Zdrowie

Jak używać oleju cedrowego do twarzy? - Przepisy i recenzje

Pin
Send
Share
Send
Send


Stosowanie oleju cedrowego na twarz nie tylko go odmładza, ale także zapewnia długi efekt terapeutyczny.

Olejek cedrowy do twarzy - gwarancja młodości, świeżości i elastyczności skóry przez wiele lat. Cedr uważany jest za główną cechę lasów syberyjskich, tajgi rezerwatów przyrody. Od czasu powstania pierwszych cywilizacji cedr szybko znalazł zastosowanie w uzdrawianiu, kosmetologii, budownictwie i wielu innych dziedzinach życia ludzkiego. Właściwości cedru są naprawdę niesamowite, co potwierdzają wielowiekowe legendy. Powietrze w lesie cedrowym jest szczególnie czyste, nasycone kojącym zapachem żywicy cedrowej.

Wszystkie składniki oleju są niezbędne do zapewnienia prawidłowych procesów regeneracyjnych w strukturze skóry, odbudowy na poziomie komórkowym, odżywiania i odmładzania

Olej cedrowy: ważne cechy i wartość

Głównymi cennymi produktami cedru są kora, żywica, igły i jądra orzechów. Obecnie istnieje wiele leków i kosmetyków, w tym olej z orzechów cedrowych. Stosowanie oleju cedrowego na twarz nie tylko go odmładza, ale także zapewnia długi efekt leczniczy. Olej cedrowy jest również produkowany jako niezależny produkt do użytku w różnych celach.

Jak wiadomo, olej cedrowy nie ma w przyrodzie analogów pod względem zawartości aminokwasów, pierwiastków śladowych i użytecznych właściwości kosmetycznych i leczniczych. Olej jest wytwarzany z ziaren orzechów przez pierwotne tłoczenie na zimno. Z niektórych części drzewa tworzone są różne grupy produktów:

 • balsamy (żywica z olejkiem eterycznym);
 • olejek eteryczny (produkt wyciskany z drewna);
 • olej cedrowy (jądra orzechów);
 • produkty z ekstraktami z produktów cedrowych do różnych celów.

Olej cedrowy do twarzy ma wielką wartość w kosmetologii. Wszystkie składniki oleju są niezbędne do zapewnienia prawidłowych procesów regeneracyjnych w strukturze skóry, odbudowy na poziomie komórkowym, odżywiania i odmładzania. Bursztynowy kolor oleju wynika z wysokiej zawartości składników azotowych (około 10%), które należą do głównych aminokwasów:

 • kwas linolowy (prawie 58%);
 • kwas linolenowy (około 20%);
 • oleinowy (do 14%).

Analogi olej cedrowy nie występuje w naturze na zawartość aminokwasów, pierwiastków śladowych, użytecznych kosmetyków i właściwości leczniczych

Oprócz aminokwasów, olej jest wzbogacony w fosfor, wapń, mangan, witaminy z grup A, B, D. Inną cechą oleju na twarz jest optymalny stosunek wszystkich składników w kompozycji. W dermatologii i kosmetologii medycznej bardzo cenione są antybakteryjne właściwości oleju cedrowego. Dzięki temu możliwe jest złagodzenie stanu pacjenta w przypadku przewlekłych chorób skóry (wyprysk, zapalenie skóry, łuszczyca), trądzik leczniczy, pryszcze, zadrapania, alergie i stany zapalne.

Wskazówka! Stosowanie oleju z orzechów cedrowych do twarzy można łączyć z aromaterapią. Zapach żywicy cedrowej i estrów przywraca tło emocjonalne, ma korzystny wpływ na układ nerwowy, łagodzi silny stres i stres emocjonalny.

