Piękno

Naturalne barwienie brwi henną - zdjęcia przed i po

Pin
Send
Share
Send
Send


Henna to ziołowy naturalny barwnik, który w połączeniu z innymi środkami barwiącymi pozwala nadać brwiom dowolny kolor.

Farbowanie brwi henną, której wyniki przed i po zabiegu znajdziesz w tym artykule, jest bardzo popularną procedurą w nowoczesnych salonach kosmetycznych. Henna to ziołowy naturalny barwnik, który w połączeniu z innymi barwnikami pozwala nadać włosom dowolny pożądany kolor: od bogatej miedzi po niebiesko-czarny. Kiedyś uważano, że tylko włosy mogą być farbowane henną. Jednak teraz, dzięki pomocy henny, wiele dziewczyn sprawia, że ​​ich brwi są bardziej jasne i wyraziste. Dowiesz się o istocie techniki barwienia brwi henną, czytając ten artykuł.

Henna to środek barwiący wykonany z liści rośliny o nazwie Lovesonia. Podczas przetwarzania liście są dokładnie suszone i miażdżone.

Co to jest henna?

Henna to środek barwiący wykonany z liści rośliny o nazwie Lovesonia. Podczas przetwarzania liście są dokładnie suszone i miażdżone. W supermarketach henna jest sprzedawana w porcjach, których zawartość należy zalać gorącą wodą i nałożyć na włosy. Czysta henna nadaje włosom miedziany odcień. Im dłuższy czas henny na włosach, tym jaśniejszy będzie kolor.

Aby uzyskać kasztanowe i czarne odcienie, henna miesza się z basmą. Jednak w domu bardzo ryzykowne jest samodzielne malowanie się produktami naturalnymi: kolor może się różnić od oczekiwanego, na przykład zielonkawy. To ostatnie jest możliwe przy zastosowaniu henny i basmy na uszkodzonych porowatych włosach, które wcześniej zostały przebarwione lub poddane chemicznej perm.

Wskazówka!Henna ma nie tylko koloryt, ale także leczniczy wpływ na włosy i skórę głowy. Efekt henny jest porównywalny z wynikami laminowania włosów. Jednak nie wszystkie dziewczyny chcą zmienić odcień loków. Tak zwana bezbarwna henna będzie odpowiednia jako maska ​​do włosów: musisz napełnić ją wodą i nałożyć w taki sam sposób jak zwykle. Włosy będą błyszczące i zdrowe, a ich kolor pozostanie niezmieniony.

Henna nadaje się do farbowania włosów, brwi i rzęs

Jak inaczej można użyć henny?

Istnieje specjalna henna dla mehendi - tymczasowe wzory, które indyjskie panny młode zakładały na dłonie i stopy. Obecnie sztuka mehendi stała się tak popularna, że ​​wiele dziewcząt, które chcą podkreślić swoją indywidualność, zaczęły robić „umyte tatuaże”. Cóż, rytualne znaczenie malowania skóry jest całkowicie ignorowane.

Również henna może farbować twoje brwi. Ważne jest, że henna nie tylko nadaje pożądany kolor, ale także wzmacnia włosy, przyspiesza ich wzrost i budzi uśpione mieszki włosowe. Dlatego wiele kobiet woli malować brwi henną, ponieważ ta metoda nie tylko daje szybkie rezultaty, ale także pozwala wyhodować własne brwi i przywrócić je po latach wyrywania „w nici”.

Wskazówka!W rzadkich przypadkach henna może wywołać reakcję alergiczną. Dlatego przed farbowaniem brwi lub włosów należy przeprowadzić test na niewielkim obszarze skóry na łokciu. Jeśli po 24 godzinach skóra nie zmieni koloru na czerwony, możesz bezpiecznie farbować włosy i brwi!

Barwienie brwi Henna: zdjęcie przed i po

W jakiej formie jest dostępny produkt?

Henna, zaprojektowana do nadawania cienia brwiom, jest sprzedawana w kilku formach:

 • Pasty oznacza. Pasta jest gotową kompozycją, którą można nakładać na brwi bezpośrednio z tubki. Nie musisz przygotowywać własnej mieszanki kolorystycznej. Ponadto narzędzie produkowane w podobnej formie jest łatwe do przechowywania i zabierania ze sobą na wakacje lub na długą podróż;
 • Proszek. Suchy proszek będzie musiał sam doprowadzić do pożądanej konsystencji. Proszek może być zamknięty w małych partiach lub kapsułkach.

Wskazówka! Henna w paczkach jest najtańsza, ale musisz się nią majstrować. Za pierwszym razem nie można mieszać składników w odpowiedniej proporcji. Dlatego, jeśli planujesz po raz pierwszy farbować brwi henną, powinieneś zwrócić uwagę na narzędzie produkowane w tubach.

