Piękno

Opieka i etapy gojenia brwi po tatuowaniu

Tatuowanie to procedura, która została ostatnio wykorzystana przez wiele kobiet, aby podkreślić piękno lub, przeciwnie, aby niektóre wady były mniej widoczne. Bielone lub rzadkie brwi, ich nieregularny kształt, blizny i blizny w tym obszarze często stają się okazją do zapisania się na mistrza brwi. Jeszcze jednym (często głównym) powodem tatuażu może być lenistwo: codzienne stosowanie makijażu może się czasem znudzić i naprawdę chce przestać malować, ale nadal pozostać atrakcyjnym. Wizyta u doświadczonego specjalisty od brwi pozwoli Ci zapomnieć o makijażu przez 3-5 lat, a urocze brwi podkreślą wyrazisty wygląd i przyciągną uwagę mężczyzn.

Kroki gojenia brwi

Więc zdecydowałeś się zrobić tatuaż brwi i skonsultować się z kosmetyczką. Doświadczony brovist zasugerował, jaki jest najlepszy kolor do wyboru i wybrał idealny kształt, który pasuje do Twojego typu twarzy. W końcu zastosowano makijaż permanentny brwi: co dalej? W większości przypadków mistrz z pewnością powie Ci, jak prawidłowo dbać o brwi po tatuażu. Ale jeśli przegapiłeś kilka chwil, zauważywszy, że nie możesz się oprzeć za tydzień, oferujemy instrukcje krok po kroku dotyczące leczenia brwi.

W trakcie nakładania tatuażu i zaraz po nim „nowe” brwi będą znacznie jaśniejsze niż wybrany przez Ciebie odcień.

Pierwszy dzień tatuażu: jak usunąć krew i obrzęk

Pierwszego dnia po zastosowaniu makijażu permanentnego wynik nie będzie dokładnie taki, jakiego można się spodziewać. Jasne, czasem absurdalne, brwi, ból, zaczerwienienie i obrzęk skóry - to właśnie staje się główną przyczyną niepokoju. Ale nie denerwuj się przed czasem: jest to naturalne zjawisko pierwszego dnia po tatuażu.

Pierwszego dnia po tatuowaniu brwi, zjawiska takie jak opuchlizna i zaczerwienienie skóry nie są wykluczone.

Ponieważ skóra jest przebijana igłą o głębokości do 0,5 mm w celu wstrzyknięcia farby, która uszkadza naskórek, istnieje ryzyko wprowadzenia zakażenia. W pierwszych dniach po tatuażu brwi mogą nawet lekko krwawić, ale częściej krew (limfa) jest wydzielana. Jest to ochronna reakcja organizmu, która próbuje zapobiec przedostaniu się bakterii do ran. Lineeryści (mistrzowie makijażu permanentnego) zalecają wycieranie uszkodzonych obszarów pierwszego dnia miękką ściereczką, bez naciskania lub pocierania brwi, w przeciwnym razie posoka będzie się wyróżniała jeszcze bardziej, a część składnika barwiącego może się z nią wydostać. Ruchami bibułowymi usuwa się limfę.

Jedną z opcji usuwania posoku z brwi jest delikatne kopanie go wacikiem.

Możesz użyć serwetki, wacika lub sterylnej szmatki nasączonej specjalnym środkiem antyseptycznym. Następujące leki działają najlepiej:

 • Żel chlorheksydynowy do stosowania zewnętrznego lub lokalnego lub 0,05-0,5% wodny roztwór chlorheksydyny. W rosyjskich aptekach lek ten można kupić po cenie od 7 do 30 rubli.
 • Miramistin 0,1% roztwór. Sprzedawane po cenach od 170 do 290 rubli za 50 ml w aptekach stolicy.

Leczenie brwi po tatuowaniu wodnym roztworem chlorheksydyny 0,05% pomoże chronić skórę uszkodzoną przed tatuowaniem mikrobów

Do leczenia brwi po tatuowaniu, każdy środek przeciwdrobnoustrojowy, który nie zawiera alkoholu, który wysusza uszkodzoną skórę, co powoduje gojenie się ran znacznie dłużej.

