Piękno

Wybór książek łatwych do nauki angielskiego

Najlepszym sposobem na naukę języka obcego jest trening przez cały czas. Ale jak można to zrobić, jeśli nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na drogie kursy i nie ma wśród przyjaciół anglojęzycznych? Oczywiście oglądać filmy i programy telewizyjne, czytać książki i słuchać muzyki!

Wielu nauczycieli języka angielskiego zaleca się czytanie oryginału z książek dla dzieci. I nie bez powodu! To właśnie te publikacje ułatwiają i przyspieszają nawigację po własnej wiedzy w języku obcym. Najczęściej, aby zapoznać się ze światem oferty literatury angielskiej z serią książek JK Rowling o Harrym Potterze. A raczej z pierwszych trzech części sagi: są napisane w najbardziej zrozumiałym języku, jednak ukazują całą swoją różnorodność i kolorystykę. Jeszcze ciekawsze będzie czytanie dla tych, którzy już znają tłumaczenie - wiele rzeczy otworzy się po nowej stronie, a zrozumienie historii stanie się głębsze.

Nie mniej fascynujące i łatwe będzie przeczytanie trylogii Philipa Pullmana „Mroczny początek”.

Kolejną książką związaną ze światem literatury nastoletniej jest The Mysterious Night Killing of a Dog Marka Haddona. Narracja prowadzona jest w imieniu piętnastoletniego chłopca z zachowaniem spektrum autystycznego, co oznacza, że ​​książka jest napisana w przystępnym języku za pomocą lekkich konstrukcji gramatycznych. Dodatkowo ma bardzo ciekawą i niezwykłą fabułę, zdolną urzec dorosłego czytelnika.

Nie zapominajcie o klasycznych dziełach, na przykład wspaniałej książce Jerome'a ​​Salingera „Łapacz żyta”, czytanej jednym tchem nawet na oryginale, pomimo jego specyficznego języka.

Łatwo jest znaleźć odpowiednią książkę w szeregach współczesnej literatury. Czytanie żon The Time Traveler przez Audrey Niffenegger można poprawić oglądając nie tylko magiczną i wzruszającą adaptację filmu z Rachel McAdams i Ericem Baną w rolach głównych.

Rozjaśnione zimne jesienno-zimowe wieczory to także książka Nicholasa Sparks „Diary of Memory”, według której został nakręcony nieznany film o tym samym tytule z tym samym Rachel McAdams i Ryanem Goslingiem.

Książki dla uczniów szkół podstawowych i średnich, które stały się prawdziwymi klasykami w krajach anglojęzycznych, są zabawne, pouczające i oczywiście łatwe do odczytania! Nie znajdziesz tu niestandardowych zwrotów, trudnego słownictwa i szalonej gramatyki. Czasami możesz napotkać przestarzałe konstrukcje, które są rzadko używane w codziennym życiu, ale takie momenty są rozwiązywane za pomocą słownika.

Miłośnicy współczesnej powieści kobiecej mogą znaleźć sporo opcji do nauki w oryginalnym języku. Są beztroskie, ironiczne i, oczywiście, odpowiednie do swobodnego i niespiesznego czytania.

Uczenie się nowego nie zawsze jest ciężką pracą. Czasami możesz poprawić swoją znajomość języka, robić swoje ulubione rzeczy, na przykład oglądać ciekawą serię z napisami lub książkami do czytania. Najważniejsze - dostępność wolnego czasu i oczywiście pragnienie!