Moda

50 pomysłów, jak zaplecić piękne warkocze - po prostu i szybko (zdjęcie)

Pin
Send
Share
Send
Send


Ze wszystkich istniejących stylizacji włosów najpiękniejsze warkocze przyciągają największą uwagę. Doświadczeni mistrzowie mogą tworzyć całe sieci włosów z splotów. Do codziennego użytku wystarczy dowiedzieć się, jak tkane są podstawowe typy i możesz tworzyć własne eleganckie fryzury bez wychodzenia z domu.

Po opanowaniu różnych technik tkania, możesz eksperymentować każdego dnia z fryzurami.

Uważa się, że włosy plecione rosną lepiej

Warkocz wokół głowy - tegoroczny trend w modzie

Duża różnorodność pięknych warkoczyków

Wśród głównych rodzajów oplotów emitują:

 • Klasyczna pluć;
 • Tkactwo francuskie;
 • Ogon ryby;
 • Afrykańskie warkocze;
 • Oplot spiralny;
 • Tkactwo greckie;
 • Wodospad;
 • Duńska pluć;
 • Ażurowy warkocz.

Pluć obracając się w belkę

Francuski warkocz na kręconych włosach

Tkactwo wielopasmowe

Ażurowy warkocz francuski

Dla swobodnego wyglądu odpowiednie jest użycie jednego rodzaju tkania, ale wieczorem impreza łączy różne rodzaje fryzury, a fryzura staje się wyjątkowa i niepowtarzalna.

Zaletą plecionek nad innymi stylami jest prostota i szybkość działania, wygoda i zmienność. Mogą być wykonane na włosach dowolnej długości.

Czuły warkocz wodospad

Klasyczny warkocz: zapnij się lub skontaktuj z mistrzem?

Klasyczny plecionka to najpopularniejszy i najprostszy rodzaj tkania. Składa się z trzech równych pasm. Oprócz włosów możesz użyć wstążek, drutu, nici.

Klasyczny warkocz jest prosty w wykonaniu i absolutnie uniwersalny. To właśnie tkactwo leży u podstaw wielu złożonych fryzur.

Ten plecionkę można zaplecić w kilka minut, a piękny bandaż ozdobi wygląd

Przed rozpoczęciem splotu należy dobrze czesać włosy, lekko je zwilżyć i potraktować środkiem do stylizacji. Następnie zrób ogon, w miejscu, w którym powinna być plwocina. Jest podzielony na trzy równe części. Prawa zewnętrzna żyła jest umieszczana na górze środkowej i jest obracana pod lewą, tak że teraz staje się środkowa. Następnie lewe zwijanie nakłada się na środek przed prawą. Ta sekwencja działań jest powtarzana do końca ogona i zabezpieczana gumką.

Ten warkocz w swojej oryginalnej formie doskonale pasuje do stylu casual

Oplotowa ramka

Na podstawie pozornie prostych warkoczy tworzą wspaniałe fryzury, które zadziwiają mistrza wyobraźnią i przyciągają uwagę wszystkich. Stąd zaczyna się zasada wszelkiego tkania.

Odmiany klasycznych plecionek - tkanie większej ilości pasm. Stosuje się więcej włosów, produkt jest grubszy i piękniejszy.

Istnieją dwa sposoby tkania wielopasmowego klasycznego warkocza.

Stylowa fryzura do długich włosów

 1. Włosy są podzielone na cztery nici tej samej wielkości. Trzecie zwinięcie jest umieszczane na wierzchu drugiego i przenoszone pod pierwsze. Druga przechodzi od góry do czwartej, która jest następnie nakładana na pierwszą, tak że znajdują się między drugą a trzecią.
 2. Włosy są podzielone na trzy części, a między drugim i trzecim pasmem jest wielobarwna wstążka. Zdobądź pierwszą pod drugą i skieruj ją na taśmę. Trzecia jest umieszczana na pierwszej i wpuszczana pod wstążkę, druga jest umieszczana pod nią i umieszczana na wstążce. Pierwsza nić jest nałożona na drugą i umieszczona pod taśmą.

Wskazówka!Nie musisz zbyt mocno napinać włosów podczas oplatania. Może to prowadzić do utraty włosów i bólów głowy. Nieco rozczochrana wygląda elegancko i stylowo.