Pocieranie należy wykonywać do 8 razy dziennie. Pomoże to usunąć płyn, który uciekł z ran i usunie zaczerwienienie skóry.

Po usunięciu posory należy zachować ostrożność, aby wyeliminować obrzęk. Niestety, nie jest to rzadkie po tatuowaniu brwi, ale przy odpowiedniej pielęgnacji opuchlizna znika już po 2-3 dniach od nałożenia makijażu permanentnego.

Kosmetolodzy zalecają stosowanie maści do gojenia ran. Nałóż je tylko na suchą skórę.

 • Ratownik - balsam na bazie naturalnych składników, którego koszt waha się od 122 do 200 rubli;
 • D-Panthenol 5% - maść medyczna. W aptekach metropolitalnych sprzedających się w cenach od 197 do 300 rubli za 25 g.;
 • Bepanten - krem, którego głównymi składnikami jest dekspantenol. Wspomaga szybką regenerację tkanek. W aptekach w Moskwie można kupić go w cenie od 400 do 700 rubli;
 • Maść oksolinowa jest lekiem przeciwwirusowym o działaniu zmiękczającym. Cena funduszy waha się od 27 do 36 rubli.

Ponadto regularna wazelina pomaga również zmiękczyć uszkodzoną skórę i chronić ją przed zarazkami i zmianami temperatury. Nałóż produkt na bawełniany wacik lub ostrożnie umyć, najlepiej delikatnymi ruchami zdezynfekowanymi alkoholem. Po pół godzinie usuń resztki maści lub wazeliny czystą serwetką.

Jedną z metod stosowania maści do gojenia ran na brwiach jest użycie bawełnianego wacika.

W profesjonalnych gabinetach tatuażu doświadczeni mistrzowie często zalecają stosowanie jednorazowego kremu leczniczego Fougera natychmiast po zabiegu tatuażu. Wspomaga szybką regenerację skóry dzięki obecności w kompozycji witamin A i D oraz chroni uszkodzoną tkankę przed infekcją. Znalezienie go w aptekach nie jest takie proste, więc przed zabiegiem należy wcześniej przygotować się do dalszej opieki i kupić niezbędne fundusze.

Dla gojenia skóry po tatuowaniu i makijażu permanentnym, profesjonaliści zalecają stosowanie jednorazowej maści Fougera, która wspomaga szybką regenerację naskórka.

Często pierwszego dnia po zastosowaniu makijażu permanentnego odczuwany jest ból. Jeśli masz niski próg bólu lub bardzo wrażliwą skórę, to oczywiście nie powinieneś znosić nieprzyjemnych uczuć - po prostu wypij jeden z następujących leków przeciwbólowych:

 • Analgin;
 • Aspiryna;
 • Nie-shpa;
 • Nurofen;
 • Ketanow.

Upewnij się, że nie masz indywidualnej nietolerancji na składniki zawarte w tych preparatach.

Warto zauważyć, że rzadko szczęśliwi właściciele brwi tatuażowych skarżą się po procedurze reakcji alergicznej. Jeśli jednak nadal się zdarzy, należy poinformować o tym swojego kosmetologa Lindery i wyeliminować pierwsze objawy alergii, pić lek przeciwhistaminowy (Loratadine, Suprastin, Klarotadin, Fenigil i inne).

Główna zasada pierwszego dnia po tatuowaniu: nie myć wodą - przetrzyj twarz wilgotnymi chusteczkami i unikaj kontaktu brwi z brudnymi rękami. Wszystkie środki do pielęgnacji skóry uszkodzonej przez makijaż permanentny stosuje się z delikatnymi ruchami promakivaymi. Będzie to kluczem do szybkiego odzyskania naskórka. I w żadnym wypadku nie śpij w poduszce.

Drugi dzień: brązowienie

Przy odpowiedniej dbałości o nowe brwi drugiego dnia po tatuażu, możesz już zauważyć, że zaczerwienienie, ból i obrzęk stały się znacznie mniejsze. Ale jak więc wytłumaczyć, dlaczego zamiast malowanych obszarów zaczynają się wreszcie rozjaśniać, wydają się być jeszcze ciemniejsze, jakby malowane markerem?