Wpływ na skórę

Stosowanie oleju cedrowego w kosmetologii na twarz jest odpowiednie dla kobiet w każdym wieku, o dowolnym rodzaju i strukturze skóry. Stosowany właściwie w domu olej cedrowy szczególnie wpływa na skórę:

 • aktywuje procesy regeneracji komórkowej;
 • leczy małe pęknięcia i rany;
 • odżywia i odżywia niezbędną wilgocią;
 • łagodzi świąd, alergie, zaczerwienienie;
 • leczy trądzik i trądzik;
 • dobrze usuwa makijaż.

Stosowanie oleju cedrowego w kosmetologii na twarz jest odpowiednie dla kobiet w każdym wieku, o dowolnym rodzaju i strukturze skóry

Oprócz korzyści, olej ma swoje przeciwwskazania i wady. Produkt nie jest zalecany do wrażliwości skóry na żaden składnik produktu, choroby zakaźne skóry, podczas ciąży i laktacji.

To ważne! Jakość oleju cedrowego powinna być monitorowana, ponieważ jeśli jego struktura zostanie zniszczona z powodu niewłaściwego przechowywania, daty ważności lub naruszenia techniki wytwarzania, możliwe jest uszkodzenie skóry na twarzy. W najlepszym razie produkt niskiej jakości nie przyniesie żadnych korzyści.

Zastosowanie w kosmetologii

Wyciskanie ziaren cedru może rozwiązać wiele problemów kosmetycznych. Cechy aplikacji w każdym przypadku mogą się różnić, ale pozwoli to wywierać wpływ na istniejące niedoskonałości w sposób ukierunkowany. Eksperci zalecają stosowanie produktów z olejem orzechowym zgodnie z zadaniami kosmetycznymi:

 • Aplikacja lokalna. Ekstrakty cedrowe o dowolnym składzie mogą być stosowane jako codzienny krem ​​do pielęgnacji twarzy. Leczenie drobnych problemów skórnych pozwala na punktowe leczenie zmian.
 • Leczenie dermatologiczne. Do przygotowania mieszaniny terapeutycznej konieczne jest połączenie eteru cedrowego (około 4 kropli) z olejem z kiełków pszenicy (około 10 kropli). Kompozycja idealnie nadaje się do eliminacji wszelkich wysypek, wyprysków, atopowego zapalenia skóry i innych chorób skóry. Liczba zastosowań dziennie wynosi około 3-4 razy. Czas trwania kursu wynosi od 7 do 10 dni.
 • Wzbogacanie Ekstrakty cedrowe w dowolnej postaci farmakologicznej mogą wzbogacić skórę ogromną ilością witamin i pierwiastków śladowych. Aby to zrobić, dodaj 3-5 kropli do produktu podstawowego (balsam, krem ​​na noc lub na dzień, roztwory toniczne).

Ekstrakty cedrowe o dowolnym składzie mogą być stosowane jako codzienny krem ​​do pielęgnacji twarzy.

 • Oczyszczanie i ochrona antybakteryjna. Aby uzyskać największą wydajność, przed nałożeniem eteru należy go lekko ogrzać. Masaż wacikiem może oczyścić skórę twarzy. Olej z orzeszków piniowych jest idealny do pielęgnacji powiek, okolic oczu. W celu ochrony antybakteryjnej zaleca się nałożenie niewielkiej ilości eteru na oczyszczoną skórę. Zazwyczaj procedura jest wykonywana przed snem.
 • Wygładzająca skóra. Związane z wiekiem zmiany skórne i zmarszczki na twarzy są zawsze powodem do niepokoju dla wielu kobiet. Tendencja do naturalności i naturalności we wszystkim zwróciła uwagę współczesnych kobiet na oleje, etery i inne przepisy przeciwko więdnięciu skóry. Olej z orzechów jest idealny do rozpoczynania zmarszczek. Aby je wyeliminować, wystarczy położyć niewielką ilość eteru na fałdach („kurze łapki” wokół oczu, poziome zmarszczki na czole) i przytrzymać przez około godzinę.
 • Działanie ochronne. Zastosowanie jądra ściskanego cedru doskonale chroni przed oparzeniami w bezpośrednim świetle słonecznym. Przed opalaniem nałóż cienką warstwę esencji cedrowej na skórę ciała i twarzy. Opalenizna będzie leżeć płasko, nie pozostawi oparzeń i plam.
 • Zapobieganie i odżywianie. Odżywianie jest konieczne, aby zapobiec wczesnemu pojawieniu się zmian związanych z wiekiem, aby normalizować ogólny stan skóry twarzy, zwiększyć jej elastyczność. Starzenie się skóry dobrze zapobiega stosowaniu ciepłego powietrza i nakładaniu okładów. Ten kompres jest niezbędny do zachowania około 40 minut. Przebieg procedur nie jest ograniczony w czasie. Aby osiągnąć ten efekt, wystarczy trzymać ciepłe aplikacje około 3 razy w tygodniu.

