Zdrowie

Jak zrobić koktajl tlenowy w domu? - Najlepsze przepisy

Tlen jest głównym elementem każdej żywej istoty na naszej planecie. Koktajl tlenowy - pyszny sposób na wzbogacenie ciała brakującymi elementami

Dlaczego tak ważne jest nauczenie się przygotowywania koktajlu tlenowego w domu? To bardzo proste. Tlen jest głównym elementem każdej żywej istoty na naszej planecie. Dzięki tlenowi metabolizm jest przeprowadzany, „spala” składniki odżywcze, które otrzymujemy z pożywienia, wytwarzając w ten sposób energię. Brak tlenu prowadzi do wielu nieprzyjemnych konsekwencji: letargu, zmęczenia, niedotlenienia mózgu. Niestety, w warunkach miejskich tlen nie zawsze wystarcza. Wędzone powietrze i niekorzystne warunki środowiskowe „kradną” naszą siłę i lata życia. Dlatego taka usługa jak terapia tlenowa, czyli regularne spożywanie koktajli tlenowych, staje się coraz bardziej popularna. Jak zrobić taki koktajl, dowiesz się z tego artykułu.

Wędzone powietrze i niekorzystne warunki środowiskowe „kradną” naszą siłę i lata życia. Dlatego taka usługa jak terapia tlenowa staje się coraz bardziej popularna.

Korzyści

Z pewnością wiesz, jak poprawia się samopoczucie po wyprawie do lasu lub w góry. Wynika to z faktu, że w naturze masz możliwość nasycenia tkanek i narządów tlenem. W rezultacie natychmiast powstaje nowa energia. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na życie w naturze przez cały czas.

Koktajl tlenowy przyniesie efekt niemal natychmiast. Poczujesz, że masz energię na nowe osiągnięcia. Sen się poprawi, a odpoczynek będzie skuteczniejszy. Jeśli wcześniej obudziłeś się rano zepsuty, po regularnym stosowaniu koktajli tlenowych zapomnisz o tym uczuciu na zawsze.

Głód tlenu prowadzi do degradacji mózgu. Jeśli pracujesz intelektualnie lub uczysz się, potrzebujesz dodatkowego tlenu dosłownie jak powietrze.

Nerwowość, drażliwość, zmęczenie, poczucie utraty życia: wszystko to może być objawem nie depresji, ale głodu tlenu. Dlatego koktajl tlenowy warty wypróbowania dla wszystkich. Przecież nie ma żadnych skutków ubocznych i przeciwwskazań, ale efekt jest niemal natychmiastowy. Oczywiście nie może być mowy o tym, jak zrobić koktajl tlenowy w domu. Przecież koszt leczenia może być bardzo imponujący. Jest całkiem możliwe zrobienie koktajlu, jednak będziesz musiał spróbować spędzić czas kupując wszystkie niezbędne składniki i urządzenia.

Nerwowość, drażliwość, zmęczenie, poczucie utraty życia: wszystko to może być objawem nie depresji, ale głodu tlenu. Dlatego warto wypróbować koktajl tlenowy dla każdego.

Wskazówka! Koktajl tlenowy to świetny sposób na odzyskanie siły i energii. Jednak potrzeba regularnego oddychania świeżym powietrzem nie zastąpi go. Regularnie rób małe wypadki poza miasto: „jednodniowa wędrówka” pomoże zaopatrzyć się nie tylko w tlen, ale także w nowe wrażenia.

Co to jest koktajl tlenowy?

Ten napój jest bardziej jak pianka, która składa się z drobnych pęcherzyków wypełnionych tlenem. Zazwyczaj taki koktajl składa się z różnych smaków, dzięki czemu każdy ma okazję „połączyć biznes z przyjemnością” i nie tylko nasycić ciało tlenem, ale także delektować się delikatnością.

Zazwyczaj koktajle wytwarzane są na bazie soków i nektarów. Jednak czasami oferowane są napoje, których głównym składnikiem są napary ziołowe. Ten ostatni jest bardzo przydatny: połączenie tlenu i aktywnych substancji biologicznych zawartych w naparach przyczynia się do szybkiej odbudowy ciała i pozbycia się objawów wielu chorób.

Ten napój przypomina piankę składającą się z drobnych pęcherzyków wypełnionych tlenem.

Wskazówka! Jeść koktajl tlenowy powinien być po maksymalnie 10 minutach od jego przygotowania. Po tym czasie pęcherzyki tracą swoją pierwotną objętość, co oznacza, że ​​nie można uzyskać odpowiedniej dawki tlenu.

Jak działa napój?

Po wypiciu koktajlu tlen wchodzi do krwi przez ściany żołądka. Dlatego po kilku minutach poczujesz przypływ siły i nowej energii.

