Zdrowie

Jak zrobić grube włosy w domu - najważniejsze wskazówki

W tym artykule znajdziesz wskazówki, dzięki którym włosy będą grubsze i wspanialsze.

Każda dziewczyna marzy o gęstej, luksusowej, błyszczącej głowie włosów, tak wielu ludzi myśli o tym, jak sprawić, by włosy były gęste w domu. Ale co zrobić, jeśli z natury lub z innych powodów, takich jak niewłaściwa opieka, pluć straciła objętość? Być może jedynym wyjściem są pasma fryzury lub napowietrzne? W tym artykule znajdziesz wskazówki, które pomogą uczynić włosy grubszymi i bardziej wspaniałymi. Wybierz dla siebie odpowiednie przepisy i bądź dumny ze swoich włosów!

Jeśli utrata włosów jest spowodowana chorobą skóry głowy lub demodikozą lub łojotokiem, będziesz musiał przejść długą terapię specjalnie dobranej terapii.

Dlaczego włosy tracą gęstość?

Przed szukaniem wskazówek, jak sprawić, aby włosy były grubsze w domu, ważne jest, aby określić, dlaczego włosy wypadły lub stały się rzadkie. W końcu niektóre problemy nie mogą być rozwiązane w domu i konieczna jest pomoc trychologa. Na przykład, jeśli utrata włosów jest spowodowana chorobą skóry głowy lub demodikozą lub łojotokiem, będziesz musiał przejść długą terapię specjalnie dobranej terapii.

Więc z jakich powodów mogą wypadać włosy? Najważniejsza jest zła opieka. Nieodpowiedni szampon, gorąca stylizacja i częste barwienie powodują uszkodzenie skóry głowy i pogorszenie mieszków włosowych. Dlatego przede wszystkim powinieneś przejrzeć swoją opiekę, zrezygnować z barwników chemicznych, osuszyć włosy bez suszarki i uzyskać dobre szampony, maski i balsamy.

Włosy mogą wypaść z powodu silnego stresu. W takim przypadku należy skontaktować się z neurologiem, który zaleci leki, które przywrócą ci dobry nastrój. Często przyczyną utraty jest banalne beri-beri: należy kupić specjalne witaminy, które promują wzrost włosów i paznokci.

Nieodpowiedni szampon, gorąca stylizacja i częste barwienie powodują uszkodzenie skóry głowy i gorsze mieszki włosowe

Wskazówka! Jeśli włosy wypadną mocno, koniecznie skonsultuj się z lekarzem! Taki objaw może wskazywać na obecność poważnych chorób somatycznych!

Jak przywrócić gęstość źle zniszczonych włosów?

Czy twoje włosy są mocno uszkodzone, wyglądają na suche i łamią się przy najbardziej delikatnym czesaniu? Zanim zaczniesz uprawiać grube włosy, musisz iść do fryzjera! Nietłukące się porowate włosy są bardzo zdezorientowane podczas czesania, a ty, starając się stylizować, po prostu tracisz wszystkie nowe i nowe mieszki włosowe, dosłownie wyrywając włosy z korzenia. Czasami specjalne nieusuwalne środki zaradcze mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Jednak dziewczęta, które stały się gęste, długie włosy mówią, że pierwszym i najważniejszym krokiem na drodze do zdrowej głowy włosów jest wycieczka do salonu piękności, w którym będziesz miała modną fryzurę. Nie jest to łatwe z psychologicznego punktu widzenia, ale zauważysz, że włosy zaczną rosnąć szybko i będą grubsze, silniejsze i zdrowsze. Ponadto tak zwany hol na głowie zdobi znacznie mniej niż krótka fryzura zdrowych włosów!

Pierwszym i najważniejszym krokiem na drodze do zdrowej głowy włosów jest wycieczka do salonu piękności, w którym zrobisz modną fryzurę.