Olej z orzechów jest idealny do rozpoczynania zmarszczek

To ważne! Skuteczność procedur zależy bezpośrednio od ludzkiej dyscypliny. Jeśli stosowanie oleju będzie systematyczne i regularne, oczekiwanie nie potrwa długo. Piękna i młoda skóra pozostanie przez wiele lat. Po jednej aplikacji i dwutygodniowej przerwie oczywiście nie należy oczekiwać żadnego namacalnego efektu.

Maski z olejem cedrowym

Pielęgnacja twarzy w postaci masek jest uważana za dominującą, ponieważ występuje długotrwały wpływ określonej kompozycji na głębokie struktury skóry. Maski domowe można nazwać kompresami, aplikacjami i innymi terminami, ponieważ zasada działania kompozycji terapeutycznej na skórę jest prawie taka sama. Z oleju cedrowego jest wiele masek, ale poniższe są uważane za szczególnie skuteczne.

Żywica cedrowa z trądziku

Maska doskonale eliminuje trądzik, wszelkie niedoskonałości skóry związane z wysypkami. Do przygotowania maski potrzebne będą:

 • cedrowy eter (do 4 kropli);
 • masło orzechowe (około 12 kropli);
 • drożdże (około 10 gr.);
 • wywar z farmaceutycznego pokrzywy (wystarczająca ilość 20 ml).

Pielęgnacja twarzy w postaci masek jest uważana za dominującą, ponieważ występuje długotrwały wpływ pewnej kompozycji na głębokie struktury skóry.

Drożdże wlewa się podgrzanym wywarem pokrzywy, a następnie łączy się z innymi składnikami w podanych proporcjach. Gotową kompozycję nanosi się na wstępnie odparowaną i oczyszczoną skórę. Ważne jest, aby zadbać o ochronę powiek i obszarów śluzowych twarzy. Przytrzymaj maskę przez 20 minut, a następnie umyj czystą zimną wodą. Do wody można dodać sok z cytryny lub limonki. Następnie osusz skórę ręcznikiem papierowym i wylecz trądzik lekiem przeciwbakteryjnym (może to być środek antyseptyczny).

Maska „odmładzanie cedrowe”

Maska może być stosowana jako środek zapobiegawczy przed pierwszymi oznakami starzenia, a także jako środek na rozpoczęcie zmarszczek. Na tle regularnego spożywania oleju cedrowego na twarz ze zmarszczek, wygładzania nawet nieregularnych nierówności, odnotowuje się nasycenie skóry witaminami i kwasami organicznymi. Aby przygotować kompozycję do zastosowania, należy:

 • skrobia (około 15 gr.);
 • olejek eteryczny z melisy (4-5 kropli);
 • olej cedrowy (do 15 kropli).

Wszystkie składniki są dokładnie mieszane i podawane przez około 15 minut. W tym czasie możesz przygotować skórę, gotować na parze i oczyścić ją z makijażu i brudu. Maskę należy nałożyć na 20 minut. Następnie zmyć po dodaniu do wody kilku kropli eteru winogronowego i soku z cytryny.

