Zdrowie

Do czego służy odpowiednie drapanie dłoni? - Znaki, medycyna, psychologia

Pin
Send
Share
Send
Send


Wiele osób interesuje się znakami związanymi z palmami. Na przykład, do czego służy odpowiednie drapanie dłoni?

Ręce - jedna z najbardziej magicznych części ciała. Powiązałem z nimi ogromną liczbę różnego rodzaju znaków. Na linii dłoni palacze przewidują los osoby, magowie wykonują różne podania rękami, próbując rzucić na nich zaklęcia. Wiele osób interesuje się znakami związanymi z palmami. Na przykład, do czego służy odpowiednie drapanie dłoni?

Ręce - jedna z najbardziej magicznych części ciała. Powiązałem z nimi ogromną liczbę różnego rodzaju znaków

Czy mam wierzyć w znaki?

Świat zabierze nas wszystkich od wczesnego dzieciństwa. Nawet sceptycy są lekko zaniepokojeni, gdy czarny kot przecina drogę lub spotyka je kobieta z pustym wiadrem. Kto wie, nagle przeznaczenie naprawdę wysyła nam tajemnicze znaki, próbując ostrzec i chronić przed bezmyślnymi krokami? Są ludzie, którzy mocno wierzą w wróżby i dosłownie budują swoje życie, opierając się na nich. Czy warto to robić? Psychologowie zdecydowanie mówią „nie”.

Faktem jest, że wróżby pojawiły się u zarania ludzkości. Wtedy ludzie żyli w niebezpiecznym, niekontrolowanym świecie, stale ryzykując swoim zdrowiem, a nawet życiem. Nie było lekarstwa, nie było urządzeń zdolnych do ułatwienia naszej egzystencji, nie było możliwości znalezienia ochrony ani zagwarantowania żywności dla nas i naszej rodziny. Aby w jakiś sposób wpłynąć na otaczającą rzeczywistość, ludzie stworzyli magię i liczne znaki: wierzyli, że sama natura mówi im, jak działać. Stworzyło to poczucie bezpieczeństwa i dało pewność poprawności ich własnych działań.

Obecnie wróżby są raczej reliktem przeszłości. Jednak wielu nadal pobożnie w nie wierzy. Dlaczego nie? Jeśli czujesz, że dzięki znakom, które udaje ci się uchronić przed negatywem, możesz łatwo wykorzystać swoje przekonanie dla własnego dobra. To prawda, że ​​jeśli odmówisz ważnego spotkania, jeśli zauważysz kota biegnącego w poprzek drogi i stracisz zysk, powinieneś pomyśleć: może warto żyć bardziej racjonalnie?

Obecnie wróżby są raczej reliktem przeszłości. Jednak wielu nadal w nie wierzy

Wskazówka! Psychologowie zalecają wiarę tylko w dobre znaki. Stwarza to niezbędną postawę, pozwala zaprogramować psychikę na pozytywne. Tak więc wydarzenia będą się rozwijać w pożądanym kierunku. Nie powinieneś wierzyć w negatywy: pamiętaj, że sam jesteś panem swojego przeznaczenia!

Strona finansowa

Do czego służy odpowiednie drapanie dłoni? Znaki odpowiadają na to pytanie w dość kontrowersyjny sposób. Prawa strona ciała jest „odpowiedzialna” za aktywność, zysk, rozwój. Dlatego, jeśli masz swą prawą rękę, powinieneś spodziewać się promocji i nieoczekiwanych zysków. I pamiętaj, aby zwrócić uwagę na dzień tygodnia, w którym poczułeś nagłe swędzenie:

 • Poniedziałek - pieniądze będą pochodzić z tego, czego się nie spodziewasz. Może to być prezent, a nawet znalezisko na ulicy;
 • Wtorek - najprawdopodobniej otrzymasz wynagrodzenie trochę wcześniej;
 • Środa - ktoś będzie pamiętał, że jesteś winien pieniądze i postanawiasz pozbyć się długu;
 • Czwartek - szefowie decydują się nagrodzić twoją pracę premią;
 • Piątek - musisz poprosić o pieniądze w długach. Dlatego nie powinieneś się cieszyć, ponieważ będziesz musiał zwrócić pieniądze z własnego budżetu;
 • Co ma prawo do zadrapania dłoni w sobotę? Twoja ukochana osoba zdecyduje się dać ci prezent w postaci dość dużej sumy pieniędzy;
 • Niedziela - będziesz mógł sprzedać dowolne przedmioty.

Prawa strona ciała jest „odpowiedzialna” za aktywność, zysk, rozwój. Dlatego, jeśli masz swą prawą rękę, powinieneś spodziewać się promocji i nieoczekiwanych zysków.

Wskazówka! Zawsze zwracaj uwagę na to, jak intensywnie swędzi Twoja ręka. Im silniejszy tyłek, tym większa ilość będzie w twoich rękach. Ważne jest również, jak długo czujesz swędzenie: od tego zależy również zysk.

Jak sprawić, by omen finansowy działał?

Przypuśćmy, że poczułeś swędzenie na prawej dłoni, znalazłeś ten artykuł w Internecie i zdałeś sobie sprawę, że w niedalekiej przyszłości będziesz miał bardzo potrzebny zysk. Co powinienem zrobić, aby pracować na pewno? Magowie twierdzą, że dzięki prostym czynnościom możesz zrobić znak, aby pracować w 100%:

 • Zgarnij dłoń z dolnej krawędzi stołu;
 • Pocieraj prawą dłoń o dowolny czerwony przedmiot: może to być odzież, welon, a nawet długopis. Najważniejszą rzeczą jest kontakt skóry z czerwonym kolorem. Po cichu powiedz: „pocieram dłoń czerwieni, aby nie poszła na marne”;
 • Jak tylko poczujesz swędzenie dłoni, podnieś każdy rachunek w dłoni lub ścisnij garść żelaznych monet.

Jeśli nie masz możliwości wykonywania wszystkich tych czynności, na przykład, Twoja ręka swędziła podczas jazdy metrem, wyobraź sobie, ile pieniędzy potrzebujesz w rękach. Nie powinieneś wizualizować walizki z rachunkami: twoje pragnienie musi zostać spełnione. Pomoże Ci również zdobyć potrzebną kwotę w ciągu najbliższych kilku dni!

Jak tylko poczujesz swędzenie dłoni, podnieś każdy rachunek w dłoni lub ścisnij garść żelaznych monet.

Wskazówka! Jeśli obawiasz się braku funduszy, możesz użyć innych „popularnych” metod, aby zwiększyć swoje samopoczucie. Na przykład, układaj patyki w każdym rogu swojego mieszkania. Mówią, że dzięki temu energia twojego domu zaczyna dosłownie przyciągać nowe finanse. Jeśli dostaniesz pieniądze, zawsze bierz je prawą ręką i dawaj lewą ręką. I nigdy nie zwracaj długów wieczorem: należy to robić, gdy słońce nie zachodzi.

Spotkanie

Niektóre źródła twierdzą, że uczucie swędzenia w dłoni nie jest w żaden sposób powiązane z zyskiem, ale obiecuje coś zupełnie innego: długo oczekiwane spotkanie. Pamiętaj, że ten znak jest dość prosty: uścisk dłoni jest wykonywany prawą ręką, a nie lewą. W tym przypadku, kogo spotykasz, zależy od płci. Dla pięknych pań swędzenie oznacza spotkanie z kochankiem, ale jeśli dłoń biznesmena jest swędzona - wkrótce będzie musiał wziąć udział w negocjacjach z partnerem biznesowym. Jednakże, podobnie jak w poprzednim przypadku, ważne jest, aby zwrócić uwagę na dzień tygodnia, w którym poczułeś nagły swędzenie na prawej dłoni:

 • Poniedziałek - spotkasz starego przyjaciela;
 • Wtorek - niespodziewanie spotykasz przyjaciela, którego znasz od lat, ale nie widziałeś go od dawna;
 • Środa - spotkasz kogoś, kto stanie się dla ciebie dobrym przyjacielem;
 • Czwartek - zobaczysz osobę, której nie jesteś obojętny;
 • Jeśli nie wiesz, jak to jest drapać prawą rękę w piątek, oznajmiasz, że jesteś na niezwykle niespodziewanym spotkaniu, które dosłownie cię ogłusza;
 • Sobota - masz romantyczną randkę;
 • Co ma prawo do zadrapania dłoni w niedzielę? W najbliższej przyszłości porozmawiasz z osobą, która może mieć silny wpływ na twój los.

Niektóre źródła twierdzą, że uczucie swędzenia w dłoni nie jest w żaden sposób powiązane z zyskiem, ale obiecuje coś zupełnie innego: długo oczekiwane spotkanie

Wskazówka! Jeśli wierzysz w znaki, zdobądź specjalny notatnik, w którym zapisz, co oznaczają doznania w różnych częściach ciała. Łatwiej będzie poruszać się w tajemniczym świecie popularnych przekonań. To prawda, że ​​psycholodzy twierdzą, że nie powinniście zbytnio wierzyć w znaki: możliwe, że zaczniecie angażować się w samo-programowanie, a to nie prowadzi do niczego dobrego.

Jak przyspieszyć spotkanie?

Twoja prawa ręka nagle swędziła i zdecydowałeś, że ten znak oznacza wkrótce spotkanie? Istnieje sposób na spotkanie w najbliższej przyszłości: trzy razy całuj prawą dłoń, ściśnij ją w pięść i włóż do kieszeni. W tym przypadku pożądane jest wyobrażenie sobie jak najjaśniej osoby, z którą chcesz zobaczyć.

Jeśli nie chcesz spotkać się ze swoim starym przyjacielem, a uczucie w prawej dłoni zapowiada to wydarzenie, to ostrożnie umyj rękę zimną wodą i przytrzymaj ją, jakbyś puścił to, co obiecujesz. Następnie można uniknąć spotkania (lub osoba przejdzie obok i nie zauważy). Jak widzisz, wpływ jest całkiem możliwy!

Pamiętaj, że ten znak jest dość prosty: uścisk dłoni jest wykonywany prawą ręką, a nie lewą

Wskazówka! Pamiętaj, aby zwracać uwagę na porę dnia, w której znalazłeś niespodziewany świąd. Jeśli twoja ręka swędzi rano, spotkanie czeka na ciebie w ciągu dnia. Jeśli wieczorem, wszechświat zamierza opóźnić wykonanie wróżb. Jeśli więc nie wiesz, jak to jest drapać prawą dłoń wieczorem, odpowiedź jest prosta: spotkanie lub zysk czeka na Ciebie w ciągu kilku dni.

Może nie chodzi o wróżby?

Jeśli Twoje dłonie zbyt często swędzą, powinieneś rozważyć. Jeśli swędzenie denerwuje często, możliwe jest, że nie chodzi o znaki i należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Jakie powody mogą wywoływać częste uczucie swędzenia dłoni:

 • Reakcje alergiczne. Być może twoja skóra reaguje na stały kontakt z kremem do rąk, proszkami do prania i innymi chemikaliami domowymi. Alergia objawia się pojawieniem się wysypki i zaczerwienienia skóry;
 • Wyprysk. Chorobie tej rzadko towarzyszy świąd. Z reguły skóra z egzemą wysycha, łuszczy się, zaczerwienia. Jeśli zauważysz te objawy, powinieneś jak najszybciej umówić się na wizytę u lekarza: wyprysk ma tendencję do rozprzestrzeniania się na skórze i im wcześniej rozpocznie się leczenie, tym lepiej;
 • Silny stres. Psychologowie twierdzą, że skóra reaguje na każdy stres odczuwany przez osobę. Dlatego dłonie mogą zacząć swędzieć po niedawno doświadczonym stresie psychicznym. Spróbuj zapamiętać zdarzenie, które może wywołać podobną reakcję twojego ciała, uspokój się, wypij wywar z kojących ziół. Pomoże to pozbyć się denerwującego wrażenia;
 • Świerzb Być może dyskomfort spowodowany tym, że zostałeś zainfekowany kleszczem. Charakterystycznym objawem świerzbu jest to, że swędzenie nasila się wieczorem lub w nocy. Ponadto na skórze pojawiają się pęcherze, wypełnione czystym płynem. Świerzb jest traktowany dość trudno i długo, poza tym ryzykujesz zarażenie ludzi wokół niego. Dlatego, jeśli podejrzewasz tę chorobę, powinieneś natychmiast podjąć działanie, kontaktując się z dermatologiem, który zaleci konieczne leczenie.

Jeśli swędzenie denerwuje często, możliwe, że nie jest to znak, i należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

Wskazówka! U kobiet prawa dłoń może swędzieć z bardzo prostego powodu: z powodu częstego kontaktu z agresywnymi chemikaliami domowymi. Warto robić prace domowe, nosić rękawiczki: oszczędza to twojej skórze i chroni przed nieprzyjemnymi konsekwencjami czyszczenia i mycia naczyń!

Powody psychologiczne

Istnieje cała linia psychologii zwana psychosomatami. Bada związek między różnymi chorobami i odczuciami w ciele i procesach umysłowych.

Ręce mają ogromne znaczenie w psychosomatyce. W końcu ręka jest jednym z najważniejszych analizatorów, z pomocą rąk wykonujemy ogromną liczbę akcji. Ręce są kontrolowane przez dość rozległe części mózgu, więc nie jest zaskakujące, że doznania w tej części ciała są niezwykle ważne dla każdego psychoterapeuty.

Prawa ręka wiąże się z aktywnością, energią, kreatywnością i agresywnością. Być może czujesz swędzenie w prawej dłoni, ponieważ żywiłeś urazę do kogoś i nie możesz tego wyrazić. To stąd wyrażenie: „Pięści świerzbią”. Spróbuj napisać list do sprawcy, próbując złożyć całą swoją wściekłość i obrazę na prawą szczotkę. Oczywiście nie powinieneś wysyłać listu: po prostu daj sobie szansę wyrzucić swoje emocje i zapomnieć o nich. Ponadto regularne ćwiczenia pomogą pozbyć się ukrytej agresji.

Ponadto uczucie swędzenia może wskazywać, że z jakiegoś powodu zablokowałeś własną kreatywną energię. Wypuść ją

Ponadto uczucie może wskazywać, że z jakiegoś powodu zablokowałeś własną twórczą energię. Pomyśl o tym: może od dawna marzyłeś o rysowaniu, pisaniu wierszy, a nawet pisaniu opowiadań, ale z jakiegoś powodu nie dajesz sobie tego. Kto wie, nagle jesteś dosłownie ścigany przez „twórcze swędzenie”?

Wskazówka! Ciało często wysyła nam różne sygnały. Uważaj na nich: pomaga zidentyfikować ukryte problemy psychologiczne i ich badania.

Możesz wierzyć w wróżby lub je ignorować, ale w każdym razie ciągłe uczucie swędzenia w dłoni powinno cię ostrzec. Może to być choroba skóry i musisz udać się do lekarza. A może twoja podświadomość daje sygnał, który chcesz dekodować.

Obejrzyj film: Masz BIAŁY JĘZYK? Zobacz dlaczego tak się dzieje! (Czerwiec 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send