Zdrowie

Motywacja do odchudzania: 5 najbardziej skutecznych sposobów

Walka z nadwagą jest palącym problemem dla milionów kobiet na całym świecie. Dzisiaj istnieje wiele sposobów, aby schudnąć. Rezultat zależy nie tylko od wydatkowanych środków czy wysiłków, ale także od motywacji, i są z tym problemy. Ale nie powinieneś się poddawać - prowokować się w walce z nienawistnymi kilogramami za pomocą jednego z pięciu najbardziej skutecznych sposobów motywowania do utraty wagi na każdy dzień.

Czy potrzebujesz motywacji do utraty wagi

Proces utraty wagi wymaga nie tylko wysiłku fizycznego, ale także moralnego. Aby zastąpić ciasta, pizzę i inne przekąski zdrową żywnością i ćwiczeniami, musisz wykazać się dużą siłą woli. Kobiety, które były w stanie pozbyć się zbędnych kilogramów, twierdzą, że prawie każdego dnia pragną zrezygnować ze swoich zamiarów i zostawić wszystko bez zmian. W takich chwilach i potrzebuję odpowiedniej motywacji psychologicznej - da to fizyczną i moralną siłę do dalszej utraty wagi i pomoże kontynuować walkę.

Miłość uratuje świat

Zakochany człowiek może długo ignorować uczucie głodu.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów, który stanie się szczególnie istotny dla młodych niezamężnych dziewcząt, jest zakochanie. To cudowne uczucie popycha ludzi do prawdziwych wyczynów i będzie dobrym powodem do pójścia na dietę i pójścia na siłownię. Powszechne twierdzenie, że wielu mężczyzn kocha otyłe kobiety, rzadko pojawia się w prawdziwym życiu. Przytłaczająca większość przedstawicieli silniejszej płci trzyma się złotego środka - marzeń o zobaczeniu smukłego towarzysza obok niej bez bolesnej szczupłości lub dodatkowych fałd.

Dobrym przykładem jest zaraźliwy.

Dobrym przykładem jest dobry przykład. Patrząc codziennie na szczupłą dziewczynę, będziesz chciała wyglądać równie dobrze jak ona

Rozejrzyj się dookoła - wśród ludzi wokół ciebie są na pewno ci, którym udało się zebrać i poradzić sobie z nadwagą. Możliwe jest również znalezienie na żywo w sieciach społecznościowych - dawniej bbws uwielbiają publikować zdjęcia „przed” i „po”, az reguły chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami. Nie jest konieczne ścisłe przestrzeganie wszystkich zaleceń, ponieważ ciało każdej osoby jest indywidualne i nie ma uniwersalnego sposobu na odchudzanie. Ale fakt, że pozbycie się dodatkowych kilogramów jest całkiem realistyczne, będzie doskonałą motywacją. Jeśli komuś udało się osiągnąć swój cel, dlaczego nie spróbujesz zrobić tego samego?

Rozmowa tutaj nie dotyczy zazdrości, ale ludzi, którzy naprawdę inspirują. Osoba, która motywuje cię do poprawy, nie musi być twoim przyjacielem. Na przykład dla mnie jest to jeden z regularnych gości siłowni. W każdą pogodę, w którą się udaję, zawsze ją widzę: szczupłą, napiętą, o pięknych włosach i jasnym garniturze. Nie bierze selfie przy lustrze i nie siedzi na symulatorze, rozmawiając przez telefon Może pozwolić sobie na przebywanie w sali z dala od pełnej parady: często nie ma makijażu, a jej włosy nie rozwijają się podczas biegu na torze, ale są ukryte w kok, czasami lekkie i nieostrożne ... Z tym wszystkim motywuje mnie. Czy w twoim środowisku naprawdę nie ma czegoś takiego?

Piękne rzeczy o pożądanym rozmiarze

Nie krępuj się ciągnąć za brzuch, kiedy przymierzasz małe rzeczy - to dobry ładunek mięśni

Trudno jest znaleźć kobietę, która nie chciałaby iść na zakupy i kupować nowych rzeczy. Aktualizacja szafy może motywować do walki z nadwagą. Aby to zrobić, musisz kupić jedną lub kilka ulubionych rzeczy 1-2 rozmiary mniejsze - te, których po prostu nie możesz nosić. Zawieś je w widocznym miejscu i wyznacz sobie cel - dostać się do nowej sukienki po n-tej liczbie dni lub tygodni. Od czasu do czasu próbuj małych rzeczy - będą one łatwiejsze i łatwiejsze, a po chwili będziesz mógł zapiąć spódnicę lub spodnie, o których nawet wcześniej nie śniłeś.

Ponadto zakupy pomogą pozbyć się dodatkowych kilogramów, jeśli uczynisz ten proces częstym i aktywnym.

Wizualizacja postępu każdego dnia

Głównym celem jest zmniejszenie liczby na skali mniej niż wczoraj. Ale jeśli wynik cię nie zadowala, nie możesz się poddać

Kolejny interesujący sposób motywacji, który pomógł wielu kobietom pozbyć się znienawidzonych kilogramów i centymetrów. Potrzebne będą wagi podłogowe i luźny, raczej ciężki materiał (najlepszy byłby zwykły piasek) i dowolny pojemnik. Istota metody jest następująca: każdego dnia stań na wadze, zaznacz postęp i wizualizuj go za pomocą piasku. W praktyce wygląda to tak: upuszczono 200 g masy - wlej tyle piasku do wybranego pojemnika. Tak więc postęp w odchudzaniu będzie odczuwalny fizycznie, a po pewnym czasie trudno będzie ci uwierzyć, że kiedyś dźwigałeś ten ciężar. A jednocześnie łatwiej będzie ci oddychać, chodzić, a nawet żyć.

Wspólna zabawa, aby schudnąć

Kiedy jesteś zaangażowany w zespół, ryzyko złamania i porzucenia planów jest mniejsze

Jeśli w twoim otoczeniu nie było nikogo, kto zdołałby poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami, to dziewczyny i kobiety, które tylko marzą, by to zrobić, na pewno tak. Wiele takich osób można znaleźć w sieciach społecznościowych i nawet jeśli mieszkają setki kilometrów dalej, nic nie przeszkodzi w przyłączeniu się do twoich wysiłków. Praca w zespole i dzielenie się swoim sukcesem jest znacznie łatwiejsze niż utrata wagi na własną rękę, a prawdopodobieństwo, że lenistwo weźmie w posiadanie wszystkich członków grupy na raz, jest niezwykle małe. Możesz regularnie porównywać swoje wyniki lub organizować małe zawody - ogromne pole do eksperymentów. Wypróbuj różne diety i kompleksy ćwiczeń, podziel się wrażeniami, poszukaj tego, co pasuje do każdego z was - a sukces nie pozwoli ci czekać.

W walce z dodatkowymi kilogramami, jak w każdym innym biznesie, najważniejsza jest początek. Wybierz swoją ulubioną metodę motywacji, zacznij tracić na wadze i pamiętaj - na pewno Ci się uda.