Zdrowie

Maska na twarz Miód i oliwa z oliwek - najlepsze zdrowe przepisy

Maseczka z miodu i oliwy z oliwek to prawdziwy magazyn witamin i składników odżywczych.

Maseczka na twarz z miodem i oliwą z oliwek, piękno i zdrowie skóry, kiedy są używane, stają się głównym rezultatem zabiegów kosmetycznych, sprzedawane są dziś w specjalistycznych sklepach. Niemniej jednak nie należy zapominać, że wszelkie środki tego rodzaju są przygotowywane na podstawie ekstraktów, a nie produktów naturalnych. Dlatego domowe maski są doskonałą alternatywą dla zakupów, ponieważ mogą stworzyć bardziej skuteczny efekt.

Domowe maski z miodem i oliwą z oliwek zachwycą Twoją skórę

Wpływ miodu i oliwy z oliwek na skórę

Oliwa z oliwek jest integralnym składnikiem wielu kosmetyków, w szczególności masek, kremów do twarzy i szyi. Jest stosowany w kosmetologii ludowej do produkcji w domu różnych przydatnych kompozycji na skórę. Oliwa z oliwek może mieć szczególny wpływ na skórę, ponieważ zawiera dużą ilość witamin z grup E, A. Skóra ich potrzebuje, ponieważ te witaminy:

 • promować wzrost elastyczności;
 • zapobiec wzrostowi liczby zmarszczek.

Olej jest uniwersalny - jest pozytywnie odbierany przez skórę wszystkich typów, w tym niezwykle wrażliwą, cienką i przesuszoną, która straciła swój naturalny odcień i połysk. Plus oliwa z oliwek to wyjątkowa właściwość, która nie powoduje alergii (z wyjątkiem skrajnych przypadków nietolerancji osobistej).

Oliwa z oliwek może mieć szczególny wpływ na skórę, ponieważ zawiera dużą ilość witamin z grup E, A

Jeśli chodzi o właściwości lecznicze miodu, są one również bardzo szerokie i zróżnicowane. Zawiera grupy witamin: K, C, PP, H, B, A itp. Miód jest źródłem boru, potasu, manganu, wapnia, żelaza, aluminium. Wszystkie te składniki biorą udział w odnowie skóry szyi, twarzy, zapewniają jej napięcie (efekt liftingu).

Miód skutecznie zatrzymuje wilgoć w komórkach. Pozwala to zapomnieć o niepożądanym przedwczesnym starzeniu się skóry. Jako przeciwutleniacz jest w stanie chronić skórę przed ekspozycją na słońce, pod wpływem której zachodzi proces zwany fotostarzeniem. Jako środek antyseptyczny, miód leczy wrażliwą i cienką i tłustą skórę problemową, oczyszczając ją jak najwięcej.

Miód oraz oliwa z oliwek łączą się z każdym rodzajem skóry. Ale różnica polega na tym, że może powodować reakcje alergiczne.

Miód skutecznie zatrzymuje wilgoć w komórkach. Pozwala to zapomnieć o niepożądanym przedwczesnym starzeniu się skóry.

Wskazówka! Stosowanie miodu jako produktu kosmetycznego nie powinno być rozpoczynane bez uprzedniego sprawdzenia nadgarstka.

W połączeniu miód i oliwa z oliwek są silnymi kosmetykami, które mogą być stosowane przez kobiety w każdym wieku.

Maska bez dodatków: naturalny miód i oliwa z oliwek

To rodzaj odżywczych masek na twarz. Przygotowanie tylko przy użyciu dwóch komponentów:

 • oliwa z oliwek;
 • kochanie

Aby przygotować taką mieszankę maseczki w domu, należy użyć jednej łyżki (stołu) miodu, dwóch łyżek stołowych oleju, połączonych w jednym pojemniku, i wymieszać je ze sobą.

Wskazówka! Lepiej jest umieścić pojemnik z mieszaniną w gorącej wodzie i pozwolić mieszaninie nagrzać się.

Należy zastosować ciepłą maskę i trzymać ją na twarzy przez maksymalnie piętnaście minut. Po upływie określonego czasu należy go zmyć za pomocą podgrzanej wody.

