Moda

Pędzle do makijażu: po co to jest? - Szczegółowe instrukcje ze zdjęciami

Pin
Send
Share
Send
Send


Wybierając pędzle do makijażu, do których jest używana, nie każda dziewczyna wie

Wybierając pędzle do makijażu, co to, co jest używane, nie każda dziewczyna wie. Odpowiednio dobrany pędzel w połączeniu z wysokiej jakości kosmetykami pomaga stworzyć doskonały makijaż i zmienić wygląd. Pędzle są potrzebne nie tylko do tworzenia makijażu, ale także do oszczędzania kosmetyków. Stosowanie produktów palcami prowadzi do rozmnażania się bakterii i nierównomiernego rozkładu makijażu. Zgodnie z zaleceniami profesjonalnych artystów makijażu, możesz wybrać narzędzia do samodzielnego użytku.

Odpowiednio dobrany pędzel w połączeniu z wysokiej jakości kosmetykami pomaga stworzyć doskonały makijaż i zmienić wygląd.

Zgodnie z zaleceniami profesjonalnych artystów makijażu, możesz wybrać narzędzia do samodzielnego użytku.

Palce powodują wzrost bakterii i nierównomierny rozkład makijażu.

Pędzle do stosowania ram tonalnych

Producenci podkładów i podkładów do makijażu oferują kilka rodzajów szczotek:

 • Szczotka konturowa wygląda jak przycięta lufa. Nadaje się do konturowania twarzy, ponieważ pozwala na szerokie linie.

Pędzel do konturów nadaje się do konturowania twarzy, ponieważ pozwala na szeroką linię

 • Okrągła szczotka z płaską krawędzią. Wykonany jest z włókien syntetycznych, dzięki czemu wchłania niewielką ilość kosmetyków. Nie pozostawia smug, łatwo zacieniając granice ramy tonalnej.
 • Płaska krótka szczotka odpowiednia do cieniowania punktowego i stosowania płynnych korektorów.

Płaska krótka szczotka odpowiednia do cieniowania punktowego i stosowania płynnych korektorów

 • Szczotka do korektora lub bronzera wygląda jak płaskie narzędzie do fundamentów. Różni się w kompaktowym rozmiarze. Zaprojektowany z myślą o wygodnych cieniach maskowanych granic. Wykonana jest z syntetycznej drzemki.
 • Łopatka. Fazowany okrągły model, który prowadzi fundament nawet w najmniejsze zmarszczki.
 • Specjalny pędzel kabuki służy do upierzenia widocznych granic bazy tonalnej. Ten pędzelek nakłada również kosmetyk w postaci płynnej.

Specjalny pędzel kabuki służy do upierzenia widocznych granic bazy tonalnej.

Wskazówka! W zależności od leczonego obszaru twarzy ruch pędzla powinien być skierowany w stronę włosów lub brody.

Jaki pędzel zastosować cienie

Makijażu dla oczu nie można sobie wyobrazić bez stosowania cieni. Jasny wystrój jest szczególnie ważny w przypadku wieczornych imprez i uroczystych kolacji. Aby kosmetyki nie kruszyły się, nie zwijały i nie dawały się utrzymać w pierwotnej formie przed powrotem do domu, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości kosmetyki i narzędzia do ich zastosowania.

Rekomendacje artystów makijażu na dobór pędzli do cieni:

Możesz przyciemnić cienie do makijażu wykonane techniką lodu Smokey lub innego, używając stożkowej szczotki. Rozmiar kosmków nie ma znaczenia, ważne jest osiągnięcie jednolitego przejścia jednego tonu na inny.

Makijażu dla oczu nie można sobie wyobrazić bez stosowania cieni.

Jednolite stosowanie cieni jest niemożliwe bez użycia płaskiej szczotki. Występuje w dwóch rozmiarach: małym i dużym. Oprócz stosowania i cieniowania cieni odpowiednich do rysowania zewnętrznego kącika oka. Linia rzęs rysowana jest małymi frędzlami, które wyglądają jak ołówek. Są wygodne do przyciemnienia linii ołówka i nałożenia cienia na dolną powiekę.

