Zdrowie

Jak robić shugowanie w domu

Pin
Send
Share
Send
Send


Przesuwanie w domu jest całkiem realne, najważniejsze jest, aby wiedzieć, jak prawidłowo przygotować kompozycję do depilacji. Nazwa tej metody radzenia sobie z niechcianą „roślinnością” na nogach, rękach, twarzy i strefie bikini pochodzi od angielskiego słowa „cukier” - „cukier”. Shugaring to metoda radzenia sobie z włosami przez zastosowanie roztworu cukru na skórę. Zasada tego rozwiązania jest bardzo prosta: słodka masa osadzona na pasku tkaniny przywiera do skóry, a następnie ostrym szarpnięciem usuwa wszystkie włosy z powierzchni.

Ta metoda jest od dawna powszechnie znana.ponieważ jest niedrogi i dość prosty. Niektóre kobiety unikają szyderstwa, ponieważ uważają je za bardzo bolesne, ale jest to zwykłe błędne przekonanie. Każda osoba ma inny próg bólu i inną wrażliwość. Dlatego to, co może wydawać się bolesne kobiecie o nadwrażliwej skórze, absolutnie nie zaszkodzi „gruboskórej” pani.

Depilacja roztworem cukru: najważniejsze korzyści

Ostatnio shugowanie jest bardzo popularne, zwłaszcza z początkiem wiosny i lata. W każdym markowym sklepie kosmetycznym można kupić paski tkanin i gotową kompozycję do wykonywania tej procedury. Cukru w ​​domu pomaga sprawić, że skóra jest gładka i jedwabista, oszczędzając czas i pieniądze. Wiele pań cierpiących na „zwiększoną owłosienie” woli shugowanie, ponieważ:

 • Podczas stosowania kremów do depilacji, efekt nie trwa długo, ponieważ korzenie włosów nie są usuwane, pozostają w tym samym miejscu, więc roślinność wkrótce pojawia się ponownie. Jeśli jednak zostanie użyty roztwór cukru, pęcherzyki (mieszki włosowe) zostaną usunięte, dlatego po prawidłowo przeprowadzonej procedurze włosy nie będą przeszkadzać przez około miesiąc.
 • Przygotowanie słodkiego roztworu jest bardzo proste. Jest znacznie tańszy niż zakup narzędzi do depilacji produkcji przemysłowej. Należy również pamiętać, że większość produktów wytwarzanych fabrycznie jest hojnie „aromatyzowanych” zapachami i perfumami, które mogą powodować alergie. Ale cukier rozcieńczony wodą nie wywołuje niepożądanych reakcji.
 • Procedura nie zajmuje dużo czasu. Włosy prawie natychmiast nasiąkły roztworem. A potem pozostaje tylko je poprawnie usunąć i zastosować środek uspokajający na skórę. Rozwiązanie jest również przygotowywane szybko.
 • Po zmieszaniu wrastające włosy prawie nigdy nie zostają, ponieważ wszystkie są usuwane z korzenia. Powierzchnia skóry staje się gładka, a skóra zachowuje swój naturalny kolor.

Wady tej metody usuwania włosów

Ci, którzy stale używają shugering, nie uważają tej metody usuwania włosów za bardzo bolesną. Jednak dla początkujących może wydawać się „okrutny”. Kobiety, które wykonały tę procedurę w domu lub w salonie piękności, zauważają następujące wady:

 • Usuwanie owłosienia zarówno na twarzy, jak iw okolicy bikini może powodować wiele bólu.
 • Podczas przygotowywania roztworu cukru i jego chłodzenia bardzo łatwo jest się spalić.
 • Przed użyciem słodkiej masy należy schłodzić, a to wymaga czasu.
 • Po depilacji tą metodą może pojawić się podrażnienie lub zaczerwienienie skóry, często trwa ono długo.
 • Jeśli kobieta wykonała shugging, po tej manipulacji zaleca się powstrzymanie się od opalania i pływania w morzu przez jakiś czas. Dlatego depilacja za pomocą słodkiej masy nie jest najlepszym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą iść do morza natychmiast po depilacji.
 • W salonie usługa ta jest dość droga, a masa cukru, która jest używana w salonach kosmetycznych, często zawiera konserwanty i aromaty.
 • Shugaring ma wiele przeciwwskazań medycznych. Aby wykonać tę procedurę, kobieta musi być całkowicie zdrowa. Na skórze nie powinno być nawet najmniejszych mikrourazów: pęknięć, otarć, zadrapań.

Pomimo tych niedociągnięć i ograniczeń kobiety i dziewczęta z całego świata chętnie używają shugowania, aby uporządkować swoją skórę. Najczęściej roztwór cukru jest używany do pozbycia się niechcianych włosów na nogach i ramionach, ponieważ w tych obszarach ból jest najmniej odczuwalny. W przypadku depilacji w okolicy bikini i na twarzy, piękne panie najczęściej wybierają inne, bardziej łagodne metody pozbywania się roślinności (na przykład specjalne kremy).

Jak wykonać procedurę w domu

Najprostszy sposób na zakup gotowej kompozycji do shugowania, podgrzej w łaźni wodnej, a następnie nałóż na pasek tkaniny, który jest nakładany na skórę w obszarze problemowym. Jednak depilacja przy użyciu masy cukrowej produkcji przemysłowej jest dość bolesna. Najlepiej gotować słodką masę na własną rękę, ale jest to bardzo łatwe do zrobienia.