Należy zastosować ciepłą maskę i trzymać ją na twarzy przez maksymalnie piętnaście minut.

Siła żółtka jaja

Maska na twarz, do przygotowania której używa się żółtka jaja, dodawana do miodu i oliwy z oliwek, może mieć tak złożony efekt terapeutyczny na skórę twarzy:

 • nawilża suchą skórę;
 • odżywia normalną skórę;
 • łagodzi stany zapalne skóry z problemami;
 • przywraca skórze naturalny odcień o matowym kolorze;
 • odmładza skórę.

Żółtko jest uważane za dobrze znany naturalny element nawilżający, dlatego maska ​​z jego użyciem jest przeciwwskazana dla dziewcząt o tłustej skórze. Jeśli istnieją tendencje do reakcji alergicznych, lepiej jest wcześniej eksperymentować z maską na delikatnej skórze nadgarstka.

W przygotowaniu maski jest prosta. Należy użyć jednego żółtka jaja, wcześniej oddzielonego od białka, jednej łyżeczki (herbaty) miodu i jednej łyżeczki (herbaty) oliwy z oliwek. Wszystko należy dokładnie wymieszać ze sobą, a następnie przykryć mieszaniną czystej twarzy. Zaleca się wytrzymać maskę do dziesięciu minut, a następnie zmyć ją czystą wodą.

Żółtko jest uważane za dobrze znany naturalny element nawilżający, dlatego maska ​​z jego użyciem jest przeciwwskazana dla dziewcząt o tłustej skórze.

Wskazówka! Właściwości lecznicze miodu dla skóry najlepiej ujawnia się w warunkach wysokiej wilgotności, dlatego kosmetolodzy zalecają stosowanie maseczki z miodu, jajek (żółtka) i oliwy z oliwek podczas kąpieli.

Mieszanki peelingujące

Najbardziej popularny płatek owsiany masek kosmetycznych. To narzędzie pomoże:

 • zmiękcz skórę;
 • zwilżyć;
 • eliminuje zmarszczki, wygładza skórę (efekt odmładzający);
 • usuń wszystkie martwe komórki (efekt peelingu).

Aby zrobić maskę z płatków owsianych, stopionego miodu i oliwy z oliwek, należy wziąć wszystkie niezbędne składniki zgodnie z recepturą, a mianowicie: jedną łyżkę (stół) oliwy z oliwek, dwie łyżki (stół) miodu, pół szklanki płatków owsianych (płatków), ćwierć szklanki mleka, jedno jajko, pobite. Wszystkie składniki należy wymieszać i pozostawić na pięć minut, aby zmiękczyć płatki owsiane. Następnie należy dodać do maski dwie łyżeczki (łyżeczki) cukru i dokładnie wymieszać, aż kryształki cukru znikną.

Maska musi być nałożona na skórę, wstępnie oczyszczona. Kompozycję nakłada się obficie, ale ostrożnie, aby nie spaść na delikatny obszar wokół oczu. To narzędzie należy wcierać w skórę, aby pozbyć się martwych elementów. Konieczne jest wytrzymanie tego środka przez piętnaście do dwudziestu minut i spłukanie - ciepłą wodą.

Peeling owsiany pomaga oczyścić skórę

Wskazówka! Zaleca się, aby przed nałożeniem tej maski umyć twarz ciepłą wodą z użyciem jakiegoś żelu do prania. Konieczne jest, aby pory były otwarte, a maska ​​skuteczniej oczyszczała skórę martwych komórek.

Owocowe miodowe maski oliwne

Jedną z najpopularniejszych odmian takiej maski na twarz są kosmetyki z miodem i oliwą z dodatkiem:

 • sok z cytryny;
 • jabłka.

W przypadku masek domowej roboty z miodu, świeżej cytryny i oliwy z oliwek, należy wziąć dwie łyżki stołowe (stół) oleju, jedną łyżeczkę (herbatę) miodu (jeśli jest gruba, najpierw trzeba stopić za pomocą kąpieli wodnej), a także dwie łyżki (łyżki stołowe) soku z cytryny, wcześniej wyciskane z owoców cytrusowych. Wszystkie składniki należy wymieszać w pojemniku pomiędzy nimi w możliwie największym stopniu, a dopiero po uzyskaniu jednorodnej masy należy nałożyć na skórę.