Zaleca się spożywanie koktajli tlenowych na jednej szklance do jedzenia codziennie. Czas trwania kursu wynosi jeden miesiąc. Po zakończeniu kursu musisz zrobić sobie przerwę na dwa lub trzy tygodnie.

Oxygen to naturalny środek utleniający. Ze względu na wpływ na ciało, osoba otrzymuje energię, która jest niezbędna zarówno do pracy fizycznej, jak i aktywności umysłowej. Naukowcy nazywają tlen naturalnym katalizatorem, który przyspiesza przebieg procesów biologicznie aktywnych i bierze udział w prawie wszystkich reakcjach chemicznych zachodzących w naszym organizmie.

Wypijając koktajl, dostajesz dawkę czystego tlenu, który szybko dostaje się do krwiobiegu i rozprzestrzenia się na wszystkie tkanki i narządy. Z tego powodu następuje niemal natychmiastowy wzrost energii. Jeśli podejmiesz kursy, stopniowo znormalizujesz procesy metaboliczne, poprawisz pamięć i myślenie, nawet wahania nastroju znikną.

Wypijając koktajl, dostajesz dawkę czystego tlenu, który szybko dostaje się do krwiobiegu i rozprzestrzenia się na wszystkie tkanki i narządy.

Wskazówka! Jeśli studiujesz na uniwersytecie i masz trudną sesję, lepiej wypić koktajl tlenowy na tydzień przed egzaminami. Będziesz miał więc czas, aby zdobyć siłę i energię, aby zapamiętać wszystkie informacje niezbędne do pomyślnego przejścia wszystkich testów i egzaminów. Ponadto tlen poprawia zdolności umysłowe: możesz łatwo znaleźć odpowiedź na każde pytanie ścisłego nauczyciela!

Przeciwwskazania

Koktajle tlenowe nie mają przeciwwskazań. Jednak należy zachować ostrożność wobec osób cierpiących na choroby przewodu pokarmowego. Przed rozpoczęciem kursu powinni skonsultować się z lekarzem. Na przykład w wrzodach żołądka koktajle mogą podrażniać błonę śluzową, zwłaszcza jeśli są przygotowywane na bazie soków cytrusowych i nektarów.

Ostrożnie powinni być ludzie, którzy mają skłonność do alergii. Powinni starannie wybrać podstawę napoju. Na szczęście wybór jest szeroki: soki, białka jajek, napary ziołowe itp. Aby napój przyniósł podwójne korzyści, poproś dietetyka o radę na podstawie koktajlu, który najbardziej Ci odpowiada.

Należy zachować ostrożność wobec osób cierpiących na choroby przewodu pokarmowego. Przed rozpoczęciem kursu powinni skonsultować się z lekarzem.

Wskazówka! Jeśli chcesz schudnąć, najlepiej jest wybrać podstawę do picia na bazie białka jaja. Sok zawiera cukier, więc dla osób o ścisłej diecie mogą nie być odpowiednie.

Jak zrobić napój w domu?

Z reguły, aby ukończyć kurs, musisz regularnie odwiedzać wyspecjalizowaną instytucję medyczną. Możesz także skorzystać z terapii tlenowej w sanatorium. Jednak nie każdy ma okazję spędzić czas na wycieczce na drinka leczniczego lub wycieczkę. Dlatego pojawia się naturalne pytanie: czy można przygotować koktajl tlenowy w domu? Możesz to zrobić, jednak będzie musiał wykazać się pomysłowością i zdobyć gadżety. Dlatego, jeśli chcesz przygotować koktajl tlenowy w domu, będziesz potrzebował określonego sprzętu.

W Internecie można znaleźć wiele przepisów, w których zaleca się „koktajl tlenowy” przy użyciu zwykłej pompy rowerowej lub mieszanki sody oczyszczonej i octu. Oczywiście, takie napoje można nazwać „tlenem” tylko z dużą rozciągliwością. Będą przypominać prawdziwy koktajl tylko pod względem struktury i wyglądu, ale nie w żaden sposób z właściwościami leczniczymi.

Jeśli chcesz zrobić koktajl tlenowy w domu, będziesz potrzebował trochę sprzętu.

Wskazówka! Możesz zrobić prawdziwy koktajl z urządzeniem, takim jak ekspres do koktajli. Koktajl to zbiornik, do którego doprowadzany jest czysty tlen z jednej strony. Z drugiej strony koktajl wychodzi z pianki, która jest koktajlem. Najprostsze urządzenie można kupić za 10-15 dolarów: będzie to całkiem opłacalna inwestycja, ponieważ jedna szklanka koktajlu kosztuje około dolara, co oznacza, że ​​urządzenie zwróci się w pierwszej połowie kursu!

Gdzie uzyskać czysty tlen?

