Piękno

Pierścień na kciuku dziewczyny - wartość w czasach starożytnych i teraz

Pin
Send
Share
Send
Send


Czy zauważyłeś pierścionek na kciuku dziewczyny? Wygląda nietypowo, prawda? Od czasów starożytnych ludzie, bez względu na płeć, starali się upiększać, początkowo wykorzystując do tego celu ptasie pióra, kwiaty, kły zwierzęce, kamienie, ale różne przedmioty jubilerskie, oczywiście, stały się ich ulubioną ozdobą. Osobną grupę biżuterii stanowiły zawsze pierścienie i pierścienie, ponieważ oprócz funkcji czysto dekoracyjnych i estetycznych mają one znaczenie w kategoriach chiromancji i psychologii i zmieniają się w zależności od tego, który palec jest noszony. Co ciekawe, dzisiaj najbardziej niejednoznaczna i kontrowersyjna wartość ma pierścień na kciuku dziewczyny.

Przechodząc długą i ciernistą drogę ze starożytnego Egiptu do dnia dzisiejszego, to akcesorium okresowo, a następnie przechodzi w modę, a następnie wychodzi z niego

Istnieje wiele rodzajów pierścieni do noszenia na kciukach dziewcząt i mężczyzn. Przechodząc długą i ciernistą drogę ze starożytnego Egiptu do dnia dzisiejszego, to akcesorium okresowo, a potem wchodzi w modę, a następnie wychodzi z niego. Wartość pierścienia na kciuku dziewczynki różni się w zależności od epoki i kultury. Na przykład może oznaczać niezależność, miłość, seksualność, szczęście lub po prostu być modnym wyborem, mówiącym o miłości właściciela do popkultury.

Wycieczka po historii

Zużyte pierścienie kciuków różnych ludzi, takich jak arystokraci, i przedstawicieli niższych klas przez prawie całą historię. Jeśli wierzysz artykułowi opublikowanemu w New York Times w 1902 r., Pierścień na kciuku dziewczyny mógł zostać znaleziony tysiąc lat temu. Jest to przybliżony wiek młodej egipskiej mumii trzymanej w British Museum, obie ręce kobiety są ozdobione masywnymi pierścieniami na kciukach.

W latach 60., w czasach dzieci Słońca - hipisów, taka dekoracja stała się symbolem skrajnie liberalnego stosunku do miłości, seksu i życia.

W epoce średniowiecza, a nawet wczesnego renesansu, akcesoria te miały do ​​9 cm szerokości, ozdobione ciężkimi kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, a nawet kłami zwierzęcymi. Taka biżuteria była noszona przez łuczników, aby chronić ręce podczas ciągnięcia cięciwy. W XV wieku pierścień na kciuku symbolizował przynależność do określonego porządku, tajnego stowarzyszenia, zawodu i uzdrowicieli podobnie wyróżnionych.

W latach 60., w czasach dzieci Słońca - hipisów, taka dekoracja stała się symbolem skrajnie liberalnego stosunku do miłości, seksu i życia. Zwolennicy tego ruchu szczerze wierzyli w jego ideały i dumnie nosili pierścienie na kciuku.

Obecnie takie produkty stały się osobną linią mody jubilerskiej, można je kupić dla siebie, przekazać znajomym lub bliskim. Najpopularniejszym rodzajem pierścieni na kciuku są gotycka biżuteria, są one również poszukiwane wśród fanów niektórych grup rockowych i popowych.

Wskazówka! Przy zakupie takiego akcesorium upewnij się, że pasuje ono do Twojego stylu, nie będzie wyglądać nie na miejscu i obcy.

Dziś ta dekoracja stała się uniwersalna, można ją znaleźć w rękach ludzi w każdym wieku i płci. Chociaż najczęściej znajdują się w rękach młodych kobiet. Te młode i niezbyt młode panie z reguły mają buntowniczy charakter, żarliwe pragnienie wyrażania siebie i poszukiwania miejsca w życiu.

Najpopularniejszym rodzajem pierścieni na kciuku są gotycka biżuteria, są one również poszukiwane wśród fanów niektórych grup rockowych i popowych.

Wartość pierścienia na kciuku

W starożytności

W tamtych czasach, kiedy egipska mumia z British Museum, wspomniana na początku artykułu, była wciąż młodą i kwitnącą kobietą, to akcesorium zostało użyte w kilku aspektach:

  • W celu ochrony przed złymi duchami i chorobami, w tym celu wyryto specjalne formuły słowne na produkcie.
  • Pierścienie na kciukach dziewczyn symbolizowały pamięć zmarłych małżonków. Kobiety zakładały biżuterię swoich mężów, którzy mieli duże rozmiary, aby nosić na sobie inne palce, mając na celu zawsze nieść ze sobą kawałek zagubionej miłości.
  • W społeczeństwach renesansu pierścień na kciuku dziewczyny symbolizował miłość i oddanie. Uroki otrzymały taką biżuterię od ukochanego mężczyzny po przyjęciu jego zalotów, oferując rękę i serce. Podobna tradycja istniała w Anglii za panowania Jerzego Pierwszego.