Połączenie zwykłego warkocza, kłoska i fishtaila

Francuskie warkocze: proste i szybkie

Francuski warkocz nadaje się do włosów prostych i falistych. Może być tkany w środku i po przekątnej. Aby ułatwić pracę, potrzebujesz niewielkiej gumowej opaski do zamocowania ogona, z której otrzymasz warkocz. Jest podzielony na trzy strefy. Prawe pasmo jest przykładane do środka przez górę, to samo robi się od lewej. Ponadto nowe nici są dodawane do głównych loków. Tak więc pod koniec splotu wszystkie włosy są wplecione w piękny warkocz.

Francuski warkocz nadaje się do włosów prostych i falistych. Może być tkany w środku i po przekątnej.Zaletą francuskiego tkania jest wygoda. Wszystkie włosy są w to zaangażowane i nie przeszkadzają.

Francuski warkocz można zaplecić wokół całej głowy

Zaletą francuskiego tkania jest wygoda. Wszystkie włosy są w to zaangażowane i nie przeszkadzają. Loki można ozdobić kwiatami i uzyskać doskonałą fryzurę ślubną.

Stylowe rozwiązanie warkocza to opaska do włosów lub układ po przekątnej. Możesz ukończyć projekt nie tylko gumką, ale skręcić koniec w bujny kwiat, jeśli oczywiście pozwala na to długość włosów.

Kilka równoległych francuskich plecionek

Takie plecionki można splatać w sporcieKucyk z francuskim warkoczem

Wskazówka! Aby włosy wyglądały wspaniale, zaleca się zrobienie bukietu na korzeniach. Żeby nie wyróżniało się zbyt mocno, czekaj lekko na górze.

Wodospad przyciąga z łatwością i wdziękiem

Francuski Spit można łatwo zmodyfikować w piękny wodospad. Efekt wynika z płynących, opadających pasm.

Pierwszym krokiem w tworzeniu fryzury jest czesanie włosów. Łatwiej jest pracować z gładkimi pasmami. Aby utrzymać je lepiej i nie być postrzępionym, możesz obsługiwać środki mocujące.

Francuski Spit można łatwo zmodyfikować w piękny wodospad. Efekt wynika z płynących, płynących pasm.

Ta fryzura jest prosta i bardzo elegancka.

Następnie w pobliżu świątyni jest oddzielone pasmo, które jest podzielone na trzy równe części. Pierwsze wiązanie zaczyna się jako standardowy klasyczny warkocz z pierwszym bocznym zawinięciem. Kiedy górna nitka jest pod spodem, powinieneś o tym zapomnieć. Zaczyna płynąć wodospad. Wymień to pasmo na nowe i kontynuuj tkanie do końca głowy.

Istnieje kilka rodzajów wodospadu. Może być równy lub spadać ukośnie. Wodospad wielostopniowy wygląda pierwotnie, gdy jest ich kilka na długich włosach.

Jak splatać wodospad warkocza. Krok 1-2

Jak splatać wodospad warkocza. Krok 3-4

Jak splatać wodospad warkocza. Krok 5-6

Jak splatać wodospad warkocza. Krok 7-8

Jak splatać wodospad warkocza. Krok 9-10

Włosy nadają właścicielowi romantyczny, kobiecy wizerunek, szczególnie jeśli dolna lokata podkręca. Łuki podkreślają podświetlenie lub tonację.

Wskazówka!Nie mieszkaj na pojedynczym splocie. Różne rodzaje plecionek można łączyć w jedną fryzurę.

Wodospad będzie jeszcze bardziej wdzięczny, jeśli luźne pasma zostaną przykręcone

Odmiana plucia wodospadu

Holendrzy znają tajniki tkania

Splot holenderskiego warkocza jest również bliski wersji francuskiej. Jedyną różnicą jest układ pasm. Każde ekstremalne pasmo jest umieszczone pod środkowym, a nie nad nim. Możesz go utworzyć w pięciu kolejnych krokach.

Holenderska pluć jest odwrotnym francuskim

Splot holenderskiego warkocza jest również bliski wersji francuskiej. Jedyną różnicą jest układ pasm. Każde ekstremalne pasmo jest umieszczane poniżej środkowego i nie nad nim.

Elegancki warkocz holenderski

 • Krok 1. Od góry mała kępka włosów jest oddzielona i podzielona na trzy równe części.
 • Krok 2. Prawe zawinięcie jest umieszczone pod środkowym. Następnie robią to także lewym - pierwszy link jest gotowy.
 • Krok 3. Po każdej stronie głowy wplecione są nowe pasma, otaczające je pod centralną.
 • Krok 4. Technika trwa aż do końca włosów, gdzie są przymocowane gumką lub piękną wsuwką.
 • Krok 5. Na całej długości możesz dodać głośność, prostując linki.
Holenderska korona warkoczaKorona holenderskiej mierzei. Krok 1-4Korona holenderskiej mierzei. Krok 5-6

Na podstawie holenderskich warkoczy są różne inne fryzury. Na przykład wspaniała korona składa się z dwóch splotów z różnych stron. Tkactwo może być również fragmentaryczne, to znaczy wykonane tylko w strefie czołowej lub powyżej grzywki, jak ramka.

