Moda

Fryzury z lat 80. i fryzury damskie w stylu retro

Pin
Send
Share
Send
Send


Przycinanie włosów od czasu do czasu wzmacnia i zachęca do ich wzrostu. Z tego powodu dla osób o słabo rosnących i raczej cienkich włosach krótsza fryzura będzie bardziej przydatna. W latach osiemdziesiątych fryzury dla krótkich włosów były bardzo powszechne.

Fryzury z lat 80-tych

Fryzury z lat 80. w pełni charakteryzowały ten okres. Były przykładem wolności myślący styliści i eksperymentujący w sztuce, mieli wyraźną masę i pompę, tym samym zwracając uwagę na fryzurę.

W tym innowacyjnym czasie rozprzestrzeniły się fryzury z lat 80., takie jak: „Mohawk”, „pod chłopcem”, „strona”, „tom w koronie”, „rapsodia”, „aurora”.

Przegląd fryzury retro

  • „Pod chłopcem” - to jedna z fryzur, które zdobyły podium mody. To ona była żywym symbolem niezależności kobiet, wolności i walki z irytującymi stereotypami. Fryzura jest wygodna w okresie letnim, łatwo ją układać.

Najważniejsze jest toże włosy były obcięte bardzo krótko i dały im zauważalną objętość, dzięki czemu wizerunek płci pięknej był bardziej kobiecy, a nie chłopięcy, jak wielu wierzy. Zazwyczaj styliści zakrywają szyję i zostawiają polar na przodzie głowy. Punki i rockerzy podkreślają śmiałość żelowania. Wszystkie słynne Coco Chanel była jedną z pierwszych kobiet, które noszą tę fryzurę.

  • „Tom w koronie”. Aby to zrobić za pomocą włosów, musisz stworzyć pluć na wierzchu pędzlem i zwykłą suszarką do włosów, najpierw myjąc głowę. Ta decyzja stworzy wysokość fryzury i zauważalną objętość, przyciągając całą uwagę. W połączeniu z małymi lokami ta fryzura będzie wyglądać bardzo efektownie i będzie ekologicznym uzupełnieniem eleganckiego stroju. Ciężki lakier do układania w tym przypadku jest zabroniony.
  • Irokez to odważna decyzja dotycząca kobiecego i męskiego stylu. Natura osoby z tą fryzurą na głowie jest agresywna, pełna miłości, bardzo kochająca wolność, innowacyjna i pewna siebie. Ale nie zawsze tak jest, ponieważ fryzura ma wiele wariantów: od romantycznego do gotyckiego, z kolcami i bez nich.

Dla mniej temperamentnych kobiet odpowiedni jest krótki „irokez” z przyciętymi częściami skroniowymi. Zwykle ta fryzura z lat 80. i 90. była używana przez punków i rockerów. Jej korzenie pochodzą z Ameryki, a raczej z plemienia Indian Irokezów.

  • „Strona” - idealny wybór dla krótkich włosów. W średniowieczu za pomocą tej metody układano peruki. Ludzie na dworze polubili ten pomysł i stylizowali włosy w ten sam sposób, tylko że byli wyprostowani. „Strona” została odrodzona podczas walki o równość kobiet w społeczeństwie, wraz z innymi fryzurami z lat osiemdziesiątych. Fryzura została ujawniona przez Christiana Diora w Paryżu, podczas pokazu nowej kolekcji mody. Główną wadą jest to, że „strona” wymaga częstych aktualizacji w celu uzyskania ładnego wyglądu - mniej więcej raz w miesiącu. Ta popularna fryzura w stylu retro jest bardzo złożona i wymaga rąk wyjątkowo doświadczonego czarodzieja.
  • Aurora to kobieca fryzura z niechlujną stylizacją. Krótkie włosy w koronie i loki opadające na nie dają objętość włosów. Ta fryzura jest bardziej odpowiednia dla długich i grubych włosów, modelujących każdy owal twarzy. Uzupełnia styl uderzeń dowolnego stylu. Lekko falowane lub proste włosy nadają się do cięcia, w przeciwnym razie musisz spędzić dużo czasu na stylizacji.
  • „Rhapsody” - to dobra opcja dla grubych włosów średniej długości. Jest to wielowarstwowa fryzura z lekko uniesionym karkiem. Zasadą wdrożenia jest nałożenie loków na loki, co tworzy stylizację, kształt, styl i objętość powietrza. Strzyżenie wygląda elegancko i elegancko, nawet po równomiernym odrastaniu włosów. Pasuje do długich włosów i koryguje niedoskonałości w kształcie twarzy. Nie trzeba długo bawić się włosami, a stylizacja trwa przez cały dzień.

Obejrzyj film: KIEDYŚ VS. DZIŚ: 1980 vs. 2018. fryzury z lat 80. CheersMyHeels (Sierpień 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send