Zdrowie

Jak usunąć drugi podbródek w domu? - Recenzje, porady

Pin
Send
Share
Send
Send


W tym artykule przyjrzymy się skutecznym metodom, które pomogą usunąć drugi podbródek w domu.

Pytanie, jak usunąć drugi podbródek w domu, dręczony przez wiele kobiet. Ta kosmetyczna wada znacząco psuje wygląd, nadając twarzy zmęczony wygląd i sprawiając, że owal twarzy jest niejasny i niewyraźny. Ponadto jest prawie niemożliwe ukrycie tego irytującego defektu w wyglądzie makijażu lub włosów.

Wałek tłuszczu w dolnej części twarzy powstaje w wyniku tego, że pod wpływem grawitacji tkanka twarzy zaczyna opadać

Jak wygląda drugi podbródek?

Wałek tłuszczowy na dolnej części twarzy powstaje w wyniku tego, że pod wpływem grawitacji tkanka twarzowa zaczyna opadać. Tworzy to rodzaj poduszki na szyi. Niestety, takie zmiany są trudne do poprawienia za pomocą ubrania lub makijażu. Drugi podbródek natychmiast daje wiek i sprawia, że ​​twarz jest opuchnięta.

Czasami u cienkich kobiet powstaje drugi podbródek z powodu dziedzicznych predyspozycji, cech i zmian skóry związanych z wiekiem. Na przykład po 40 latach wystarczająca ilość kolagenu, to znaczy białka, które zapewnia skórze jędrność i elastyczność, przestaje być wytwarzana w skórze. W rezultacie mięśnie zwisają, a pod twarzą tworzy się fałd skóry.

Aby pozbyć się drugiego podbródka, wielu ucieka się do chirurgii plastycznej. Rzeczywiście, lekarz może szybko usunąć nadmiar tłuszczu i skóry, przywracając tym samym owalny wygląd do poprzedniego wyglądu. Jednak taka operacja jest bardzo droga i nie każdy może łatwo przejść znieczulenie. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że metody domowe mogą szybko zapomnieć o drugim podbródku.

Czasami u cienkich kobiet powstaje drugi podbródek z powodu dziedzicznych predyspozycji, cech i zmian skóry związanych z wiekiem.

Wskazówka! Jeśli twoim drugim problemem jest drugi podbródek, powinieneś porzucić jasne ozdoby na szyi, na przykład z dużych naszyjników i jasnych koralików. Podkreśl wady i długie kolczyki.

Współczynnik nadwagi

Bardzo często powstaje drugi podbródek, ponieważ kobieta ma nadwagę. Tłuszcz ma tendencję do koncentrowania się nie tylko na ciele, ale także na twarzy. W rezultacie owal twarzy jest zniekształcony i pojawia się drugi podbródek.

Oczywiście w tym przypadku utrata wagi pomoże pozbyć się drugiego podbródka. Niestety, nadmiar skóry nie zniknie nigdzie, a fałd skóry na brodzie może pozostać nawet po przywróceniu wagi do normy. Dlatego pożądane jest, aby schudnąć, wykonując ćwiczenia na twarz opisane w tym artykule i wykonując masaż własny. Pomoże to zachować kształt twarzy i stać się naprawdę atrakcyjnym i młodym!

Wskazówka!Aby skóra twarzy nie straciła swojej elastyczności po podjęciu decyzji o odchudzaniu, regularnie udaj się do kosmetyczki, aby wykonać kurs masek, a nawet mezoterapii. Jednak w niektórych przypadkach, ze względu na nadwagę, skóra jest rozciągnięta tak bardzo, że jedynym sposobem pozbycia się podwójnego podbródka jest chirurgia plastyczna.

Bardzo często powstaje drugi podbródek, ponieważ kobieta ma nadwagę

Gimnastyka

Kosmetolodzy twierdzą, że gimnastyka, którą można wykonywać w domu, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na odzyskanie wyraźnego kształtu twarzy. Proste ćwiczenia pomagają osiągnąć następujące cele:

  • poprawić dopływ krwi do twarzy;
  • wzmocnić mięśnie twarzy, tworząc muskularną ramkę na kontury twarzy;
    uelastycznij i uelastycznij skórę.

Wykonanie takich ćwiczeń jest bardzo proste, ale rezultat nie potrwa długo!

Wskazówka! Aby gimnastyka na twarzy przyniosła rezultaty, ćwiczenia należy wykonywać regularnie. W przeciwnym razie nie zauważysz żadnego efektu. Ćwiczenia są wykonywane codziennie, podczas gdy wskazane jest, aby nie przegapić ani jednego dnia.

Chodząca książka

Aby wykonać to ćwiczenie, potrzebujesz dość ciężkiej książki. Połóż ją na głowie i zrób kilka okrążeń po pokoju, starając się chodzić gładko, aby książka nie spadła na podłogę. Wielu uważa, że ​​to ćwiczenie działa tylko dla postawy. Jednak tak nie jest: przyzwyczaisz się do chodzenia, trzymając głowę prosto, w wyniku czego mięśnie się wzmocnią, a drugi podbródek szybko zniknie!