Wskazówka! W zimnej porze upewnij się, że nosisz kapelusz! Zimne powietrze prowadzi do zwężenia naczyń włosowatych skóry głowy. W rezultacie mieszki włosowe otrzymują mniej składników odżywczych i zaczynają umierać, a włosy przerzedzają się dosłownie przed naszymi oczami.

Przepisy kulinarne

Oleje

Oleje roślinne pomogą zwiększyć gęstość włosów w domu: olej łopianowy, oliwa z oliwek i olej rycynowy. Maski z tych olejków nie tylko budzą uśpione mieszki włosowe i odżywiają skórę głowy, ale także sprawiają, że wałki włosów są bardziej elastyczne i grube. Dlatego wynik będzie zauważalny po pierwszych kilku aplikacjach. Po kilkumiesięcznym kursie zauważysz, że na twojej głowie pojawiły się „anteny” lub nowe rosnące włosy, które w końcu staną się częścią twojej fryzury.

Oleje są bardzo łatwe w użyciu: mogą być mieszane lub mogą być używane oddzielnie. Wlać olej do naczynia ceramicznego, lekko podgrzać do komfortowej temperatury i nałożyć na skórę głowy i długość włosów. Następnie załóż na głowę czapkę z celofanu i owinąć ją ręcznikiem. Możesz nosić tę maskę tyle, ile chcesz: nie przyniesie to szkody. Możesz nawet spać z olejem na głowie (jeśli nie boisz się, że zabrudzisz pościel).

Jeśli masz suche włosy i skórę głowy, możesz zrobić tę maskę trzy razy w tygodniu. Jeśli włosy są tłuste, zaleca się przeprowadzanie zabiegu raz na siedem dni.

Nawiasem mówiąc, można stosować olej rycynowy nie tylko na skórę głowy, ale także na brwi i rzęsy!

Oleje roślinne pomogą zwiększyć gęstość włosów w domu: olej łopianowy, oliwa z oliwek i olej rycynowy

Wskazówka! Mycie oleju roślinnego z włosów nie jest łatwe. Możesz kupić specjalny profesjonalny szampon oczyszczający lub dodać trochę sody do zwykłego szamponu. Spłucz włosy co najmniej trzy razy: w ten sposób osiągniesz idealną czystość.

Kwas nikotynowy

Kwas nikotynowy pomoże szybko rosnąć gęste włosy. Ten lek nie ma nic wspólnego z nikotyną: jest skoncentrowaną witaminą PP. Kwas nikotynowy zwiększa krążenie krwi w skórze głowy, przyspieszając w ten sposób wzrost włosów i budząc się nieaktywne pęcherzyki.

Kwas nikotynowy jest sprzedawany w aptekach jako lek do wstrzykiwań. Do kursu będziesz potrzebować 30 ampułek, czyli 3 opakowania. Każdej nocy przed snem trzeba wcierać zawartość jednej ampułki w skórę głowy. Kwas ma specyficzny zapach, ale wystarczy go przyzwyczaić. Nałożyć lek na czystą głowę po umyciu włosów. Ważne jest, aby nie używać balsamów i masek zawierających silikony. Silikon tworzy na skórze cienką warstwę, która nie pozwala na wchłonięcie kwasu nikotynowego.

Ponieważ kwas nikotynowy jest dość silnym lekiem, może powodować alergie. Dlatego przed rozpoczęciem kursu konieczne jest przeprowadzenie testu na wewnętrznej stronie łokcia, powodującego niewielką ilość kwasu nikotynowego. Jeśli czujesz zawroty głowy, silne uczucie pieczenia na skórze głowy lub widzisz czerwone plamy na twarzy, natychmiast przerwij kurs!