Zaleca się stosowanie go na uprzednio oczyszczoną skórę nie tylko twarzy, ale także szyi. Unikaj tylko okolic oczu. Starzeję się na masce skóry przez około dwadzieścia pięć minut. Spłukać ciepłą wodą. Aby wzmocnić efekt na skórze, można zastosować krem ​​o działaniu nawilżającym.

Maska ma cudowny wpływ na skórę twarzy, dotkniętą trądzikiem, trądzikiem, czarnymi plamami, a także paleniem, przez promienie słońca. Lemon jest w stanie nadać skórze promienny wygląd.

Do przygotowania maski jabłkowo-miodowo-oliwnej potrzebna jest jedna łyżka (stół) oleju roślinnego, jedna łyżka (herbata) miodu, a także jedna łyżka (stół) startej masy zielonego kwaśnego jabłka. Po wymieszaniu, aż do uzyskania jednolitego, mazistego stanu, maska ​​jest gotowa do użycia z czasem dojrzewania na skórze do piętnastu minut. Jest również zmywany letnią wodą. Efekt tej maski dla kobiecej twarzy jest podobny do poprzedniej wersji - z cytryną.

Maska z limonom i oliwą z oliwek ma cudowny wpływ na skórę twarzy, dotkniętą trądzikiem, trądzikiem, czarnymi plamami, a także paleniem, promieniami słońca. Lemon jest w stanie nadać skórze promienny wygląd.

Wskazówka! Kwaśne zielone jabłko w przypadku jego nieobecności można zastąpić dwiema łyżkami (herbatą) octu jabłkowego. Zasada przygotowania maski i jej użycia jest taka sama jak w poprzedniej wersji. Ten produkt sprawia, że ​​skóra jest miękka i jedwabista.

Terapia skóry na bazie oliwy z oliwek, miodu i warzyw

Wśród warzyw wykorzystywanych jako dodatkowy składnik oliwkowo-miodowej maski, palma należy do pomidorów. Maska z dodatkiem pomidora ma trzy ważne właściwości dla skóry:

 • ochronny;
 • pożywny;
 • nawilżający.

Jeśli rolą miodu w tym produkcie kosmetycznym jest zapewnienie działania nawilżającego, a oliwa z oliwek - w celu ochrony przed utratą wilgoci, pomidory mogą również zdziałać cuda - ich funkcją jest zapewnienie efektu odmładzającego dzięki nasyceniu takich pierwiastków jak likopen, beta-karoten.

W oparciu o właściwości maski wskazane jest stosowanie go, jeśli skóra należy do typu suchego i cienkiego.

Cebulę stosuje się również do przygotowania maseczki warzywnej z miodem i oliwą z oliwek. Jest to idealna opcja do reanimacji suchej skóry na twarzy i szyi.

Aby go przygotować, konieczne jest wymieszanie w jednym pojemniku dwóch łyżek (herbaty) oliwy z oliwek, dwóch łyżek (stołu) miodu, a także dwóch łyżek (stołu) pomidorów, uprzednio pokruszonych tarką. Po dokładnym wymieszaniu należy uzyskać jednorodną mieszaninę, którą należy nałożyć na skórę twarzy. Zaleca się wytrzymać maskę nie dłużej niż piętnaście minut i zmyć ją lekko podgrzaną czystą bieżącą wodą.

Wskazówka! Użyj pomidora do uprawy domowej. Jeśli nie ma takiej opcji, najlepszym rozwiązaniem byłby szczyt sezonu pomidorowego, kiedy jest ich wiele na sprzedaż. Wtedy możesz kupić tylko warzywa, naprawdę bogate w składniki odżywcze.

Cebulę stosuje się również do przygotowania maseczki warzywnej z miodem i oliwą z oliwek. Jest to idealna opcja do reanimacji suchej skóry na twarzy i szyi.