Wskazówka! Długie włosy można pozostawić bez zmian, ale krótki warkocz lepiej skręcić na końcu i przypiąć szpilką do włosów.

Rybi ogon

Fishtail lub spikelet z fryzurą jest tworzony z dwóch pasm i ozdabia każdy obraz. Wygląda najpiękniej na prostych, gładkich włosach, ale niechlujne, rozczochrane pasma wyglądają imponująco na długich włosach.

Fryzura Fishtail lub stożek jest tworzona z zaledwie dwóch pasm i ozdobi każdy obraz.

Przed wyplataniem włosów należy zastosować środki mocujące, dobrze jest je rozczesać i zwilżyć. Ponadto są one podzielone na dwie części. Od pierwszego pasmo jest oddzielone od zewnętrznej krawędzi i jest prowadzone od góry do środka. W drugiej części wykonywana jest ta sama manipulacja. Pośrodku pasma boczne przeplatają się i tkanie trwa.

Czysty warkocz fishtail

Należy pamiętać, że cienkie nitki wymagają więcej czasu, ale tworzą złożony, piękny projekt. Fryzura pasuje do każdego stylu i staje się doskonałym dodatkiem do romantycznego, zwiewnego obrazu. Aby stworzyć figlarność, możesz warkoczyć dwa identyczne warkocze po prawej i lewej stronie, łącząc je w jeden.

Wskazówka!Ogon ryby można zaplecić nie tylko za głową. Jeśli umieścisz go na boku, po drugiej stronie, zrobimy bouffant, otrzymamy spektakularną wieczorową fryzurę.

Należy pamiętać, że cienkie nitki wymagają więcej czasu, ale tworzą złożony, piękny projekt. Fryzura pasuje do każdego stylu i staje się doskonałym dodatkiem do romantycznego, zwiewnego wyglądu.

Nowy jasny styl z afrykańskimi warkoczami

Główna różnica między afrykańskim tkaniem polega na tym, że sztuczne włókna Kanekalon są dodawane do naturalnych włosów. Pomaga to zwiększyć objętość i grubość. U dorosłych ich liczba sięga 120-400 sztuk, u dzieci nie więcej niż 100. Każdy warkocz ma ponad siedem centymetrów długości.

Główna różnica między afrykańskim tkaniem polega na tym, że sztuczne włókna Kanekalon są dodawane do naturalnych włosów. Pomaga to zwiększyć objętość i grubość

Styliści rozróżniają sześć rodzajów warkoczy afro. Pierwszy to pofałdowanie, w którym pasmo jest niezwykle skręcone. Kucyk jest również skręconym pasmem, ale na końcówce pozostaje luźne zawinięcie. Kanekolon, który jest zamkiem, zwany Curley. Splot w warkocz z włosów zwany zizi. Syngaleskie warkocze - skręcone pasma naturalnych włosów, bez dodawania dodatkowych komponentów. Loki nazywane są szerokimi pasmami.

Oryginalność tego typu plecionek polega na tym, że Kanekolon może być używany w różnych kolorach. Przymocuj go do włosów o dowolnej długości.

U dorosłych ich liczba sięga 120-400 sztuk, u dzieci nie więcej niż 100

Pielęgnacja pigtaili jest prosta: wystarczy myć korzenie szamponem raz w tygodniu. Odbywa się to za pomocą myjki, aby nie zaszkodzić włosom. Aby uniknąć dyskomfortu po tkaniu, należy spłukać włosy w rosole rumiankiem. Swędzenie pojawia się w pierwszych dniach, ponieważ niektóre włosy są ciasno ściągane, jeśli mają krótką długość lub uderzają w następny warkocz.

Wskazówka!Konieczne jest noszenie warkoczy afro przez nie więcej niż trzy miesiące, a następnie trzeba dokonać korekty lub całkowicie rozpuścić, aby głowa mogła odpocząć od stałej grawitacji.

Pielęgnacja pigtaili jest prosta: wystarczy myć korzenie szamponem raz w tygodniu. Robi się to za pomocą myjki, aby nie zaszkodzić włosom.

Najlepszą alternatywą dla klasyków jest warkocz

Ciekawe i śmiało wygląda jak spiralny warkocz. Nazywa się to również liną, liną, liną, ponieważ wygląda jak one. Odpowiednie tkanie dla właścicieli długich włosów.