Szybko rosną gęste włosy pomogą kwasowi nikotynowemu - skoncentrowanej witaminy PP

Wskazówka! Nie przechowuj kwasu nikotynowego w przezroczystej wodzie. Wiele dziewcząt wlewa go z fiolek do słoików, aby ułatwić aplikację. Jednak w powietrzu lek szybko traci swoje korzystne właściwości. Za każdym razem przed zastosowaniem należy otworzyć nową fiolkę.

Maski Musztardowe

Ten przepis jest bardzo popularny: musztarda ma irytującą właściwość, dlatego ze względu na zwiększone krążenie krwi w skórze głowy, wzrost włosów przyspieszy i pojawią się nowe włosy.

Aby zrobić taką maskę, należy wymieszać dwie łyżki musztardy, łyżkę cukru i łyżkę oleju łopianowego lub rycynowego. Wynikiem powinna być maska ​​o konsystencji gęstej śmietany. Maska jest nakładana tylko na skórę głowy, w przeciwnym razie ryzykujesz przesuszenie włosów.

Maska musztardowa rozgrzewa skórę głowy: spalanie może być prawie nie do zniesienia. Dlatego wiele takich narzędzi nie nadaje się.

Usiądź z maską potrzeba 10-15 minut. Następnie musztarda jest zmywana dużą ilością chłodnej wody. Na włosy należy nałożyć odżywczą maskę, aby uniknąć wysychania.

Musztarda ma irytującą właściwość, dlatego ze względu na zwiększone krążenie krwi w skórze głowy, wzrost włosów przyspieszy i pojawią się nowe włosy.

Wskazówka! Nie trzymaj maski zbyt długo. W przeciwnym razie ryzykujesz oparzenia skóry głowy. Jeśli uczucie pieczenia stanie się nie do zniesienia, natychmiast spłucz produkt.

Witaminy

Witaminy mogą sprawić, że włosy będą grubsze. Oczywiście będzie to działać tylko wtedy, gdy twoje włosy straciły swoją gęstość z powodu beri-beri.

W aptekach można znaleźć wiele witamin, których producenci obiecują efekt na włosy. Szczególnie popularne są Pentavit, Perfectil i Komplivit Shine. Można jednak kupić najtańsze kompleksy, w tym witaminy A i E, na przykład domowe Aevit.

Przyjmowanie witamin jest ważne w kursach bez przerw. Nie zauważysz efektu natychmiast: czasami wzrost włosów wzrasta miesiąc po zakończeniu kursu przyjmowania leku. Przyjmowanie witamin można łączyć z innymi metodami, na przykład z regularnymi maskami do włosów.

Witaminy mogą sprawić, że włosy będą grubsze. Oczywiście będzie to działać tylko wtedy, gdy twoje włosy straciły swoją gęstość z powodu beri-beri.

Wskazówka! Idź do terapeuty, aby polecić najbardziej odpowiednie kompleksy witaminowe. I zawsze pij witaminy zgodnie z zaleceniami producenta. Na przykład produkty zawierające dużo żelaza mogą powodować nudności, jeśli przyjmowane są na pusty żołądek.

Masaż skóry głowy

Świetny efekt stymulujący wzrost nowych włosów daje masaż skóry głowy. Masaż wykonuje się każdego wieczoru przed umyciem włosów. Masuj skórę opuszkami palców, wykonując lekkie ruchy okrężne. Przejdź od obrzeża głowy do tyłu głowy. Masaż powinien przynieść przyjemne uczucie: nie ciągnij za włosy i nie pocieraj skóry zbyt mocno!

Sesja masażu powinna trwać co najmniej 10 minut.

Jeśli nie możesz lub nie chcesz spędzać czasu na samodzielnym masażu, kup miękką szczoteczkę do włosów z gumowym włosiem. Czesając tę ​​szczotkę, pobudzisz krążenie krwi w naczyniach włosowatych skóry głowy i osiągniesz pożądany efekt!

Świetny efekt stymulujący wzrost nowych włosów daje masaż skóry głowy

Wskazówka! Możesz połączyć masaż z wcieraniu kwasu nikotynowego w skórę głowy. Więc szybko osiągasz rezultaty.