Okrągła szczotka gęsto nadziewana, zwężona do krawędzi, nadaje się do mieszania cieni i rysowania fałd powiek.

Zbyt długie i grube włosy prowadzą do rozlania cieni. Dlatego ważne jest, aby wybrać pędzel zgodnie z indywidualnymi cechami oczu.

Makijaż oczu uzupełnia zastosowanie eyelinera. W tym celu nadaje się cienka szczotka z mocno przylegającymi kosmkami.

Zbyt długie i grube włosy prowadzą do rozlania cieni. Dlatego ważne jest, aby wybrać pędzel zgodnie z indywidualnymi cechami oczu.

Makijaż oczu uzupełnia zastosowanie eyelinera. Do tego celu nadaje się cienka szczotka z kosmkami blisko siebie.

Wskazówka!Aby kolory cieni nie łączyły się ze sobą, musisz kupić osobne szczotki do różnych odcieni kosmetyków dekoracyjnych.

Narzędzie do nakładania proszku i różu

Wizażyści identyfikują trzy główne typy narzędzi do pudru:

 • Do nakładania proszku nadaje się specjalna duża szczotka. Ma wysoką puszystość i miękkość. Narzędzie nazywa się kabuki.

  Do nakładania proszku nadaje się specjalna duża szczotka.

 • Szczotka wentylatorowa została specjalnie zaprojektowana w celu wyeliminowania nadmiaru różu lub proszku. Zaleca się stosowanie go w przypadku, gdy konieczne jest zastosowanie proszku w cienkiej warstwie.

Szczotka wentylatorowa jest specjalnie zaprojektowana, aby wyeliminować nadmiar różu lub proszku

 • Gęsta owalna szczotka proszkowa odpowiednia do rozciągania rumieńców. Dla wygody przetwarzania kości policzkowych i zagłębień należy wybrać narzędzie ze złamaną rączką.
  Szczotka do nakładania różu jest nieco mniejsza niż w przypadku proszku. Najwygodniejsza forma jest fazowana, ponieważ dzięki niej rumieniec jest dokładnie i dokładnie nakładany. Narzędzie nadaje się do pudrów do twarzy i pudrów brązujących.
 • Dla artystów makijażu z różowym rumieńcem użyj pędzla z zaokrąglonym włosiem. Aby umieścić akcenty wygodnie narzędzie ze ściętym stosem.

Makijażyści używają pędzla z zaokrąglonym włosiem do mieszania różu.

Szczotki stożkowe nadają się do nakładania suchych korektorów lub różu:

 • Mała skośna szczotka służy do mieszania cieni do powiek i strzałek rysunkowych z płynnym eyelinerem.
 • Średnia szczotka do ukosowania nadaje się do tworzenia akcentów na kościach policzkowych z rumieńcem.

Wskazówka! Cienkie linie powinny być rysowane małymi narzędziami, a duże linie dużymi i szerokimi.

Narzędzia do makijażu ust

Szczoteczka do ust powinna być w kosmetyczce każdej dziewczyny. Proste narzędzie pozwala na delikatne i łatwe nakładanie połysku lub pomadki.

Od kilku sezonów w trendzie jasnego koloru ust. Nasycenie jest trudne do osiągnięcia bez użycia specjalnych narzędzi. Dzięki wargom do samodzielnego projektowania szminka może być nakładana z pałeczki, ale profesjonalne palety są popularne, aw tym przypadku nie można obejść się bez pędzla.

Wizażystka, aby stworzyć nieskazitelny makijaż, musisz kupić co najmniej trzy pędzle. Dla każdego odcienia szminki stosuje się nowy, aby nie blaknąć jasności koloru.

Szczotka do ust wykonana jest ze sztucznych materiałów, ponieważ szminka ma kremową konsystencję. Kosmki znajdują się blisko siebie i pozwalają ekonomicznie wydawać kosmetyki dekoracyjne.

Szczoteczka do ust powinna być w kosmetyczce każdej dziewczyny.Wizażystka, aby stworzyć nieskazitelny makijaż, musisz kupić co najmniej trzy pędzle

Szczotka do ust wykonana jest ze sztucznych materiałów, ponieważ szminka ma kremową konsystencję.