Shugaring w domu: jak gotować? Zanim zrobisz pastę do shugowania, musisz przygotować niezbędne składniki: cukier, sok z cytryny, wodę i (opcjonalnie) miód. Produkty pszczele są stosowane w niektórych przepisach, ponieważ miód jest uważany za naturalny antybiotyk i dobrze usuwa stan zapalny i podrażnienie po zabiegu.

Aby uczynić shugaring w domu, musisz:

 • Ugotuj grubą masę cukru, wody i soku z cytryny, która przypomina konsystencję karmelu.
 • Poczekaj, aż mieszanina ostygnie do tego stopnia, że ​​można ją nałożyć na skórę bez poważnych konsekwencji.
 • Nałożyć mieszaninę równomiernie, równomiernie na uprzednio przygotowane paski tkaniny. Możesz użyć pasków przemysłowych (są one sprzedawane w sklepach kosmetycznych) i możesz zrobić je samodzielnie z dowolnej gęstej tkaniny naturalnej. Zarówno opaski fabryczne, jak i domowe są przeznaczone tylko do jednorazowego użytku i dla jednej osoby.
 • Delikatnie przymocuj pasek do obszaru problemowego, aby słodka masa delikatnie położyła się na włosach, delikatnie dociśnij materiał palcami.
 • Zrób gwałtowne szarpnięcie w kierunku wzrostu włosów, odrywając tkaninę od skóry. Po tym cała niechciana roślinność przyklei się do słodkiej mieszanki i pozostanie na tkaninie. Szarpnięcie musi być ostre, w przeciwnym razie nie będzie żadnego efektu.
 • Po pomyślnym zakończeniu zabiegu konieczne jest zastosowanie środka uspokajającego na skórę.

Cechy procedury w salonie piękności

Jeśli potrzebujesz depilacji w obszarze bikini lub musisz usunąć włosy na twarzy, najlepiej zaufać specjalisty. W salonie piękności procedura przebiega następująco: klient leży na kanapie, a kosmetyczka przykłada mieszankę do obszaru problemowego. Wykonanie takiego usuwania włosów po raz pierwszy jest najlepsze nie w domu, ale pod okiem profesjonalisty, ponieważ procedura wymaga pewnych umiejętności, a nie każdy może uczyć się tej mądrości od pierwszego razu. Oto główne zalety shugowania w kabinie:

 • Procedura jest przeprowadzana w dogodnej dla klienta pozycji, gdy klient jest całkowicie zrelaksowany, więc ból nie jest odczuwany tak bardzo jak w domu.
 • Nie musisz samodzielnie przygotowywać słodkiego roztworu ani podgrzewać gotowej mieszanki, aby kobieta nie ryzykowała poparzenia.
 • Profesjonalny kosmetolog wie jak uczynić zabieg tak bezbolesnym, jak to możliwe.
 • Robienie shugingu w salonie piękności jest znacznie szybsze niż w domu, ponieważ nie musisz tracić czasu na gotowanie lub rozgrzewanie słodkiej mieszanki.
 • W kabinie możesz niemal bezboleśnie kręcić się w najbardziej wrażliwych miejscach. Tak więc wiele kobiet spędza tę procedurę w salonie, aby nadać piękny kształt brwiom. Zgodnie z opiniami klientów sharing w strefie brwi powoduje znacznie mniej bólu niż tradycyjne wyrywanie brwi pęsetą.

Należy jednak zauważyć wysoki koszt tej metody depilacji w wyspecjalizowanych instytucjach. Ale jeśli kobieta postanowiła zaufać specjalisty, nie należy oszczędzać na własnym zdrowiu: lepiej jest płacić więcej i zwracać się do profesjonalisty niż oszczędzać i podrażniać skórę z powodu używania produktów niskiej jakości lub niewystarczających kwalifikacji specjalisty.

Kto może polecić shugowanie

Ta metoda depilacji może być polecana przede wszystkim tym, którzy szukanie niezawodnego sposobu na pozbycie się niechcianych włosów przez długi czas. Nie wiedząc, jak robić shugowanie w domu, lepiej nie rozpoczynać procedury. Przed wykonaniem depilacji cukrem należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ istnieją przeciwwskazania. Shugaring może być również zalecany tym, którzy chcą nie tylko usunąć roślinność, ale także znacznie spowolnić jej wzrost.

Eksperci twierdzą, że jeśli ciągle używasz do pozbycia się roztworu cukru z włosów, z czasem włosy stają się cieńsze. Następnie stopniowo zanikają i znikają całkowicie po około sześciu miesiącach. Według statystyk dotyczy to 70% kobiet, które regularnie używają słodkiej mieszanki gotowej lub domowej roboty.

Należy pamiętać, że surowo zabrania się stosowania tej metody w przypadku dziewczynki lub kobiety cierpi na żylaki. Również bezwzględnymi przeciwwskazaniami są cukrzyca insulinozależna i wysokie ciśnienie krwi. Faktem jest, że bolesne odczucia podczas usuwania niechcianej roślinności mogą wywołać skurcz mięśni, a każdy skurcz może powodować „skoki” ciśnienia. Dlatego u pacjentów z nadciśnieniem pierwsze użycie shugingu może zakończyć się niebezpiecznym kryzysem. Osoby cierpiące na alergie powinny skorzystać z testu alergicznego przed użyciem słodkiego roztworu.

Shugarning - jedna z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z gęstą roślinnością na nogach, rękach i obszarach intymnych. Pomimo pewnych niedociągnięć i przeciwwskazań medycznych, nowoczesne dziewczęta i kobiety aktywnie używają shugingu, aby stać się pięknymi.

Obejrzyj film: Robin Schulz - Sugar feat. Francesco Yates OFFICIAL MUSIC VIDEO (Może 2021).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send