Skąd wziąć „gaz życia” i jak przygotować koktajl tlenowy w domu? Oto główne opcje:

  • zakup butlę z tlenem. Nie jest tani, ale balon można napełnić kilka razy;
  • apteki oferują poduszki tlenowe. Zazwyczaj poduszki te są przeznaczone dla pacjentów cierpiących na niedotlenienie. Poduszki są sprzedawane puste, ale możesz zamówić usługę ich tankowania;
  • Zdobądź balon, który jest przeznaczony do robienia koktajli. Taki balon przypomina zwykły dezodorant w aerozolu, natomiast jest wyposażony w rurkę, która pozwala przygotować koktajl, po prostu zanurzając go w dnie szklanki;
  • Jeśli czujesz zdolność chemika, możesz uzyskać tlen za pomocą nadtlenku wodoru. Jest to bardzo proste: wlej nadtlenek na dno pojemnika i umieść gumową kulkę na górze. Po chwili w balonie gromadzi się czysty tlen.

Koktajl tlenowy w domu bez sprzętu nie jest łatwy. Bądź ostrożny przy wyborze przepisów: wiele „zaleceń” pozwala stworzyć smaczną piankę, ale nie zdrowy napój, który zapewni Ci zdrowie i długowieczność!

Koktajl tlenowy w domu bez sprzętu nie jest łatwy. Wiele „zaleceń” pozwala stworzyć smaczną piankę, ale nie zdrowy napój.

Wskazówka! Tlen jest wysoce wybuchowym gazem. Gdy wejdzie w kontakt ze źródłem ciepła, może wystąpić silna eksplozja. Dlatego pamiętaj o przepisach bezpieczeństwa i nigdy nie pracuj z tlenem w pobliżu otwartych źródeł ciepła.

Zestawy

W sprzedaży można znaleźć specjalne zestawy do przygotowywania koktajli tlenowych. Zestaw zawiera:

  • proszek do spieniania. Proszek po prostu rozpuszcza się w każdym napoju, który zdecydujesz się na podstawie koktajlu;
  • butla z tlenem;
  • tuba łącząca płyn ze spieniaczem i ekspres do koktajli.

Każdy taki zestaw jest wyposażony w szczegółowe instrukcje, które zawierają informacje o tym, jak korzystać z urządzenia. Koktajl, otrzymany za pomocą zestawu, można bezpiecznie przekazać dziecku lub osobie cierpiącej na poważną chorobę. Przy okazji, to drugie jest bardzo ważne: regularne stosowanie koktajlu pomoże zmobilizować zasoby organizmów i szybko poradzić sobie z każdą chorobą.

W sprzedaży można znaleźć specjalne zestawy do przygotowywania koktajli tlenowych.

Wskazówka! Soki z miąższem, takie jak sok pomidorowy, nie nadają się do robienia koktajli.

Przydatne przepisy

Możesz zrobić wiele koktajli, które są bardziej podobne do Twojego smaku. Przecież najważniejszą rzeczą w takim napoju nie jest podstawa, ale tlen. Warto jednak wspomnieć o przepisach na najsmaczniejsze, zdrowe i proste napoje, które można przygotować w domu:

  • Wymieszaj w przybliżeniu równe ilości soku jabłkowego i wiśniowego. Dodaj wymaganą ilość proszku do mieszaniny w celu spienienia. Napój nie jest odpowiedni dla osób o wysokiej kwasowości, a także tych, którzy są obserwowani przez gastroenterologa na temat wrzodów żołądka;
  • Wymieszać pół szklanki bulionu rosołowego i jedną łyżkę świeżego naturalnego miodu. Wymieszaj składniki i włóż do koktajlu. Stosowanie koktajlu tlenowego na bazie tego napoju jest bardzo przydatne w sezonie epidemii: korzystne substancje miód i witamina C, które znajdują się w dużych ilościach w biodrach, szybko zwiększają odporność. A tlen przyczynia się do tego, że użyteczne składniki natychmiast przenikają do tkanek i narządów.

Możesz zrobić wiele koktajli, które są bardziej podobne do Twojego smaku. Przecież najważniejszą rzeczą w takim napoju nie jest podstawa, ale tlen

Koktajle tlenowe w domu, których receptury opisano powyżej, nie są jedynymi opcjami na smaczne i bardzo zdrowe napoje. Nie bój się eksperymentować i poszukaj idealnego smaku dla siebie!

Wskazówka! Zrób koktajl w domu, każdy rzemieślnik. Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Najważniejsze jest, aby nie dać się ponieść koktajlom za dużo: organizm może przyzwyczaić się do tlenu i przestać reagować na kursy tlenoterapii.

Obejrzyj film: ZDROWE KOKTAJLE - 5 PRZEPISÓW. DARIA O ZDROWIU (Styczeń 2020).

Загрузка...