Piękno

Laserowe usuwanie włosów - Przeciwwskazania i konsekwencje, recenzje

Pin
Send
Share
Send
Send


Laserowe usuwanie włosów - przeciwwskazania i konsekwencje są oznaką analfabetyzmu, złej wiary specjalisty lub nieodpowiedzialności klienta

Laserowe usuwanie włosów - przeciwwskazania i konsekwencje są oznaką analfabetyzmu, specjalisty od złej wiary lub nieodpowiedzialności klienta. Rodzaje depilacji laserowej będą stanowić właściwy pomysł na temat tego procesu. Dobre porady na temat depilacji.

Specjaliści od urządzeń laserowych gwarantują długie, równomierne, a nawet radykalne zniszczenie mieszków włosowych.

Z czym mamy do czynienia?

Pozbycie się niechcianych włosów jest wiecznym problemem każdej kobiety. W wojnie, jak mówią, wszystkie metody są uzasadnione. Dlatego kobiety płci pięknej uciekają się do różnych sztuczek, likwidując roślinność na ciele i twarzy. Nie pozostawione bez przykrycia i depilacja laserowa.

„Bezbolesna i wygodna procedura”, „Pozbywanie się włosów laserem raz na zawsze”, „Trwały efekt” - te reklamy są nakrapiane wieloma kosmetologicznymi zasobami internetowymi i witrażami salonów kosmetycznych. Ale czy warto bezwarunkowo wierzyć, jakie banery reklamowe i menedżerowie PR obiecują nam? Przecież często przemyślany marketing opiera się na osiągnięciu zysków, a czasami prawdziwa pomoc konsumentowi i zaznajomienie go z przeszkodami i konsekwencjami usług salonowych nie są ważne dla mistrzów centrów laserowych.

Pozbycie się niechcianych włosów jest wiecznym problemem każdej kobiety.

Rodzaje i cechy depilacji laserowej

Mechaniczne (golenie, szarpanie), chemiczne (ekspozycja na kremy do depilacji), bio-depilacja (enzymatyczna, woskowanie, shugowanie) metody eliminowania niechcianych włosów na skórze są teraz zastępowane przez laserową metodę pozbywania się roślinności skóry. Jest to naturalne, ponieważ sprawdzone algorytmy dają tylko tymczasowe wyniki. Specjaliści od urządzeń laserowych gwarantują długie, równomierne, a nawet radykalne zniszczenie mieszków włosowych.

W centrach laserowych i salonach piękności dzisiaj stosuje się kilka rodzajów systemów:

 • aleksandryt;
 • dioda;
 • rubin;
 • neodym.

Różnią się między sobą sposobem uzyskiwania i długością wiązki, czasem trwania impulsu, technologią chłodzenia skóry i przenoszoną energią promieniowania, która przechodzi przez trzon włosa, jest przekształcana w ciepło. Ogrzewanie niszczy strukturę pęcherzyka bez uszkadzania naskórka. Skóra natychmiast się ochładza.

Najpotężniejszy rodzaj uderzenia ma system neodymowy. Nawet najjaśniejsze włosy podlegają temu. Efekty jego promieni rozciągają się na ciemną skórę, ponieważ głównym kryterium rozpoczęcia procedury jest pocieranie powierzchni ciała specjalną mieszaniną węgla. Ta masa, wpadająca do pęcherzyków, pod wpływem lasera neodymowego nagrzewa się. Cząstki węgla pod wpływem ciepła „eksplodują” na poziomie mikro, niszcząc strukturę cebulki włosa. Procedura jest skuteczna, ale dość bolesna.

Przeciwnie, system ruby ​​jest uważany za najbardziej nieefektywny. Błąd jest krótką długością fali. Ten typ lasera nie ma praktycznie żadnego wpływu na blond włosy, ale ma szkodliwy wpływ na ciemny kolor roślinności.