Korzyści

Preferuj naturalną farbę z następujących powodów:

 • Henna bardzo rzadko powoduje alergie. Nawiasem mówiąc, jeśli twoje ciało nie toleruje barwników chemicznych zawierających amoniak, najlepsze będą dla ciebie naturalne barwniki;

W sklepach można znaleźć hennę do brwi w specjalnych tubkach

 • Jeśli używasz narzędzia wystarczająco często, brwi poprawią się, staną się grubsze i jaśniejsze;
 • Współcześni producenci produkują wiele odcieni henny do brwi. Zawsze możesz znaleźć narzędzie odpowiednie dla Twojego rodzaju koloru. Istnieją nawet firmy, które etykietują tuby lub opakowania etykietami „dla blondynów”, „dla brunetek” i „dla brunetek”;
 • Możliwe jest barwienie brwi naturalną farbą dla kobiet w ciąży i matek karmiących;
 • Podczas barwienia nie odczujesz najmniejszego dyskomfortu. Henna nie kłuje skóry i nie ma ostrego nieprzyjemnego zapachu;
 • Narzędzie ma dość przystępną cenę i może być używane w domu.

Wskazówka! Jeśli sam zdecydujesz się pomalować brwi, zrób to w dobrze oświetlonym miejscu przed dużym lustrem. Powinieneś być ostrożny: jeśli nie usuniesz barwnika ze skóry, na nim może pozostać plama, która całkowicie zmyje się w ciągu kilku tygodni.

Przeciwwskazania

Naturalne barwniki praktycznie nie mają przeciwwskazań. Powyżej powiedziano o obowiązkowym teście alergii, który należy wykonać, jeśli malujesz brwi po raz pierwszy. Konieczne jest odmawianie barwienia w przypadku uszkodzenia skóry. Wchodzenie w ranę, henna, może powodować dość nieprzyjemne odczucia.

Konieczne jest odmawianie barwienia w przypadku uszkodzenia skóry. Henna może powodować nieprzyjemne odczucia podczas dostania się do rany.

Henna ma jeszcze jeden minus. Procedura barwienia zajmie około 60 minut. Jeśli użyjesz farby chemicznej, wynik pojawi się w ciągu kilku minut. Wreszcie, jeśli zmieszamy proszek w niewłaściwy sposób z wodą, a lekarstwo okaże się zbyt płynne, henna rozleje się po twarzy. W takim przypadku powinieneś zmyć barwnik tak szybko, jak to możliwe, w przeciwnym razie ryzykujesz uzyskanie dziwnych wzorów na skórze twarzy zamiast pięknych brwi.

Wskazówka! Do barwienia brwi można kupić specjalny pędzel. Jeśli nie jest to możliwe, użyj pędzla ze starej tuszy. Oczywiście przed użyciem pędzla należy go dokładnie umyć wodą z mydłem.

Jak przygotować się do procedury?

Aby pokolorować brwi, będziesz potrzebował:

 • opakowania niemetalowe, w których będziesz rozcieńczany proszkiem i wodą. Jeśli zakupiłeś produkt w tubie, możesz to zrobić bez specjalnego pojemnika;
  plastikowa lub ceramiczna łyżka do mieszania składników;
 • tusz do rzęs lub specjalna szczotka;
 • patyczki kosmetyczne, dzięki którym można szybko usunąć przecieki ze skóry twarzy;
 • tłusty krem ​​do ochrony skóry, który nie powinien być poddawany zabarwieniu;
 • specjalny fartuch fryzjerski lub stare ubrania, które nie będą ci przeszkadzać.

Musisz rozpocząć procedurę, przygotowując wszystko, czego potrzebujesz z wyprzedzeniem.

Wskazówka! Aby usunąć farbę ze skóry twarzy, możesz użyć wody micelarnej. Jeśli nie masz tego środka, użyj płynu do demakijażu lub dowolnego bazowego oleju roślinnego, takiego jak olej z pestek winogron lub olej z kiełków pszenicy. Nie tylko możesz usunąć wszystkie niepotrzebne, ale także odżywiać skórę użytecznymi substancjami.

Gotowanie oznacza

W misce nalej łyżeczkę henny. Mieszając proszek, delikatnie zacznij wlewać ciepłą wodę. Jest to wygodne przy użyciu jednorazowej strzykawki bez igły: w ten sposób nie przesadzisz i będziesz w stanie kontrolować objętość cieczy. W rezultacie otrzymujesz kompozycję, której konsystencja powinna przypominać tłustą śmietanę.

Aby pigmenty lepiej przylegały do ​​skóry, można traktować obszar brwi peelingiem lub peelingiem.

Usuń makijaż brwi. Aby pigmenty lepiej przylegały do ​​skóry, można traktować obszar brwi peelingiem lub peelingiem. Weź biały ołówek do twarzy i zakreśl pożądany zarys brwi. Nałóż gruby krem ​​wokół konturu. Zrób to bardzo ważne, w przeciwnym razie ryzykujesz zbyt szerokimi brwiami.

Wskazówka! Ostrożnie wybierz czas, w którym pokolorujesz brwi. Pamiętaj: z mieszaniną na twarzy musisz iść przez co najmniej godzinę. Jeśli wcześniej zmyjesz kompozycję barwiącą, nie będzie wyniku.