Maska dla starszej skóry

Maski domowe można nazwać kompresami, aplikacjami i innymi terminami, ponieważ zasada działania kompozycji terapeutycznej na skórę jest prawie taka sama

W wieku dorosłym głównym zadaniem środków przeciwstarzeniowych jest przyspieszenie procesów regeneracyjnych w skórze, nasycenie wszystkich warstw naskórka tlenem, zwiększenie elastyczności i utrzymanie normalnego pigmentu. Olej cedrowy w pełni spełnia wymagania skóry dojrzałej. Aby przygotować kompozycję maski, należy:

 • olej cedrowy (około 6-10 kropli);
 • mąka ryżowa (do 20 g);
 • jajko przepiórcze (wystarczająca ilość 2 sztuk);
 • Estry Shea (3-4 krople).

Wszystkie składniki muszą być dokładnie wymieszane. Jeśli mąka ryżowa jest trudna do zdobycia, możesz zmielić zwykły ryżowy pył na proszek. Masło Shea musi zostać stopione przed dodaniem. Przed nałożeniem skóry należy poddać działaniu pary, oczyścić ją peelingiem (zrobi to płatki owsiane). Nałóż maskę lepiej za pomocą szpatułki kosmetycznej w kierunku kości policzkowych. Maskę zaleca się przechowywać od 20 minut do pół godziny. Opłucz lepiej ciepłym bulionem z jagód dzikiej róży.

Intensywne nawilżanie

Skóra osoby o normalnym współczynniku wilgotności we wszystkich warstwach strukturalnych wygląda zdrowo, jest zadbana, rzadko pojawiają się oznaki łuszczenia się, różne wysypki. Olej cedrowy przyczynia się do maksymalnego zatrzymywania wilgoci w warstwach naskórka. Przed nałożeniem maski należy przygotować następujący skład:

 • olej cedrowy (około 15-20 kropli);
 • sok z aloesu (około 15 ml);
 • tłuszcz z kwaśnej śmietany (wystarczająco 10-15 gramów).

Olej cedrowy przyczynia się do maksymalnego zatrzymywania wilgoci w warstwach naskórka

Po podłączeniu wszystkich komponentów można zastosować kompozycję na twarzy, unikając obszaru wokół oczu, powiek. Maskę należy trzymać do pół godziny, a następnie usunąć gąbkę piankową. Twarz przemywa się chłodną wodą i dodatkowo zwilża olejem kokosowym.

Odżywcza maseczka do twarzy

Odżywcza maska ​​z oleju cedrowego jest idealna do pielęgnacji twarzy w domu. Normalny metabolizm lipidów jest bardzo ważny, więc podskórna tkanka tłuszczowa wymaga dobrego odżywiania. Odżywcza maska ​​do twarzy wymaga połączenia następujących składników:

 • olej cedrowy (około 10-15 kropli)
 • roztwór gliceryny (5 ml);
 • pieczone ziemniaki w piekarniku (1 średni warzywo korzeniowe);
 • żółtko (1 sztuka).

Schłodzone ziemniaki należy obrać i rozgnieść w moździerzu. Dodaj żółtko, glicerynę i olej z orzechów cedrowych. Kompozycja jest ważna, aby umieścić na oczyszczonej skórze na parze za pomocą szpatułki kosmetycznej, mocno dociskając kleik ziemniaczany estrami do twarzy. Trzymaj maskę lepiej przez 30-40 minut.

Po zabiegu musisz umyć ciepłą bieżącą wodą. Aby uzyskać najlepszy efekt, skóra może być pokryta cienką warstwą oleju z granatu.