Wzmocnij podbródek, który pomoże ci chodzić z ciężkimi książkami na głowie

Wskazówka! Pamiętaj, aby wykonać cały zespół ćwiczeń jednocześnie. Wtedy efekt będzie jeszcze bardziej zauważalny.

Załaduj na podbródek

Aby wykonać to ćwiczenie, musisz połączyć swoją wyobraźnię. Wyobraź sobie, że ciężki ładunek jest przymocowany do twojego podbródka. Musisz ją podnieść, z głową do tyłu. Należy to robić powoli: pamiętaj, że obciążenie jest dość ciężkie i musisz pokonać opór!

Odcedź mięśnie i staraj się nie robić nagłych szarpnięć. Po „podniesieniu ładunku” powróć do pierwotnej pozycji.

Powtórz ćwiczenie pięć lub sześć razy.

Wskazówka! Chcesz połączyć obie procedury i zaoszczędzić czas? Następnie podczas wykonywania gimnastyki twarzy nałóż na twarz odżywczą lub nawilżającą maskę. Jeszcze lepszy efekt osiągnie rozgrzewająca maska, która poprawia krążenie krwi.

Ćwiczenia dla języka

Co dziwne, ćwiczenia z językiem pomogą pozbyć się drugiego podbródka i dostosować kształt twarzy. Wynika to z faktu, że napięcie języka jest napięte, a mięśnie twarzy dolnej twarzy.

Ćwiczenia językiem pomogą pozbyć się drugiego podbródka i dostosować kształt twarzy

Najlepiej wykonać to ćwiczenie przed lustrem: w ten sposób możesz sprawdzić poprawność swoich działań.

Trzymaj język jak najdalej i spróbuj dosięgnąć go do nosa i do dolnej części podbródka. W ten sposób powinieneś być pod wpływem stresu. Po kilku powtórzeniach tego ćwiczenia opisz języki w powietrzu ośmiu.

Wskazówka! Podczas wykonywania tego ćwiczenia możesz wyglądać dość dziwnie, więc lepiej zrobić to sam.

Pięści

Połóż łokcie na stole, podnieś ręce i wciśnij dłonie w pięści. Połóż brodę na pięści i spróbuj opuścić głowę, pokonując tę ​​przeszkodę. Powinieneś czuć, jak mięśnie szyi napinają się.

Wskazówka!Podczas ćwiczenia nie powinieneś odczuwać bólu: tylko przyjemne napięcie. Nie przesadzaj, bo inaczej możesz się zranić.

Pomocne będą także specjalne ćwiczenia twarzy.

Śpiew

Pociągnij usta, napinając twarz i szyję. Zacznij śpiewać dźwięk „y”. Po tym zrelaksuj się na chwilę i zacznij śpiewać list i. Wymień te dwie metody na kilka minut. Pamiętaj, aby podczas wykonywania ćwiczeń mięśnie były napięte!

Wskazówka! Jeśli dużo pracujesz przy komputerze, od czasu do czasu przechylaj głowę w różnych kierunkach. Pięć przechylić do każdego ramienia i to samo do przodu i do tyłu. Nie zapomnij robić tego prostego ćwiczenia raz na godzinę. Dzięki takiemu nawykowi będziesz nie tylko w stanie pozbyć się drugiego podbródka, ale także pracować przez długi czas: krew będzie płynąć do mózgu z powodu przechyleń.

Ćwiczenie kłamstwa

Połóż się na twardej powierzchni. Twoje plecy powinny być równo z podłogą. Rzuć ręce za głowę i spróbuj podnieść głowę i spojrzeć na palce stóp. Zamrozić w tej pozie. Powinieneś poczuć silne napięcie: po chwili twoje mięśnie zaczną dosłownie drżeć. Musisz zatrzymać się na 60 sekund. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i odpocznij. Konieczne jest wykonanie od 5 do 10 podejść.

Wszystkie metody walki z drugim podbródkiem powinny być ukierunkowane na trening mięśni i poprawę krążenia krwi w tym obszarze.

Wskazówka! To ćwiczenie nie jest odpowiednie dla początkujących. Zacznij od dwóch lub trzech zestawów i nie zamrażaj przez 60, ale przez 30 sekund. Pozwól mięśniom stopniowo dostosowywać się do rosnącego obciążenia.

Masaż w celu wyeliminowania podwójnego podbródka

Masaż jest bardzo skuteczny, aby zapomnieć o drugim podbródku. Szczególnie szybko zauważysz wynik, jeśli wykonasz ćwiczenia i masaż w tym samym czasie. Wynika to z faktu, że masaż pomaga poprawić krążenie krwi, dzięki czemu tłuszcze zaczynają się szybciej rozszczepiać, a mięśnie się wzmacniają.

Wskazówka! Masuj w dobrym nastroju, włącz dobrą muzykę i zapal lampę aromatyczną ulubionym olejkiem eterycznym. Dzięki temu możesz spędzić sesję relaksu psychologicznego.