System oddziaływania aleksandrytów na żarówki dobrze radzi sobie z czarnymi włosami iw niewielkim stopniu wpływa na lekką roślinność. System jest wyposażony w chłodzenie (dla wygodnego usuwania włosów) i skanowanie (dla dokładności procedury).

Różnice w metodach depilacji laserowej polegają na metodzie uzyskiwania i długości wiązki, czasie trwania impulsu, technologii chłodzenia skóry i przepuszczanej energii promieniowania, która przechodzi przez trzon włosa, jest przekształcana w ciepło

Zalety sprzętu diodowego to szybkość, bezbolesność i wpływ na każdy rodzaj skóry. Za pomocą tego typu lasera ciemne włosy są doskonale usuwane. Lekka roślinność pogarsza się.

Wskazówka!Nie musisz mieć nadziei na 2-3-krotną wizytę w centrach laserowych. Być może zajmie to 8-10 procedur: wszystko zależy od cech genetyki.

„Pułapki” usuwania roślinności laserowej

Jakość laserowej procedury usuwania niechcianych włosów zależy od niektórych funkcji:

 • Ciemne włosy są doskonałym przewodnikiem promieni. Lekka roślinność przyczynia się do absorpcji impulsów nie tylko przez łodygę włosów, ale także przez skórę. Dlatego nie jest tak łatwo osiągnąć pożądany rezultat za pomocą lekkiego puchu.
 • Kontrastowa skóra i kolor włosów - najlepsza opcja do depilacji laserowej. Ciemna roślinność i jasna skóra przyczyniają się do najlepszego przenikania promieni głęboko w naskórek. Ciemna skóra z blond włosami przyczyni się do absorpcji promieni skóry.
 • Włosy, pozostając w aktywnym stadium wzrostu, są eliminowane w pierwszej kolejności. Promienie laserowe nie wpływają na powstającą roślinność, więc nie należy liczyć na jednorazową procedurę.
 • Takie cechy mistrza, jak cierpliwość, dokładność i dokładność, przynoszą wymierne rezultaty.

Ciemna roślinność i jasna skóra przyczyniają się do najlepszego przenikania promieni głęboko w naskórek.

Wskazówka! Przed wizytą w salonie kosmetycznym w celu depilacji laserowej należy uzbroić się w porady lekarza. Być może dla twojego ciała istnieją przeciwwskazania.

Plusy i minusy procedury

Zalety depilacji laserowej zasługują na:

 • Długotrwały brak włosów w niepożądanych miejscach.
 • Gwarantowana bezbolesność z przyzwoitymi kwalifikacjami specjalistycznymi.
 • Krótki czas trwania procedur.

Istnieją również powody, dla których depilacja laserowa jest panaceum:

 • hirsutyzm (z powodu zaburzeń hormonalnych);
 • zwiększone podrażnienie podczas golenia;
 • zwiększona szybkość wzrostu włosów;
 • potrzeba pozbycia się roślinności na ciele (potrzeba sportowców i pracowników w niektórych sektorach przemysłu spożywczego).

Ale depilacja laserowa wraz z pozytywnymi aspektami ma przeciwwskazania i nieprzyjemne konsekwencje, których zdjęcia można łatwo znaleźć w wolnym dostępie w Internecie.

Główną zaletą tej metody jest długotrwały brak włosów w niepożądanych miejscach.

Czynniki, dla których interwencja wiązki laserowej jest przeciwwskazana:

 • choroby onkologiczne;
 • problemy dermatologiczne;
 • ciąża, laktacja;
 • żylaki;
 • cukrzyca;
 • opryszczka;
 • otarcia i podrażnienia skóry;
 • krety i brodawczaki w obszarze dotkniętym wiązką;
 • niedawna opalenizna

Ponadto istnieje wiele funkcji i pewnych niuansów depilacji laserowej:

