bezpieczeństwo procedury dla loków.

Najczęściej kreator oferuje następujące opcje:

 • rozjaśniające brunetki w jednym zabiegu. Gdy jest to używane, silna koncentracja oczyszczaczy;
 • wybielanie w 3 seriach, z jedną sesją wykonywaną w tygodniu.

Mistrz używa mniej skoncentrowanych preparatów. Następnie wykonywane jest tonowanie.

Wskazówka! W salonach barwienie zaczyna się od korzeni i odbywa się na całej głowie. Następnie loki są ulepszane na całej długości i wykonywane jest czesanie.

Szkoda od oświetlenia

W przypadku problematycznej skóry jasne pasma tylko bardziej podkreślają wszystkie pryszcze i zaczerwienienia.

 • Zastosowanie agresywnych barwników może zmienić zdrowe loki w osłabione i spalone. Zwiększy to wypadanie włosów.
 • Rozjaśnione loki trudniej układać. Loki mogą się zdarzyć tylko podczas stylizacji na gorąco lub na zimno.
 • Po umyciu konieczne jest użycie środków płuczących, ponieważ bez specjalnych środków nie będzie możliwe czesanie wybielonych loków.
 • Nadużycie procedury wyjaśniania może prowadzić do zakłócenia struktury zwijania. W tym przypadku włosy tracą elastyczność, a także stają się kruche i osłabione.

Rozjaśnione loki trudniej układać. Loki mogą się zdarzyć tylko podczas stylizacji na gorąco lub na zimno.

Wskazówka! Używając chemikaliów, należy zadbać o skórę rąk i twarzy. Nie można stosować rozjaśniania z matowymi, kruchymi i suchymi włosami z rozdwojonymi końcami.

Usuń żółty odcień

Aby uzyskać zimny blond, konieczne jest usunięcie żółtości, która się pojawiła. Żółty dźwięk można zgasić fioletem. Możesz użyć tonizującej farby. Ta kompozycja działa na włosy powierzchownie i nie powoduje jej uszkodzenia.

Możesz także wypróbować specjalne farby o właściwościach anty-żółtych.
Eksperci zalecają stosowanie przyciemnianych szamponów, balsamów lub toniki perłowej, popiołu lub srebra.

Żółknięcie można usunąć za pomocą naturalnych produktów. Aby to zrobić, zrób miodową maskę lub mieszaninę skórki cebuli.

Aby uzyskać zimny blond, konieczne jest usunięcie żółtości, która się pojawiła.

Wskazówka! Możesz użyć szamponu w postaci rozcieńczonej. W tym przypadku trzy części zwykłego szamponu dodaje się do jednej części kompozycji barwiącej. Taka mieszanina może być stosowana co trzecie mycie szamponem.

Co nie robić podczas malowania?

Nawet przy silnej chęci szybkiej zmiany wyglądu, nie spiesz się zbytnio z procedurą wyjaśniania. Należy zachować ostrożność, aby odbarwić pasma w następujących przypadkach:

 • W przypadku uszkodzenia skóry.
 • Właściciele uszkodzonych i przerzedzonych pasm.
 • W obecności reakcji alergicznych.
 • Po barwieniu henną.

Wskazówka!Konieczne jest rozpoczęcie bielenia, tylko pomyślenie dobrze. W końcu, jeśli chcesz przywrócić swój kolor - to nie zadziała.

Który odcień wybrać?

Istnieje wiele odcieni blond włosów. Mistrz pomoże ci wybrać właściwy ton. W tym przypadku farba jest wybierana z uwzględnieniem rodzaju koloru na zewnątrz:
Wiosenne dziewczyny pasują do jasnej blondynki, jesionu i zimnego blondu.
Idealnym rozwiązaniem dla koloru letniego będzie złoty odcień, miód, a także kolor szampana lub pszenicy.

Od brunetki po blondynkę: zdjęcie przed i po

Jesień powinna być ostrożna z przebarwieniami. Lepiej jest zatrzymać się na kolorowanie lub podświetlanie.

Zimowe dziewczęta pasują do platyny, jesionu i jasnobrązowych odcieni.

Wskazówka! Płonące brunetki nie powinny używać radykalnych rozjaśniających włosów. Lepiej jest wybrać bardziej oszczędne techniki brondirovaniya lub ombre.

Zapewnia pielęgnację uszkodzonych pasm

Po zabiegach oświetleniowych mogą wystąpić problemy z włosami. Pasemka stają się kruche, słabe i suche. Wymaga to odzyskania.

Należy również przestrzegać następujących wskazówek:

 • Mycie szamponem odbywa się tylko letnią wodą przy użyciu specjalnego szamponu do wybielania loków.
 • Po umyciu należy użyć odżywczego balsamu, aby zmniejszyć kruchość.
 • Okresowo warto stosować regenerujące maski zawierające naturalne oleje.

Po zabiegach oświetleniowych mogą wystąpić problemy z włosami. Pasemka stają się kruche, słabe i suche. Wymaga naprawy

 • Z środków ludowych można użyć płukania z wywaru z pokrzywy, rumianku i łopianu.
 • Nici muszą być ukryte przed intensywnym światłem słonecznym.
 • Nie używaj często lokówek i suszarek do włosów. W razie potrzeby zastosuj środek ochrony termicznej.

Po farbowaniu włosów, po kilku tygodniach, widoczne będą odrastające korzenie, które nie wyglądają dobrze. W takim przypadku należy zabarwić nici na całej długości. Podczas kolorowania przez różnych techników, warto zaufać podobnej procedurze profesjonalistom.

Regularna pielęgnacja włosów zawsze będzie wyglądać stylowo i elegancko. W tym przypadku blond loki będą zdrowe i błyszczące.

Obejrzyj film: Wszystko o blond włosach - moja koloryzacja, pielęgnacja i stylizacja (Styczeń 2020).

Загрузка...