Ruchy masażu

Aby pozbyć się drugiego podbródka w domu, należy kierować się następującym algorytmem działań:

  • nałóż krem ​​do twarzy, olej bazowy lub wywar z ziół na skórę podbródka;
  • zacznij gładzić podbródek delikatnym naciskiem, przesuwając się od środka do płatków uszu. Jednocześnie stopniowo zwiększaj tempo i intensywność ciśnienia;

Masaż jest bardzo skuteczny, aby na zawsze zapomnieć o drugim podbródku.

  • dotknij palcami w tym samym kierunku, w którym podążałeś w ostatnim ćwiczeniu;
  • szczypać drugi podbródek. Jednocześnie konieczne jest, aby się nie skrzywdzić, ale zwiększyć krążenie krwi.

Zakończ masaż, gładząc skórę podbródka. Dzięki masażowi nie tylko usuwamy drugi podbródek w domu, ale także uelastyczniamy skórę: masaż wzmacnia produkcję naturalnego kolagenu, dzięki czemu odzyskasz młody, promienny wygląd.

Wskazówka! Nie wiesz, czy robisz masaż? Jeśli skóra dolnej części twarzy jest lekko zaczerwieniona, osiągnąłeś cel. Pamiętaj, że nie powinieneś odczuwać bólu podczas sesji samo-masażu.

Specjalne maski

Specjalne maski pomagają szybko pozbyć się drugiego podbródka i przywrócić owalną twarz do poprzedniego wyglądu.

Maska drożdżowa do eliminacji podwójnego podbródka

Najbardziej skuteczna jest maska ​​drożdży. Wziąć łyżeczkę suchych drożdży, rozcieńczyć ciepłą wodą lub mlekiem. Pozostaw pojemnik drożdżowy na pół godziny w ciepłym miejscu, na przykład na akumulatorze. Po kilkukrotnym wzroście masy, moczyć gazę lub tkaninę i nałożyć ją na drugi podbródek. Zawiąż końce aplikacji na koronie. Tkanina powinna podciągnąć drugi podbródek, mocując go mocno. Z tą maską musisz chodzić przez około 30 minut.

Wskazówka!Po upływie wyznaczonego czasu z maską spłucz twarz chłodną wodą. Poprawia krążenie krwi i pomaga uelastycznić skórę.

Specjalne maski pomagają szybko pozbyć się drugiego podbródka i przywrócić owalną twarz do tego samego wyglądu.

Gotowana Maska

Szybko usuń drugi podbródek w domu pomoże ci zwykłe ziemniaki. Spraw, aby ta maska ​​była na tej samej zasadzie, co drożdże.

Weź dwie średniej wielkości bulwy, zagotuj je i zetrzyj. W puree dodaj pół łyżki soli kuchennej i trochę miodu (jeśli nie jesteś alergikiem, a nie miodem). Zastosuj powstałą masę do opatrunku i przymocuj ją bezpiecznie do podbródka. Po upływie pół godziny zmyć masę z twarzy chłodną wodą.

Wskazówka! Nie rób maski na drugi podbródek, jeśli masz jakieś wysypki na szyi.

Recenzje

Zdecydowaliśmy się usunąć drugi podbródek w domu? Recenzje pomogą Ci wybrać najbardziej skuteczne sposoby!

Elena: Po utracie wagi na 8 kilogramach pojawił się drugi podbródek. Przez długi czas nosiła szaliki, żeby to ukryć, a potem postanowiła działać. Zrobiłem masaż twarzy każdego wieczoru. Mąż najpierw się ze mnie śmiał, potem pochwalił: wynik był dosłownie oczywisty!

Tatiana: Jestem zrobił masaż twarzy i maskę drożdży. Masuj codziennie, maska ​​- raz na dwa dni. Drugi podbródek nie zniknął, ale stał się znacznie mniej zauważalny. Myślę, że będę musiał iść do kosmetyczki, ale nadal widzę efekt.

Regularność działań wkrótce przyniesie pozytywne rezultaty.

Mary: A ćwiczenia twarzy pomogły mi zapomnieć o drugim podbródku. Zawsze ćwiczyłem gimnastykę w domu, ale nie sądziłem, że obciążenie jest konieczne nie tylko dla ciała, ale także dla twarzy! Jestem bardzo zadowolony: nie tylko mój drugi podbródek zniknął, ale owal twarzy również został podciągnięty. Koledzy zauważyli, że zacząłem wyglądać znacznie lepiej. Zacznę masaż twarzy: to jest nie tylko skuteczne, ale także bardzo przyjemne.

Olga: Maska drożdżowa to świetna rzecz! Nakładam go nie tylko na drugi podbródek, ale także na całą twarz. Skóra jest z niej tak miękka, jedwabista. A o wysypce i zapaleniu zapomniałem. Wykonuję również masaż twarzy, ale nie codziennie: czasami zapominam. Więc może to działa w kompleksie.

Usunięcie drugiego podbródka w domu jest możliwe! Najważniejsze jest regularne wykonywanie ćwiczeń i masaży.

Pin
Send
Share
Send
Send