Drugiego dnia po tatuowaniu brwi ciemnieją i zaczyna się tworzyć skorupa

Faktem jest, że w nocy ichorus wyłonił się z uszkodzonego naskórka, a wraz z nim - część barwienia. Usunięcie go na czas nie było możliwe, a wysuszona limfa zaczęła tworzyć cienką skorupę. Nie należy panikować: to normalne. Kontynuuj standardową pielęgnację brwi:

 1. Raz na 2 godziny delikatnie wytrzyj uszkodzone miejsca antyseptycznym środkiem bezalkoholowym.
 2. Gdy skóra jest całkowicie sucha, nałóż specjalną maść antybakteryjną zmiękczającą na brwi.

Tak więc dbałość o brwi drugiego dnia po tatuażu powinna być taka sama jak bezpośrednio po zabiegu. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że proces regeneracji naskórka aktywnie zachodził w nocy, a zatem nie można już leczyć uszkodzonych obszarów skóry: wystarczy 4-5 razy dziennie. Jednak nadal zaleca się unikanie kontaktu brwi z wodą.

W pierwszych dniach po tatuowaniu pranie należy zastąpić przecierając twarz wilgotną szmatką lub wacikiem nasączonym wodą micelarną.

Nie zaleca się również wychodzenia na zewnątrz, zwłaszcza jeśli tatuaż wykonano zimą lub latem: nagłe zmiany temperatury i ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe ze słońca mogą niekorzystnie wpływać na proces gojenia. Ale jeśli nadal musisz opuścić dom, radzimy nosić okulary przeciwsłoneczne, które zakrywają brwi.

Nieprzyjemne odczucia drugiego dnia po tatuażu znikają na stałe, więc nie będziesz potrzebował leków przeciwbólowych. To samo dotyczy alergii: w większości przypadków zatrzymuje się po pojedynczej dawce leków przeciwhistaminowych pierwszego dnia po zastosowaniu makijażu permanentnego.

Zasada drugiego dnia po tatuażu: nie przerywaj pielęgnacji brwi, delikatnie oczyszczaj skórę i nie daj się zastraszyć powstającym skórkom.

Trzeciego dnia: co zrobić ze skorupami

Tak więc budząc się trzeciego dnia po tatuażu, z rozczarowaniem zauważyłeś, że wygląd brwi stał się jeszcze gorszy. Kolor wydaje się teraz jeszcze bardziej nierówny i chcę oderwać uformowane skorupy. Nie należy tego jednak robić z kilku powodów:

 1. Usunięta przez nienaturalną skorupę może spowodować krwawienie, aw rezultacie infekcję rany.
 2. Może rozpocząć się silne wydalanie wielkiego bąka, a wraz z nim część farby wydostanie się spod skóry. Wyobraź sobie, jak nierówny będzie kolor brwi, kiedy się goją.
 3. Poszarpane skorupy przedłużają proces naprawy brwi o kilka dni.

Usunięcie skorup utworzonych na brwiach może prowadzić do infekcji i jeszcze większego wydalania szwu krwi z wymyciem farby.

Wynikające z tego „warstwy” na nowych brwiach chronią rany po zranieniu od zakażenia. Jest to naturalna reakcja organizmu na uraz skóry. Pamiętaj, jak w dzieciństwie kilka dni po upadku z roweru na twoich łokciach lub kolanach utworzyły się grube skorupy i jak zaczęły krwawić rany, kiedy próbowaliśmy je oderwać. To samo stanie się z brwiami. Czasami jednak zdarza się, że zakładając ubrania na głowę lub dotykając skorupy we śnie, może się oderwać. Nie ma powodu do paniki, ale najlepiej jest leczyć skórę środkiem antyseptycznym, gdy tylko zauważysz uszkodzenia.

W utworzonych skorupach jest jeszcze jeden plus: możesz już zacząć myć się wodą. Można nawet używać specjalnych środków czyszczących, ale głównym zastrzeżeniem jest to, że nie powinny zawierać alkoholu i wysuszyć skórę - zapobiegnie to szybkiemu gojeniu brwi.