Pierścienie na kciukach dziewcząt symbolizowały również pamięć zmarłych małżonków

Te dni

Przez wieki pierścienie na kciuki symbolizowały wolność, niezależność i władzę. We współczesnej kulturze znaczenie takich ozdób różni się w zależności od tożsamości przewoźnika. Dla większości jest to tylko hołd dla mody, ale wielu inwestuje w to osobiste, psychologiczne lub seksualne podteksty.

Palmiści twierdzą, że kciuk lub palec Wenus symbolizuje twoją osobowość, twoje własne „ja”. Przede wszystkim ze względu na swoją odrębną i niezależną pozycję w stosunku do innych palców, ale jednocześnie jest w stanie pracować z nimi, aby osiągnąć maksymalną wydajność - o tym samym dzieje się z naszymi rolami społecznymi w społeczeństwie. Dlatego wielu z nas na poziomie podświadomości, kładąc pierścień na kciuk, podkreśla nasze własne pragnienie wolności i niezależności w naszych myślach i działaniach.

Psychologowie generalnie zgadzają się z opinią palmistów, odpowiadając na pytanie, co oznaczają pierścienie kciuków dziewczyny, i są jednoznacznie przekonani, że jest to znak jej dążenia do samopotwierdzenia, osiągnięcia wolności i niezależności bez analizowania sposobów i środków. Zauważ, że w tej sytuacji samoocena w kategoriach seksualnych wychodzi na wierzch.

W wielu krajach ten ornament jest swego rodzaju głośnym stwierdzeniem o niekonwencjonalnej, lesbijskiej orientacji posiadacza.

W niektórych kulturach dziewczyna nosi srebrny pierścień na kciuku prawej dłoni, jeśli jest otwarta na eksperymenty seksualne. W wielu krajach ta dekoracja jest rodzajem głośnego oświadczenia o niekonwencjonalnej, lesbijskiej orientacji jej nosiciela. A pierścień na prawym kciuku dziewczyny wskazuje, że ma już dziewczynę, a po lewej stronie jest wolna i gotowa na nowe relacje i znajomości.

Wskazówka! Po zaplanowaniu podróży do nieznanego kraju, w celu uniknięcia nietypowych i niejednoznacznych sytuacji, lepiej usunąć pierścień z kciuka.

Jednak w ostatnim czasie, ze względu na fakt, że dzwonienie kciukiem jest teraz w trendzie, pikantna wartość tej dekoracji zanika w tle.

Odmiany pierścieni

Pierścienie na kciuki, które tak uwielbiają nowoczesne dziewczyny, są dostępne w szerokiej gamie stylów, wzorów, motywów, wzorów i ozdób. Zrób je z kamienia, skóry, kości słoniowej, metalu. Można spotkać pierścienie, stałe, kłujące, rzeźbione, z rycinami lub bez, inkrustowane kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. Kupując, daj pierwszeństwo tym modelom, które są bardziej odpowiednie dla Ciebie w stylu i niedrogie.

Pierścienie na kciuki, które tak uwielbiają nowoczesne dziewczyny, są dostępne w szerokiej gamie stylów, wzorów, motywów, wzorów i ozdób.

Kilka najpopularniejszych typów pierścieni żeńskich na kciuku.

Celtyckie pierścienie na kciuki

Jedna z odmian tego typu akcesoriów, których popularność nie przyćmiła dzisiaj. W czasach starożytnych takie pierścienie były noszone, aby pokazać miejsce w lokalnej hierarchii nosiciela, niezależnie od płci, czy to mężczyzny, czy kobiety. Im wyższe było to miejsce, tym bardziej skomplikowany był wzór, tym bardziej skomplikowany projekt na ringu.

Popularne było zastosowanie do pierścieni różnych elementów runicznych magicznych formuł, które zamieniają dekorację w magiczny amulet.

We współczesnym życiu chcielibyśmy uchronić cię przed pochopnym zakupem akcesoriów, ozdobionych zawiłymi, pięknymi, ale niezrozumiałymi runami. Nie powinieneś nosić na sobie tego, czego nie rozumiesz w pełni. Dobrym wariantem żeńskim pierścienia celtyckiego na kciuku jest pierścień Klada, na którym dwie ręce trzymają serce. Z pomocą ludów północy z jej pomocą, piękno pokazało, czy ich serca są zajęte, czy nie.

W czasach starożytnych takie pierścienie były noszone, aby pokazać miejsce w lokalnej hierarchii nosiciela, niezależnie od płci, czy to mężczyzny, czy kobiety.

Srebrne pierścionki

Dziewczęta, które chcą nosić pierścionki na kciukach, najczęściej wybierają produkty ze srebra próby 925 - odmiany szlachetnego metalu z najwyższego testu 925. t Cena takiej biżuterii jest znacznie niższa niż złota, co pozwala na swobodne eksperymentowanie ze stylami, wzorami i rozmiarami pierścionków. Takie produkty można kupić w prawie każdym dziale biżuterii lub w specjalistycznych punktach sprzedaży artykułów srebrnych.