Wskazówka! Szczotka do ust powinna mieć mały rozmiar, aby można ją było łatwo i jednolicie nakładać.

Szczotki do brwi

Dzięki wysokiej jakości pędzelkowi możesz niezależnie malować brwi w żądanym kolorze jednym ruchem.

Jak wybrać pędzel do brwi?

Gęsty pędzel z fazowaną krawędzią przeznaczony jest do nakładania suchych korektorów na brwi. Syntetyczne włosie nie wypada długo i łatwo je oczyścić z kompozycji do farbowania włosów.

Dzięki wysokiej jakości pędzelkowi możesz malować brwi w żądanym kolorze jednym ruchem.

Gęsty pędzel z fazowaną krawędzią przeznaczony do nakładania suchych korektorów na brwi

Miękkie szczotki z zaokrągloną końcówką nadają się do cienkiej linii brwiowej. Nadaje się do skóry wrażliwej, ponieważ barwnik nie wchodzi w kontakt z otaczającymi obszarami. Syntetyczne kosmki są łatwe do czyszczenia zwykłym szamponem, są mocne i trwałe. Krótka miękka, ścięta drzemka nadaje się do szybkiego nakładania kosmetyków. Barwnik nie wystaje na bliskie obszary skóry i jest równomiernie nakładany na włosy wzdłuż konturu. Narzędzie może być wykonane z naturalnego i sztucznego włosia.

Producenci proponują użycie pędzla do brwi, który wygląda jak pędzel i grzebień. Do profesjonalnej korekty używaj narzędzi z syntetycznym stosem.

Producenci proponują użycie pędzla do brwi, który wygląda jak pędzel i grzebień.

Wskazówka! Owalna szczoteczka do makijażu powinna być stosowana do skóry problemowej lub suchej. Narzędzie napędza tonalną podstawę do skóry bez odrywania górnej warstwy.

Funkcje Duofiber

Duofiber szczotkowy składa się z dwóch rodzajów pala: naturalnej kozy i sztucznego, o różnej długości i kolorze. U podstawy kosmków znajdują się gęstsze niż na końcach. Nierówna długość pozwala na nałożenie podkładu tonalnego bardzo cienką warstwą, dzięki czemu makijaż wygląda naturalnie.

Duofiber łączy cztery rodzaje kombinacji pali:

 • naturalny u podstawy, sztuczny na końcach;
 • sztuczny u nasady, naturalny na końcach;
 • dwa rodzaje włókien naturalnych;
 • dwa rodzaje sztucznych kosmków.

Dwuskładnik pędzla złożony z dwóch rodzajów włosia: kozy naturalnej i sztucznej, o różnych długościach i kolorach

Porównując sztuczną i naturalną drzemkę, należy zauważyć, że sumienny producent kosmetyków wytwarza materiały, które nie są gorsze od siebie. Twórcy makijażu zalecają stosowanie sztucznych tekstur ze sztucznymi pędzelkami. Do masowych kosmetyków odpowiednich naturalnych.

Zaletą duofibera nad innymi szczotkami w uniwersalności, delikatności i mobilności. Służy do nakładania kremowego makijażu, płynnej i kruchej tekstury.

Wskazówka! Aby przedłużyć żywotność włókien, szczotkę po każdym użyciu należy umyć wodą i mydłem w płynie. Suszyć w temperaturze pokojowej.

Jak wybrać pędzle do makijażu?

Aby równomiernie nałożyć makijaż, który nie pogarsza się w ciągu jednego dnia, ważne jest, aby wybrać odpowiedni pędzel:

 • sprawdzić jakość stosu drzemki (po ściśnięciu podstawy szczotki nie powinno być żadnych przerw w miejscu mocowania);
 • włosie na frędzlach powinno być elastyczne i puszyste;
 • wypadnięcie z drzemki zapięcia jest oznaką słabej jakości pędzla;
 • ciasne mocowanie uchwytu do uchwytu;
 • długość uchwytu powinna być wygodna w użyciu.

Zwróć uwagę na cenę pędzla. Produkt wysokiej jakości nie może być tani. Najbardziej elastyczny, miękki, delikatny i gładki pędzel jest uważany za narzędzie do nakładania makijażu z wełny sobolowej.