Nadal nie można używać kosmetyków dekoracyjnych, aby uniknąć zakażenia rany. Reszta pielęgnacji brwi nie powinna różnić się od zabiegów z poprzedniego dnia: zabieg antyseptyczny do 5 razy dziennie i stosowanie maści zmiękczających.

Podstawowa zasada trzeciego dnia po tatuażu: nie próbuj odrywać skórek!

Okres od czwartego do siódmego dnia po zastosowaniu makijażu permanentnego

Czwartego dnia po tatuowaniu skórki nadal będą cię niepokoić. Musisz cierpieć trochę i swędzenie, które zwykle im towarzyszy. Najważniejsze - nie poddawaj się i nadal w pełni dbać o brwi, nie zapomnij o maści i środków antyseptycznych gojenia ran. W niektórych miejscach może zacząć się już najmniej narażony na malowanie, łuszczenie się i łuszczenie się skorupy.

Czwartego dnia po tatuażu może rozpocząć się złuszczanie skóry i złuszczanie skóry.

Piątego dnia swędzenie może stać się po prostu nie do zniesienia - znak gojenia się skóry. Ale pamiętajcie, że nie da się przeczesać brwi niczym: ani rękoma, ani nawet środkami improwizowanymi. Jedyne, co można zrobić, to usunąć skorupę eksfoliowaną w miejscach, w których jest dość luźno trzymana. Jednak w pobliżu musi znajdować się środek antyseptyczny, a ręce należy dokładnie umyć wodą i mydłem przed zabiegiem. Kontynuujemy pocieranie brwi roztworem chlorheksydyny raz na 3 godziny, a następnie nakładamy maść na gojenie się ran.

Piątego dnia po tatuowaniu zaczyna się aktywny peeling skorupy, któremu towarzyszy silny świąd.

Szóstego dnia skorupa czoła jest aktywnie usuwana. Wielu właścicieli tatuażu skarży się na niedopuszczalny swędzenie towarzyszące temu procesowi. Nie ma potrzeby, aby przeszkadzać w tym głównej przeglądarce: nawet jeśli nie wytrzymasz więcej siły, jest to normalne. Aby ułatwić doznania, możesz lekko naciskać krawędzie bawełnianym wacikiem, ale w żadnym wypadku nie możesz ich przeczesać. W tym dniu skorupa lepiej nie dotykać.

Siódmemu dniu po tatuażu nadal towarzyszy silny świąd w brwiach. Jednak większość pań pod koniec pierwszego tygodnia nie ma prawie żadnych skorup. Jednak łuszczenie się skóry staje się bardziej zauważalne - wynik częstego stosowania środków antyseptycznych. Nie należy się obawiać: ten niedobór można łatwo usunąć za pomocą środków nawilżających, które można zacząć stosować już wkrótce.

Siódmego dnia po nałożeniu makijażu permanentnego skórki prawie zniknęły i zaczyna się łuszczenie skóry

Nadal nie wolno używać kosmetyków dekoracyjnych i wystawiać brwi na promieniowanie ultrafioletowe. Dlatego też nie powinieneś odwiedzać salonów kosmetycznych i solariów. Aby uniknąć dostania się do ran infekcji, należy zapomnieć o kąpieli w zbiornikach i basenie przez miesiąc. Musisz chronić się przed przeziębieniem: osłabienie odporności na tle choroby może spowodować zapalenie skóry brwi i przeszkodę w ich szybkim gojeniu. Dlatego najlepiej jest pić kurs witamin i minerałów w okresie poprodukcyjnym.

Drugi tydzień po tatuażu: zmiana koloru

Jeśli odpowiednio dbasz o brwi, to drugi tydzień po tatuażu powinien przynieść owocne rezultaty. Najtrudniejszy etap się skończył: skorupa opadła, granice brwi zostały wyraźnie zaznaczone, a ich kolor stopniowo staje się podobny do tego, który odebrałeś w salonie. I chociaż stabilizacja tonu nastąpi w ciągu miesiąca, główny odcień będzie już widoczny.