Odżywcza maska ​​z oleju cedrowego jest idealna do pielęgnacji twarzy w domu

Głębokie oczyszczanie i regeneracja

Maska cedrowa jest przeznaczona dla właścicieli skóry tłustej, ale będzie przydatna dla kobiet ze skórą innego typu. Maska to doskonałe zapobieganie trądzikowi, trądzikowi i krostom. Przygotowanie maski wymaga następujących składników:

 • olej cedrowy (około 25 kropli);
 • Rumianek (w postaci suchej - 5 gramów);
 • niebieska glinka w proszku (około 10 gramów);
 • węgiel aktywny (2 tabletki).

Chłonny węgiel musi być rozdrobniony na proszek zwykłą łyżką, zmieszany z gliną i innymi składnikami przyszłej maski. Kompozycja powinna przypominać grubą kleik. Przytrzymaj maskę przez 30 minut. Po zabiegu możesz spłukać twarz wywarem z babki lancetowatej, wody i kilku kropel drzewa herbacianego lub grejpfruta.

Wskazówka! Każda maska ​​wymaga wstępnego parowania skóry i jej głębokiego oczyszczania. Pory się otwierają i poprawia się penetracja kompozycji do obróbki. Maski można zmieniać na przemian, ale częstotliwość ich używania nie powinna przekraczać 2 razy w tygodniu.

Maska cedrowa jest przeznaczona dla właścicieli skóry tłustej, ale będzie przydatna dla kobiet o skórze innego typu.

Wszelkie środki do pielęgnacji skóry, nawet najbardziej przydatne i bezpieczne, wymagają umiaru. Skóra zajmuje tylko to, czego potrzebuje, pozostawiając zbyt wiele dodatkowych. Połączenie kilku receptur pielęgnacji skóry z olejem cedrowym pozwoli naskórkowi nie przytłoczyć się jedzeniem, a skuteczność metod tylko wzrośnie.

Opinie kobiet na temat używania

Elina, 25 lat: Używam oleju, aby zapobiec zmarszczkom 3 razy w tygodniu. Wystarczy dodać kilka kropli do kremu na noc. To wystarczy, aby nawilżyć i wygładzić skórę. Wynik jest satysfakcjonujący i nie musisz kupować drogich kremów.

Anna, 32 lata: Olej cedrowy jest używany przez moją matkę i uważam za najskuteczniejsze preparaty kosmetyczne zawierające ekstrakt cedrowy. Po pierwsze, wygodne jest zastosowanie. Po drugie, nie idź na godzinę z maską na twarzy. Mam napięty harmonogram, więc chcę poświęcić swój wolny czas mojej rodzinie.

Anastasia, 23 lata: Wynik stosowania oleju cedrowego jako wzbogacenia kremów do twarzy. Mam powiększone pory od okresu dojrzewania, a wtedy nie było pieniędzy na procedury sprzętowe. Używam oleju cedrowego w różnych formach już od 5 lat, a moje pory stały się prawie niewidoczne.

Olejek cedrowy powinien zdecydowanie znajdować się w kosmetyczce każdej kobiety, ponieważ pomaga pozbyć się wielu problemów skórnych.

Veronica A., 27 lat: Maska trądzikowa oleju cedrowego całkowicie rozwiązała problem mojej skóry. Oczywiście zajęło to trochę czasu, ale wynik był tego wart.

Inna, 24 lata: Zacząłem używać oleju cedrowego do twarzy po zadziwiającym wpływie na moje włosy. Wzbogać je kremami, stosuj w czystej postaci. Lubię wyniki, prawie nigdy nie używam kremów.

Marina, 23 lata: Mój mąż był pierwszym, który doświadczył cedrowego olejku do twarzy. Ma problem ze skórą, a wszystkie leki i leki mają tylko tymczasowy efekt. Zdecydował się odejść od tego problemu i przypadkowo, na zalecenie, zaczął stosować ekstrakt z oleju cedrowego na skórę na noc. Wynik przyszedł tydzień później, a efekt leczenia jest nadal obecny.

Obejrzyj film: ZRÓB WŁASNE PERFUMY ! jak zrobić perfumy ? tutorial haul pl. VIVA-A-VIVA (Czerwiec 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send