Splot spiralę dwóch nici, znacznie szybciej niż inne fryzury i wymaga minimalnego wysiłku fizycznego. Bardzo łatwo zrobić samemu.

Ciekawe i śmiało wygląda jak spiralny warkocz. Nazywa się to również liną, liną, liną, ponieważ wygląda jak one. Odpowiednie tkanie dla właścicieli długich włosów

Instrukcje krok po kroku:

 • Włosy są podzielone na dwie równe części i zabezpieczone gumką.
 • Każde pasmo jest skręcone w jednym kierunku, ale gdy przeplatają się ze sobą, w drugim. Projekt rozpadnie się, jeśli obrócisz włosy w jednym kierunku. Podczas tkania splotów odwijaj się, więc musisz pamiętać, aby skręcić je mocniej.
 • Koniec przymocowany jest gumką lub piękną szpilką do włosów.

Splot spiralę dwóch nici, znacznie szybciej niż inne fryzury i wymaga minimalnego wysiłku fizycznego

Wskazówka!Warkocz można układać w różne fryzury. Na przykład belka wygląda spektakularnie, zwłaszcza jeśli jest ozdobiona niewidzialnymi kwiatami z cyrkoniami lub małymi kwiatami.

Fryzura bogini

Ulubiona fryzura greckiej bogini Afrodyty - Pluć. Jej cecha w aranżacji na głowie. Kroczy w kółko, tworząc stylową ramkę. Do montażu potrzebny będzie grzebień, gumka, spinki do włosów, ozdoby i spinka do włosów.

Ulubiona fryzura greckiej bogini Afrodyty - Pluć. Jej cecha w aranżacji na głowie. Kroczy w kółko, tworząc stylową ramkę

Najpierw musisz uczesać włosy i przetworzyć je za pomocą utrwalacza. Przecięcie można pozostawić nawet lub ukośnie. Włosy po lewej stronie nie będą konieczne do tkania, więc muszą być mocowane oddzielnie, aby nie przeszkadzały.

Po prawej stronie powinieneś wybrać pasmo, z którego zostanie utworzone arcydzieło. Jest podzielony na trzy równe części i rozpoczyna się klasyczne tkactwo. Po kilku ogniwach zwykłego warkocza, dodatkowe pasmo jest pobierane z boku i wplecione w główną strukturę tak, że zewnętrzne pasmo staje się gęstsze. Dlatego kontynuuj do ucha.

Greckie fryzury są bardzo popularne w tym roku.

W pobliżu ucha warkocz jest zamocowany, a następnie płynnie przechodzi w stylową fryzurę. Pakiet ozdobiony akcesoriami wygląda harmonijnie.

Prawą część włosów można pozostawić bez leczenia, ale po prostu dobrze czesać, a także wciągnąć do głównej fryzury. Ale grecki splot wygląda piękniej po obu stronach, całkowicie obramowując głowę.

Wskazówka!Cienkie i rzadkie włosy wyglądają lepiej, jeśli plecionka nie jest ciasna, ale lekko rozluźniona. Odbiór dodaje obrazu seksualności i uroku.

Takie tkanie jest często używane w obrazach narzeczonych

Ażurowe plecionki do długich włosów

Ażurowa wersja tkania przez kilka sezonów pozostaje jednym z głównych trendów w modzie. Mogą ozdabiać fryzury wakacyjne i dodawać oryginalności do codzienności.

Ażurowa wersja tkania przez kilka sezonów pozostaje jednym z głównych trendów w modzie.

Główny sekret koronki w luksusowej koronce włosów. Wypada z plecionki cienkimi pętlami. W rzeczywistości wystarczy tylko umiejętności, a ażurowy warkocz można szybko wykonać własnymi rękami w domu.

Główny sekret koronki w luksusowej koronce włosów. Wypada z plecionki cienkimi pętlami

Po pierwsze, należy dobrze czesać włosy i mocować uchwyt. Następnie musisz wybrać pasmo włosów w miejscu, w którym będzie znajdował się rożen. Jest on podzielony na trzy równe części i zaczyna oplatać się zgodnie z klasyczną metodą.

Plecionka do włosów z dwóch warstw

Po kilku splotach skrajnych ogniw, pasma są rysowane tak, że tworzą małe pętle. Im więcej włosów się rozciąga, tym więcej będą warstw ażurowych. Kontynuuj aż do końca włosów.

Wskazówka! Pętle powinny być symetryczne, a warkocz wygląda ładniej.

Pin
Send
Share
Send
Send