Wybierając drzemkę, nie wykluczaj sztucznych materiałów. Współcześni producenci są odpowiedzialni za jakość, więc czasami pędzel trudno odróżnić od naturalnego.

Aby duże pędzle mogły służyć przez długi czas, lepiej jest wybrać narzędzie do makijażu z naturalnej drzemki. Dogodnie nakładają kruche kosmetyki.

Sztuczne materiały nadają się do płynnych kosmetyków. Środki nie są wchłaniane przez kosmki i równomiernie spadają na skórę. Opieka nad szczotką ze sztucznego włosia jest znacznie łatwiejsza.

Zastosuj cienie do powiek mogą być dwa rodzaje pędzli. Kosmetyki na bazie sztucznych kosmków i naturalny odcień.

Aby równomiernie nanieść makijaż, który nie pogarsza się w ciągu jednego dnia, ważne jest, aby wybrać odpowiedni pędzel

Zwróć uwagę na cenę pędzla. Produkt wysokiej jakości nie może być tani

Sztuczne materiały nadają się do płynnych kosmetyków.

Wskazówka! Pędzle do makijażu powinny być specjalnym środkiem czyszczącym przynajmniej raz w tygodniu. Ciecz nie powinna dostać się pod uchwyt. Musisz wysuszyć na stojaku, aby woda nie płynęła pod elementami mocującymi.

Recenzje

Natalia, 28 lat: Zawsze otrzymuję pędzle z materiałów syntetycznych. Nie zauważam różnicy w przypadku kosmków naturalnych. Podoba mi się to, że po prostu ich to obchodzi. Używam wysokiej jakości kosmetyków, więc jest równomiernie nałożony na skórę, nawet przy użyciu takich pędzli.

Alexander, 32 lata: Jestem profesjonalnym charakteryzatorem i mam około pięćdziesięciu pędzli do makijażu w mojej teczce. Uważam, że każdy odcień cieni powinien być stosowany jako oddzielne narzędzie do czystości koloru i higieny. Róże, podstawa tonalna, szminka są również stosowane z oddzielnymi szczotkami.

Nina, 25 lat: Używam tylko tych pędzli do makijażu, które są sprzedawane natychmiast w zestawach do makijażu. Nie kupuję narzędzi osobno, ponieważ są dla mnie drogie. Biorąc pod uwagę, że moje kosmetyki również nie są profesjonalne, makijaż nie trwa długo. Ale na trzygodzinny spacer jest całkiem wygodny.

Alena, 38 lat: Mam jeden profesjonalny pędzel: do brwi. Wygodne jest umieszczanie cieni, aby wypełnić wszystkie przestrzenie między włosami. Najważniejsze, aby początkowo utworzyć poprawny formularz.

Elena, 27 lat: Zaprezentowano mi profesjonalny zestaw pędzli do makijażu. Po ich użyciu nie wyobrażam sobie, jak żyć bez nich. Makijaż dzienny i wieczorowy wygląda wspaniale, jeśli zastosujesz kosmetyki zgodnie ze wszystkimi zasadami.

Pavel, 25 lat: Moja dziewczyna od dawna prosi o pędzel do makijażu. W końcu znalazłem odpowiedni zestaw i uroczyście podałem jej. Radość nie znała granic. Ulubiony szczęśliwy. Ale, szczerze mówiąc, nie widzę żadnych zmian w jej makijażu. To było piękne i pozostało takie samo.

Olga, 31 lat: Zawsze kupuj wysokiej jakości kosmetyki i szczotki. Kiedyś miałem mało czasu, aby wybrać narzędzie do leczenia ust. W rezultacie na ważnym wydarzeniu nie udało mi się osiągnąć nasycenia szminki, czego chciałem. Kosmki wypadły, pozostały luki. Po jednym praniu w szczotce znajduje się kilka kosmków wystających w różnych kierunkach. Ogólnie miałem wystarczająco dużo wrażeń.

Wskazówka!Wybierz profesjonalne zestawy pędzli. Nawet opcje budżetowe są lepsze niż narzędzia zawarte w zestawach z kosmetykami.

Pin
Send
Share
Send
Send