Konieczne jest upieczenie jednej cebuli w piekarniku (można ją zastąpić kuchenką mikrofalową), którą można zmiażdżyć do stanu mazistego. Do kaszy cebulowej należy dodać jedną łyżeczkę (herbatę) oliwy z oliwek i taką samą ilość miodu, wszystkie składniki wymieszać do uzyskania gładkości. Konieczne jest nakładanie go na oczyszczoną skórę przez około dwadzieścia minut, po czym można go zmyć ciepłą, czystą wodą.

W połączeniu miód i oliwa z oliwek są silnymi kosmetykami, które mogą być stosowane przez kobiety w każdym wieku.

Maski do twarzy na bazie miodu i oliwy z oliwek z produktami mlecznymi

Wśród miodowo-oliwkowych masek z produktami mlecznymi w kosmetologii domowej są znane receptury z dodatkiem:

 • twaróg,
 • śmietana
 • mleko

Odżywczy i nawilżający efekt ma maskę na bazie miodu z oliwą z oliwek podczas dodawania kwaśnej śmietany. Aby przygotować taką maskę w domu, najpierw należy stopić 30 ml naturalnego miodu w kąpieli wodnej. Następnie należy dodać do niego półtorej łyżki (stół) śmietany (zawartość tłuszczu - 20%, ale zaleca się umieszczenie naturalnego produktu domowego w kosmetyce), a także oliwy z oliwek w objętości 50 ml.

Wszystkie składniki muszą być mieszane w zbiorniku do czasu, gdy masa będzie całkowicie jednorodna. Po zakończeniu maska ​​może być nałożona na twarz. Aby stać na skórze, kosztuje około pół godziny, nie dłużej, a następnie zmyć ciepłą czystą wodą. Oprócz odżywczego i nawilżającego działania na suchą skórę ma jeszcze jeden efekt - pomaga wyeliminować złuszczanie się przesuszonej skóry twarzy.

Podobne właściwości posiada maska ​​na twarz, również przygotowana według tego przepisu. Musisz wziąć jedną łyżkę (łyżkę) oliwy z oliwek, dodać do niej dwie łyżki (herbaty) miodu - to jest podstawa produktu. Składniki do mieszania się. Następnie należy dodać trzy łyżki (stół) podgrzanego mleka (ale nie gorące) do składu przyszłej maski. W powstałej ciekłej mieszaninie należy dodać okruchy białego chleba w takiej ilości, aby zmienić płynną mieszankę w gęstą, papkowatą konsystencję. Zaleca się bardzo obfite nałożenie maski na skórę twarzy i wytrzymanie tylko od dziesięciu do piętnastu minut. Taki produkt kosmetyczny jest również zmywany zwykłą czystą ciepłą wodą.

Odżywczy i nawilżający efekt ma maskę na bazie miodu z oliwą z oliwek podczas dodawania kwaśnej śmietany.

Dla tego typu skóry jest to doskonała opcja - zastosowanie masek wykonanych na bazie miodowo-oliwkowej z dodatkiem twarogu. Do przygotowania mieszanki kosmetycznej potrzebna jest jedna łyżka (stół) oliwy z oliwek, jedna łyżka (herbata) miodu i dwie łyżki (stół) twarogu (miękki). Wszystkie składniki należy dodać do jednego pojemnika i ostrożnie zemleć do uzyskania jednorodnej masy. Po tym maska ​​jest uważana za ukończoną. Zaleca się stosowanie go w ten sposób: nakładać grubo na skórę twarzy, wytrzymać trzydzieści minut, spłukać czystą, lekko ciepłą wodą po określonym czasie.

Wskazówka! Kobiety o bardzo wrażliwej skórze zaleca się stosowanie herbaty rumiankowej jako środka do usuwania tego zegarka.

Bogactwo receptury pozwala przygotować użyteczną maskę na bazie miodu z oliwek dla twarzy każdej kobiety - niezależnie od jej wieku i rodzaju skóry. Efekt terapeutyczny i kosmetologiczny takich masek, wielokrotnie testowany w praktyce, sprawia, że ​​stają się coraz bardziej popularne każdego dnia.