Jak przeprowadzić procedurę

Prawidłowe nałożenie narzędzia na brwi pomoże Ci przy pomocy następującego algorytmu:

 • Nabierz dużą ilość środka barwiącego za pomocą pędzla lub pędzla do brwi;
 • zacznij malować brew, przesuwając się od skroni do nosa. Pracuj ostrożnie, starając się nałożyć kompozycję na każde włosy;

Jeśli henna jest poza narysowanymi konturami, natychmiast usuń ją wacikiem zamoczonym w wodzie micelarnej.

 • Zastosuj kompozycję do obu brwi jednocześnie. Oznacza to, że najpierw pomaluj czubek jednej brwi, a następnie przejdź do drugiej. Po zakończeniu pracy z końcem drugiej brwi, pomaluj środek pierwszej itd. Jeśli najpierw zastosujesz kompozycję do jednej brwi, a dopiero potem do drugiej, kolor może okazać się nierówny;
 • jeśli henna jest poza narysowanymi konturami, natychmiast usuń ją wacikiem zamoczonym w wodzie micelarnej.
 • Zrobione! Pozostaje tylko zanotować czas i poczekać, aż mieszanina zabarwi włosy.

Wskazówka! Aby uzyskać lepszy efekt, możesz zamknąć brwi małymi kawałkami folii. Stworzy to efekt rozgrzewający, który sprzyja lepszej penetracji pigmentu we włosy.

Płukanie farby

Zaleca się usunąć mieszankę barwiącą za pomocą płatków kosmetycznych zwilżonych ciepłą wodą. Możesz dodać kilka kropli olejku do wody. Całkowite usunięcie narzędzia zajmie kilka płatków bawełnianych.

Gdy większość henny zostanie usunięta, przemyj ją zimną wodą. W przypadku, gdy kolor nie pasuje do Ciebie intensywnością, procedurę można powtórzyć.

Wskazówka! Jeśli masz cień, a chcesz zachować go tak długo, jak to możliwe, nakładaj trochę rycyn lub oliwy z oliwek na włosy codziennie przed snem. Nawiasem mówiąc, przyczynia się do wzrostu i wzmocnienia brwi.

Usuwanie henny

Przypuśćmy, że widziałeś wynik i zdałeś sobie sprawę, że tego nie chcesz. W takim przypadku możesz spróbować usunąć hennę i zmniejszyć intensywność odcienia. Poniższe zalecenia mogą pomóc:

 • Zwilż brwi świeżym sokiem z cytryny. Pozostaw sok na włosach na pięć minut, a następnie wytrzyj je wacikiem. Jeśli jesteś uczulony na owoce cytrusowe, ta rada nie pasuje do ciebie;

Zaleca się usunąć mieszankę barwiącą za pomocą płatków kosmetycznych zwilżonych ciepłą wodą. Możesz dodać kilka kropli olejku do wody.

 • doskonale usuwają balsamy z henną, które zawierają alkohol. Wytrzyj brwi kilka razy dziennie za pomocą tego balsamu. Jeśli takie narzędzie w Twoim arsenale kosmetycznym nie jest dostępne, użyj zwykłej wódki;
 • zbyt ciemne brwi można rozjaśnić nadtlenkiem wodoru. Nałóż nadtlenek na brwi na kilka minut i dokładnie spłucz zimną bieżącą wodą.

Wskazówka! Zanim sam farbujesz brwi henną, możesz odwiedzić salon kosmetyczny oferujący tę usługę. Po obejrzeniu działań mistrza możesz powtórzyć je w domu.

Wybór kształtu brwi

Oczywiście podczas farbowania ważne jest, aby pamiętać, że kształt brwi powinien pasować do owalu twarzy. Nie powinieneś próbować zbyt wiele, aby wyjść poza kontury brwi lub odwrotnie, aby uczynić je zbyt cienkimi. W pierwszym przypadku ryzykujesz, że będziesz wyglądał dość dziwnie, w drugim - wizualnie dodaj sobie kilka lat. Wskazane jest, aby podążać za naturalnym kształtem brwi i nie próbować zmieniać ich w radykalny sposób.

Podczas koloryzacji nie próbuj zbytnio przekraczać konturów brwi, a wręcz przeciwnie, uczyń ją zbyt cienką

Ostrożnie utrzymuj symetryczne brwi. Dzięki hennie można skorygować niewielką asymetrię: produkt lekko tonuje skórę, dzięki czemu można nieznacznie zmienić kontur, długość lub kształt brwi.

Wskazówka! Przed farbowaniem brwi, ważne jest, aby określić, który kształt Ci odpowiada. Wypróbuj kilka opcji za pomocą zwykłego ołówka do brwi. Cóż, jeśli nie chcesz ryzykować, idź do salonu piękności: mistrz pomoże Ci znaleźć idealny kształt dla Ciebie!

Bardzo łatwo jest farbować brwi henną. Wystarczy spróbować zrobić to dwa lub trzy razy, aby zrozumieć, jaka powinna być kompozycja kolorystyczna i jak wybrać odpowiedni kształt brwi.

Obejrzyj film: HENNA BRWI - JAK JĄ ZROBIĆ (Styczeń 2022).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send