Bezbarwna henna

Bezbarwna henna jest niedrogim narzędziem, które nie tylko poprawi skórę głowy, ale również sprawi, że zniszczone włosy będą zdrowsze i mocniejsze. Bezbarwnej henny nie należy mylić z tak zwaną rozjaśniającą henną, która jest zwykłym supra proszkiem.

Bezbarwna henna, jak i normalna, pokrywa włosy cienką warstwą, która chroni przed wpływami zewnętrznymi i sprawia, że ​​włosy są grubsze i błyszczące. Dlatego po pierwszym zastosowaniu zobaczysz, że włosy stały się grubsze i bardziej wspaniałe. Jeśli regularnie stosujesz bezbarwną hennę, zaczną rosnąć nowe włosy.

Bezbarwna henna jest używana w taki sam sposób jak zwykle. Napełnij hennę gorącą wodą, doprowadz do komfortowej temperatury i nałóż na całe włosy i skórę głowy przez pół do dwóch godzin. Następnie hennę zmywa się dużą ilością ciepłej wody.

Efekt bezbarwnej henny przypomina efekt, który można uzyskać po laminowaniu w salonie. Możesz używać tego narzędzia co tydzień: henna nie spowoduje żadnych szkód dla twoich włosów. Szczególnie odpowiednia receptura dla właścicieli tłustej skóry głowy, ponieważ bezbarwna henna ma zdolność do normalizacji gruczołów łojowych.

Bezbarwna henna, jak i normalna, pokrywa włosy cienką warstwą, która chroni przed wpływami zewnętrznymi i sprawia, że ​​włosy są grubsze i błyszczące

Wskazówka! Jeśli chcesz nadać włosom pewien odcień, możesz użyć zwykłej henny i basmy. Zagęszczają włosy, ponieważ wyglądają na grubsze. Ponadto te barwniki nie powodują najmniejszej szkody. To prawda, pozbycie się wynikowego cienia nie będzie łatwe: jeśli po hennie zdecydujesz się farbować włosy farbą chemiczną, wynik może być nieprzewidywalny.

Właściwe odżywianie

Aby włosy szybko rosły i stawały się grubsze, organizm potrzebuje białek, tłuszczów i węglowodanów. Przecież w przeciwnym razie brakuje „niezbędnego materiału budowlanego”! Unikaj ścisłej diety, wchodź do swojej diety jak najwięcej białka. Zwróć uwagę na kurczaka i indyka: to mięso zawiera dużą liczbę cennych, łatwo przyswajalnych białek, poza tym jego użycie praktycznie nie wpływa na figurę.

Bez wystarczającej ilości tłuszczu włosy również nie rosną. Używaj dużo tłustych ryb morskich i roślin strączkowych. Możesz kupić w aptekach kapsułki z olejem rybnym: to narzędzie nie tylko pomaga zwiększyć grubość włosów, ale także ma ogromny wpływ na sprawność umysłową.

Aby włosy szybko rosły i stawały się grubsze, organizm potrzebuje białek, tłuszczów i węglowodanów. Przecież w przeciwnym razie brakuje „niezbędnego materiału budowlanego”!

Wskazówka! Porzuć złe nawyki. Na przykład, jeśli palisz, krążenie krwi w naczyniach skóry jest utrudnione. A to wpływa na tempo wzrostu twoich włosów.

Spraw, aby włosy były grubsze w domu, nie jest łatwe. Musisz zrobić dużo wysiłku i nie zapomnij regularnie wykonywać powyższych procedur. Ponadto wynik nie będzie natychmiast zauważalny, dlatego często dziewczyny rezygnują z wcześniejszego leczenia. Trochę cierpliwości, a twoja fryzura zachwyci ciebie i tych wokół ciebie pięknem, objętością i połyskiem lustra!