 • Procedura wysokiej jakości wymaga odrastania włosów o co najmniej 1 mm.
 • Przy niższym progu bólu wymagane będzie znieczulenie.
 • Im ciemniejsza skóra, tym większe ryzyko poparzenia podczas sesji.
 • Zaczerwienienie skóry po ekspozycji na wiązkę jest naturalną reakcją. Jej zniknięcie pomoże specjalnemu kremowi nałożonemu przez specjalistę.
 • Szare i bardzo blond włosy nie są wiązką laserową. Dlatego taka roślinność będzie musiała zostać usunięta innymi metodami (elektroliza jest godną alternatywą).
 • Opalanie po zabiegu jest dopuszczalne tylko po miesiącu.
 • Wizyta w saunie i basenach jest dozwolona tydzień po depilacji.
 • Stosowanie środków zawierających alkohol i szorujących w obszarach dotkniętych wiązką jest tymczasowo zabronione.

W związku z niefortunnymi konsekwencjami i szkodliwymi skutkami zabiegów laserowych, można powiedzieć, co następuje: zgodnie z zaleceniami dermatologów i specjalistów od depilacji laserowej raczej trudno jest powodować niedogodności dla skóry lub ciała. Jednak niekompetencja „mistrza”, nieprzestrzeganie przez pacjenta zasad podstawowych, wraz z przeciwwskazaniami medycznymi do zdrowia, może mieć katastrofalne skutki:

 • pojawienie się plam starczych i oparzeń z powodu ekspozycji na światło słoneczne;
 • powikłania chorób wewnętrznych;
 • wysypki alergiczne;
 • zapalenie mieszków włosowych;
 • wzrost grubości włosów (z powodu niekompetencji w ustawieniach lasera);
 • opryszczkowe zapalenia;
 • uszkodzenie siatkówki oka (pacjent powinien nosić okulary ochronne podczas sesji, zwłaszcza jeśli włosy są usuwane z twarzy);
 • rumień skóry.

Oparzenia po depilacji laserowej

Nieprzyjemną „wagą” są również stosunkowo wysokie ceny depilacji laserowej.

Wskazówka! Musisz dokładnie rozważyć wybór specjalisty systemu laserowego: zapytaj o jego kwalifikacje, długie doświadczenie, certyfikaty i licencje.

Odporność lasera na wzrost włosów: opinia lekarzy

Jeśli pracownik medyczny stał się kandydatem do usunięcia niechcianej roślinności, a nie zwykłym mistrzem saloonu, ponosi pełną odpowiedzialność za zdrowie pacjenta. Dlatego konieczne jest skupienie się na medycznych centrach laserowych, w których estetyczny wygląd skóry jest postrzegany przez pryzmat praktyki medycznej.

Odbiór powinien być przeprowadzony przez dermatologa lub kosmetologa z certyfikatem do wykonywania czynności na określonym urządzeniu laserowym.

Należy pamiętać, że nie każdy lekarz praktykujący, nawet jeśli ma doświadczenie w chirurgii plastycznej lub dermatologii, ma wiedzę i umiejętności do pracy z laserem. To jest osobna specjalizacja. Ale każdy lekarz zaleci pełne badanie lekarskie, aby chronić pacjenta przed niepożądanymi skutkami.

Konieczne jest wykonanie zabiegu w medycznych centrach laserowych, gdzie estetyczny wygląd skóry oglądany jest przez pryzmat praktyki medycznej.

Wskazówka! Powinieneś wiedzieć, że dobry specjalista przeprowadzi najpierw test usuwania owłosienia na niewielkim obszarze ciała. Zauważając brak ostrych zjawisk zapalnych, lekarz rozpocznie pracę na dużych częściach naskórka.

Eksperymenty z wiązką laserową bez wychodzenia z domu

Stosunkowo niedawno na rynku pojawił się przenośny laser na sprzęt eliminujący okrywanie włosów w domu. Wiele kobiet interesuje się ręcznym know-how. Pragnienie posiadania w swoim arsenale niezbędnego asystenta, zdolnego do ratowania nie tylko przed irytującą roślinnością, ale także z nudnych podróży do salonów i centrów medycznych, sprawia, że ​​kobiety płacą za to 18-20 tysięcy rubli.