W drugim tygodniu po tatuowaniu brwi stają się bardziej naturalne, zakończony zostaje zewnętrzny etap procesu regeneracji skóry.

Możesz stopniowo zacząć używać kosmetyków dekoracyjnych i kremów do twarzy, ale skóry wokół brwi podczas ich stosowania należy nadal unikać. Wytrzyj antyseptyczne brwi do 2 razy dziennie. Nie zapomnij o maściach zmiękczających. Śpiąca twarz w poduszce nadal nie jest zalecana.

Wyniki miesiąc po tatuowaniu brwi

Po dwóch tygodniach opieki nad nowymi brwiami znajdziesz się na mecie. I chociaż ostateczne wyleczenie skóry nastąpi w ciągu miesiąca, wizualny efekt tatuażu nie ulegnie zmianie. W tym okresie można już zobaczyć wynik niewłaściwego makijażu permanentnego wykonanego przez nieostrożnego mistrza lub wynik niewłaściwej pielęgnacji brwi. Jeśli w pierwszym tygodniu skórka zostanie usunięta mechanicznie, a nie naturalnie, skóra w tym miejscu będzie znacznie lżejsza.

Konsekwencje nieudanego tatuażu brwi - nierównomierne rozłożenie farby i zepsuty wygląd

Napraw nieudany tatuaż możliwy. Zwykle w takich przypadkach uciekają się do korekcji lub laserowego usunięcia trwałego makijażu brwi. Aby jednak zapobiec takim sytuacjom, konieczne jest wcześniejsze przeczytanie recenzji o pracy samotnika i nie „dziobanie” tanich ogłoszeń - najprawdopodobniej umiejętność ćwiczenia brwi w tym przypadku będzie dużym pytaniem.

Wideo: pielęgnacja brwi po tatuażu

Recenzje

Ogólnie rzecz biorąc, wielu moich przyjaciół, gdy zobaczyli, jak moja twarz została przemieniona, od razu chciała mieć tatuaż. Myślę, że coś mówi. Powtarzam, że główna rzecz zależy od mistrza. I od ciebie - odejście, a nie nakosyachit, bez przypadkowego zerwania skorupy.

irina_kalugina//irecommend.ru/content/dnevnik-tatuazhnoi-devushki-ili-samyi-podrobnyi-otzyv-s-opisaniem-kazhdogo-dnya-zazhivleniya

Procedura jest zdecydowanie tego warta! Najważniejsze - znaleźć dobrego mistrza, a do tego nie można się bać. Tatuaż - zbawienie dla dziewcząt bez brwi. Kilka lat nie może martwić się obecnością brwi na twarzy.

Shurixander//irecommend.ru/content/prazdnik-v-dome-teper-u-menya-est-brovi-kak-vybrat-mastera-foto-do-i-posle-protsess-zazhivle

Aby doradzić tatuaż czy nie? Dla mnie osobiście ten okres był bardzo trudny. Jeśli absolutnie wszystko jest złe z brwiami, warto to zrobić. Ale bardzo ostrożnie podejdź do poszukiwania mistrza. Chociaż jest smak i kolor ... Kiedy byłem, jedna dziewczyna chwaliła swojego mistrza tatuażu, a ja spojrzałem na jej brwi i pomyślałem: „Kto tak bardzo zepsułeś?”. Ta dziewczyna nie reagowała zbytnio na mojego mistrza, widząc różowe brwi wykonane przez nią. Dzięki Bogu nie są różowe. Kształt jest dobry. Są drobne problemy, ale naprawimy to.

YamamaSvetrecenzja_3432020.html

Tatuaż może zmienić twarz i sprawić, że wygląd będzie bardziej ekspresyjny. Dzięki nowemu poprawnemu kształtowi brwi, wielu odmawia makijażu - tak bardzo dziewczyny lubią nowe odbicie w lustrze. Уход за бровками в первую неделю требуется регулярный, однако оно того стоит, ведь красота требует жертв. Если вы уже давно недовольны бровями - скорее отправляйтесь в проверенный салон навстречу своей мечте!

Obejrzyj film: VLOG : MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI. Andziaks (Luty 2020).

Загрузка...