Jeśli chcesz nosić coś naprawdę wartościowego, a nie tylko kolejną chińską podróbkę, rozsądnie jest wybrać srebrne pierścionki.

Jeśli chcesz nosić coś naprawdę wartościowego, a nie tylko kolejną chińską podróbkę, rozsądnie jest wybrać srebrne pierścionki.

Złote pierścienie

Ze względu na cenę niewiele dziewczyn może sobie pozwolić na złoto, a nie tylko pozłacaną biżuterię na swoich kciukach. Większość naturalnie podobnych produktów wygląda w parze z podobnymi produktami. Umieszczenie złotego pierścienia na kciuku, upewnienie się, że jest wystarczająco cienki, nie wygląda krzykliwie i wyzywająco, będzie odpowiednie w sytuacji i firmie, w której się wybierasz. Pomimo faktu, że złote pierścienie na kciuki nie są zbyt popularne, mają raczej egzotyczny, ekskluzywny wygląd i własny krąg fanów.

Wskazówka!Jeśli zdecydujesz się nadać pierścieniowi kciuk osobistego znaczenia, skontaktuj się z jubilerem, który umieści na nim wyjątkowy grawer. Ponieważ podobne dekoracje są większe niż zwykle, napis na nich będzie dość duży.

Załóż złoty pierścień na kciuk, upewnij się, że jest wystarczająco cienki, nie wygląda krzykliwie i wyzywająco

Jak nosić pierścienie na kciuku?

Noszenie pierścieni na kciuku może czasami powodować pewien dyskomfort. Przede wszystkim ze względu na sprzeciw wobec pozostałych palców. Oznacza to, że będziesz musiał przyzwyczaić się do potrzeby delikatnego chwytania rzeczy, chroniąc biżuterię przed zarysowaniami. Taka biżuteria, zwłaszcza wykonana z miękkiego metalu lub stopów, jest podatna na odkształcenia, więc podczas noszenia unikaj wąskich pęknięć. Aby zapewnić dodatkową warstwę ochronną, możesz pokryć swój pierścień bezbarwnym lakierem do paznokci.

Stawanie się barierą dla noszenia pierścieni na puszce i specyfiki pracy. Na przykład przy stole operacyjnym, podczas konsultacji dentystycznych, a także w laboratoriach medycznych, chemicznych, a także w innych miejscach, w których musisz pracować z substancjami agresywnymi, Twoje ulubione akcesoria nie mają miejsca. Przecież nawet kropla substancji chemicznej może spalić palec i zepsuć wygląd pierścienia.

Noszenie pierścieni na kciuku może czasami powodować pewien dyskomfort.

Wskazówka! Chcąc wyczyścić biżuterię, zwróć uwagę na materiał jej produkcji. Z reguły większość pierścieni można prać w ciepłej wodzie z mydłem.

Jak dbać o pierścienie?

Ponieważ pierścienie na kciuki są wykonane z różnych materiałów, kwestia opieki musi być rozważana osobno dla każdego z nich. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które pomogą Ci w tej sprawie.

  • Trzymaj pierścionek w osobnej torbie, oddzielając go od innej biżuterii, aby zapobiec zadrapaniom, ponieważ większość z tych biżuterii jest dość masywna, ich wady są silniejsze.

Podczas matowienia srebrnych pierścieni używaj miękkich, wilgotnych gąbek do ich czyszczenia.

  • Podczas matowienia srebrnych pierścieni używaj miękkich, wilgotnych gąbek do ich czyszczenia. Pasta do zębów jako środek czyszczący, należy stosować ze szczególną ostrożnością, ponieważ może zawierać ścierne cząstki sody i innych składników, z tego samego powodu należy odmówić z proszku do zębów. Preferuj specjalnie opracowane srebrne środki czyszczące.
  • Do czyszczenia miedzianych pierścieni używaj soków cytrynowych i pomidorowych, sody oczyszczonej i sosu Worcestershire.
  • Upewnij się, że twój pierścionek z kości słoniowej jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez większość czasu, może stać się matowy i żółty w ciemności. Do czyszczenia tych dekoracji używa się soku z cytryny rozcieńczonego wodą.
  • Płyn do mycia naczyń rozcieńczony w ciepłej wodzie służy jako środek czyszczący do czyszczenia złotych pierścieni na kciuku.

Preferowany specjalnie do czyszczenia związków srebra

Wskazówka! W przypadku braku odpowiedniej opieki, nawet najbardziej bezpretensjonalna biżuteria straci swój urok. Nie zapomnij zadbać o swoje małe pierścienie, a wtedy pomogą ci wyrazić swoją indywidualność.

Obejrzyj film: 56th Knowledge Seekers Workshop Apr 2 2015 (Czerwiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send