Tak, dzięki przenośnemu laserowi depilacja stanie się wygodniejsza iw pewnym stopniu bardziej przystępna cenowo. Trzeba tylko monitorować koszty usług w centrach laserowych. Ale aparat domowy ma również swoje wady:

 • przycięta funkcjonalność (skuteczność pojawia się na ciemnych włosach w przeciwieństwie do jasnej skóry);
 • mały obszar uderzenia (30 mm lub mniej), z powodu którego czas trwania procedury zajmuje znaczną liczbę godzin;
 • Obchodzenie się z laserem wymaga umiejętności, pewnej wiedzy i dokładności, w przeciwnym razie przedstawione powyżej konsekwencje będą się objawiać bez wizyty w salonie piękności.

Przenośna domowa maszyna laserowa

Wskazówka! Jeśli odwiedzając salon kosmetyczny, na skórze wykonano peeling chemiczny lub polerowanie laserowe, wówczas procedury pozbywania się włosów za pomocą lasera są wykluczone przez co najmniej miesiąc.

Testowane referencje

Laserowe usuwanie włosów ma nie tylko poważne przeciwwskazania dla zdrowia i nieprzyjemne konsekwencje, ale także pozytywne wyniki, których przeglądy w dużej mierze potwierdzają skuteczność metody.

Wenus, 51: Jak zwykle nie uczęszczałem na zabiegi laserowe przed zabiegami laserowymi. Co tylko obwiniam. Chociaż zawsze wiedziałem o moich żylakach. Włosy w pachach przez 4 sesje wizualnie zmniejszyły się, ale żyły w nogach stały się bardziej wyraziste. Teraz nie mam czasu na włosy na goleniach. Teraz mam kolejną walkę z żylakami.

Daria, 27 lat: Zetknęliśmy się z przyjacielem na przenośnym laserze. Wysłaliśmy go pocztą. Moje nogi wyraźnie się rozrzedziły: jakoś pęczki rosną. Przeprowadziliśmy 5 procedur w odstępie 2 miesięcy. Przyjaciel wydawał się niezmieniony: jej włosy są gęste i grube. Prawdopodobnie słusznie mówi się, że laser jest przyciągany do ciemnego koloru i działa na niego intensywniej (moje włosy są znacznie ciemniejsze niż u przyjaciela).

Leonida, 39 lat: Po pierwszej sesji lasera aleksandrytowego w mojej strefie bikini miałem straszne zaczerwienienie. Ale namaściła „Bepantenom” i do rana wszystko zniknęło. Do tej pory, po trzeciej sesji, nie zauważyłem żadnej szczególnej utraty włosów. Jakby wszystko było na tym samym poziomie.

Zaczerwienienie skóry po ekspozycji na wiązkę jest naturalną reakcją. Specjalny krem ​​zastosowany przez specjalistę pomoże jej zniknąć.

Galina, 43 lata: Włosy są coraz mniej. Gdzieś na 30 procentach i to jest moja druga procedura!

Maria, 20 lat: Postanowiłem usunąć włosy ze skroni. Rosną ze mną takie baki. Zwróciłem się do lokalnego salonu: mają laser diodowy. Obiecali bezbolesną procedurę. Ból był nie do zniesienia. Ledwo doperpela. Okazuje się, że mam niski próg bólu. Inni klienci, według mistrza, nie odczuwali żadnego bólu. Poniższa procedura zostanie wykonana przy użyciu łagodzącej maści.

Julia, 31 lat: Minął prawie rok, podczas którego było około ośmiu sesji depilacji laserowej w okolicy pach. Włosy stały się cieńsze, ale nie mniej. Mistrz mówi, że mogę mieć przypływ hormonalny, który prowokuje bujną roślinność. Radził skonsultować się z endokrynologiem.

Pin
Send
Share
Send
Send